škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Lastiklere nitrojen bastırmak

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Kürşad

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Selam arkadaşlar,

Bugün yeni Fabia'nın lastiklerini nitrojen doldurttum Speedy'de. Galiba nitrojeni normal  havadan biraz fazla basıyorlar; zaten yüksek olan araç iyice yükseldi.  Zıplaya zıplaya geldim işten eve. Bi de subap kapaklarını yeşil  kapaklarla değiştirmişler, ilk başta takmamıştım sonradan sinir oldum.

Önümüzdeki ay uzun yola çıkacağım (Gidiş 1200, geliş 1200 Km). Sizce bu zıplama durumu sıkıntı yaratır mı güvenlik açısından?

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Birşey olmaz abi,ama fazla sürat yapma yinede :)  Hayırlı yolculuklar :)

Yeşil kapaklarla nasıl değiştirirler ya enayi yerine koyuyolar milleti, şu an ben bile sinirlendim.
-------------------------------------------------

Çevrimdışı burock

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Çok basmışlarki zıplıyor.O yeşil kapakları demkki nitrojenli tekerlere takıyorlar. Gözüme takılıyordu ne zamandır yeşil sibop kapakları

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
O kapakları nıtrojenli lastiklere takıyorlar kafanıza takmayın :) Zıplamada kesinlikle havadan fazla basılmış büyük ihtimalle..

Çevrimiçi lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Eğer gereğinden fazla hava varsa kötü, lastik ısınınca iyice taş olur. Gereken seviyeye indirin derim.

Ugur A.

• Ziyaretçi
Lastik hava basınçlarını gereken değere indirmek için sabah erkence bir saati seçmenizi ve bir manometreyle kontrol ederek indirmenizi tavsiye ederim.

Çevrimdışı silienttr

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
yeşil kapaklar bende de takılı, sebebi nitrojen basılı lastiklere başka bir lastikçi bilmeden yanlışlıkla normal hava basmaması için.

Çevrimdışı TheTuco

• Y*Ö*R*Ü*K
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Kürşad;250794
Selam arkadaşlar,

Bugün yeni Fabia'nın lastiklerini nitrojen doldurttum Speedy'de. Galiba nitrojeni normal  havadan biraz fazla basıyorlar; zaten yüksek olan araç iyice yükseldi.  Zıplaya zıplaya geldim işten eve. Bi de subap kapaklarını yeşil  kapaklarla değiştirmişler, ilk başta takmamıştım sonradan sinir oldum.

Önümüzdeki ay uzun yola çıkacağım (Gidiş 1200, geliş 1200 Km). Sizce bu zıplama durumu sıkıntı yaratır mı güvenlik açısından?
Kürşat Bey aynı şekilde Memleketim Antalya ya gelmeden Zonguldak sanayide içinde nidrojen olan lastiklerimin havasını kontrol ettirdim. 30 ps nitrojen olan lastiklerde 32-33 ps nitro ölçüldü ustam sıcakların etkisi diyerek 30 ps a tekrar indirdi.... Yoldada rahat geldim. Nitrojen kolay kolay kaçırma yapmıyor ve sıcaklarda 1-2 puan artıyor.... Aracınızda çok yük varsa 1 puan fazla bastırın  bu yetecektir.
Demek istediğim havadan fazla basmak gibi bir olay söz konusu değil. Lastik basınç değerleri ne ise onu bastırın yük varsa 1 puan fazla

Alıntı yapılan: silienttr;250890
yeşil kapaklar bende de takılı, sebebi nitrojen basılı lastiklere başka bir lastikçi bilmeden yanlışlıkla normal hava basmaması için.
Nitrojenli lastiğe aci durumda hava basmanın bir sakıncası olmaz rahat olun
Ford Focus Collection HB

Çevrimdışı y.tekin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba, Bende yıllardır yazın nitrojen kullanırım. Ama ne fazla ne de az oranda basılır. araç değeri ne ise o oranda bastırırım. Şimdiye kadar hiçbir problem ile karşılaşmadım. Ama yol tutuşu arasında fark ediyor baya.

Bu yeşil kapaklara gelince :) aracı sizden başkası kullanıyorsa yeşil kapak kalsın derim. Ama yalnızca siz kullanıyorsanız istediğinizi takın :).