škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Günlük yakıt değerleriniz..

gokcen59 · 4900 · 2270481

0 Üye ve 9 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kerem61;258790
nedenki ? (k.bkma espiriyi anlayamadim :) )
Çünkü dizelde zevkli benzinli arabada, benzinli kullanan benzinli arabayı savunuyor dizeli olan dizeli :D
-------------------------------------------------

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Accent era 1.5 crdı 110hp ile 200 gördük eniştemle araba 200de bile daha giderim diyor.Ve ERA asla kötüledikleri kadar kötü bir araba değil.Gayet hoş konforlu araba.Frenleri tutmuyor felan diyolar gayette iyi tutuyor.Fabiaya ise nal toplatıyor.Eniştemle ben erada gazlıyoruz peder yetişemiyor aynada katboluyor:hanz:

1.5 CRDI motor gerçekten çok ama çok performanslı.Forever dizel:ok:

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
110 hp diyosun sizinki 80 hp :) 80hp ile 90 arasındaki fark bile büyük. arada 30 hp var az değil Doğan normaldir. 1.5 crdi era icin söylenenleri 30 yas üstü tecrübeli insanlar söyliyor,boş konuşmazlar vardır birşey, benimde eniştemde var hatta kit falan var diğer eralardan farklı duruyor. Motoru güzel sadece. :)

Çevrimdışı burock

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Eveeet taze taze bir tüketim bilgisi. Yapılan yol 558 km. 140-150 km şehir dışı sonrası hep şehir içi. Tüketim 37 lt 97 oktan opet full force.
Yani 6.6 lt/100km. Aslında iyi gibi. 1.3 motor olduğundan bazı durumlarda 1.6 dan çok gaza basmak gerekiyor.Birde şehirler arası 6 litre yakmıştı şehir içi %10 farketmiş.

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
:) bende sarıyer turu attım şehir içi 6.0

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Güncel

Kırklareli lüleburgaz 360km sonucunda, 5.8 ortalama çıktı. Aslında düşürebilirdimde arabada sıkıntı vardı nedense dönüşte kastırmama rağmen çok geç düşmeye başladı, dedim sanadaaaa mazotunadaaaa baktım gıcı kırık eski corsa 1.4 16v kaptırmış 180le soldan gidiyo, tamponuna ne hızla yapıştım bilmiyorum rüzgar vardı sağa geçiyim derken zavallım 2 şerit yana kaydı zor toparladı :D VW teknolojili dizel çok tehlikeli gürlemeye başlıyo içimin yağları eriyor :D :D Sıcakta yol çekilmiyor arkadaşlar 1 saatlik mesafe bile bayıltıyor adamı, yollarla işi olanlara Allah sabır versin...

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Valla hiç araba boşken denemedim. Ama edirne yolunda harbiden denenir yani. Yağ gibi 3 şeritli ve sakin bir yol :) arabada ailem ile olduğum icin o tür yollarda, 4 yetişkin haliyle boş arabalarla pek adil bir çekişme olmasada 90 beygir küçümsemeye gelmiyor,bastımmı tork götürüyo her türlü, corsayı bi kenara attıktan sonra arkamda 350z belirdi kenara çekildim onun hızını görmek için kendi hızıma baktığımda 200km/h di. 350nin rahat bi 260ı vardı. Boş olsam herhalde en fazla 220 görürüm Doğan, 200de 3300 devir gösteriyodu. :)

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
3300 devir mi, 4300 olmasın abi o.Yok eğere 3300 devirse kadranı devirir fabia:hanz:

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yazılım olsa devirir :D

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Burdaki çoğu kişi bu adamdan iyi biliyordur tasarruf işini ama yinede paylaşayım.

[DM]xgb5nj_yakyt-tasarufu-nasyl-yapylyr-onur-akcay-ileri-suruy-uzmany_auto[/DM]

Çevrimdışı skoda53

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
5000 km toplamda yapılan yol.3500 km şehirlerarası,1500 km ise şehiriçi.klima hep açık.şehirler arasında sedan bagaj dolu ve üç kişi...1.4 tdi fabia'nın yakıt ortalaması 4.5 lt.
bu arada 1050 tl yakıt parası verilmiştir.Bu da karma olarak 210 kuruş yapıyor...

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Maaşallah... Mehmet bey çok iyi kullanmışsınız hız ortalaması neydi acaba ?

Çevrimdışı skoda53

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
uzun yolda eğer herhangi bir sorun yoksa 90-110 arası hızım değişmiştir.gerçi duble yolda genelde doksanın altına düşmedim.otobanlarda ise 110-130 arasında kalmaya çalıştım.1.5 yıldır araba kullandığım için sürat konusunda iyi değilim.ne de olsa aile arabası.bu ortalama rize-istanbul-izmir-rize hattında alınmıştır...