škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Renault 9 Spring

Symbol · 62 · 40144

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: Symbol;19816
Maalesef günümüzde temiz ve bakımlı bir r9 yada 11 bulmak çok zor. Bakımlı denilen araçlar bile orta karar. Hitap ettiği kesim düşük gelir seviyesi olduğundan pek iyi durumda oldukları söylenemez :(

aynen öyle, dedim adama yav kardeşim bunda fren yok sen sapık mısın? -yok ağaynin duruyo ya sen iyi basamamışındır- cevap bu. diyecek bişi yok. önüne bisikletli bir çocuk atlasa şansı yok... debriyaja basınca istop ediyor yahu!!!! kitliyor direksiyonu, kapıyor freni şişiyor...  hiç yok... 0 şans ya...

frene basıp, o aracın yönünü kolay kolay değiştiremezsin, ya Ari Vatanen olacan yada yukardan ilahlar gelip yapacak :hanz:

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Geçen gün aracımın direksiyon kutusu bozulunca mecbur serviste kaldı bende eniştenin arabayı aldım işe gidip geliyorum araba ahada bundan:D

http://www.sahibinden.com/orjinal_hatasiz_1996_model_broadvay-94WQQaXQQ14838105WQQpXQQdisplayitem

Bende 1.90 boy 140 kg olunca recep ivedik gibi oldum kardeşim dalga geçiyordu sürekli arabayı kaldırma bi güç direksiyonu çevirmek ayrı bi dert koltuk desen facia gibi kalçalar taşıyor felan otobanda alışmışım soldan gitmeye bu sefer en sağdan araba 3000 den sonra ortalığı savaş alanına çeviriyor gürültüden max sürat 80km/h:D ışıklardan kaldıramadım stop etti iyi küfür yedim durdurmak istiyosun frene tuğla dayasan belki yani bunu kullanmak bayağı sabır ve tecrübe istiyor kullananların temel mantığı ayağını yerden kesiyormu ona bak ama adamlarda yoksa para haklılar yani 1 gün kullandım güzel anılarım oldu:D

hakanerdogan

• Ziyaretçi
fren pedalına bastığımda tek hissettiğim, çocukken bisikletin arka tekeri ile çatalın önüne ayağımı koyup durma denemelerimdeki his...

sanki benim saf bacak gücüm tutuyor arabayı, arada bi basınç artırıcı hiç bişey yokmuşçasına.

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benim en son R9 maceram eniştemin iş görsün şimdilik diye aldığı ve zerre bakmadığı her ne halt olsa bana söylediği ve ilgilenip yaptığım veya yaptırdığım 97 model en son makyajlı Broadway'dir :hanz: ikinci el bayan kullanıcıdan almıştı,o zaman tıkır tıkır çalışıyordu Allah için herşeyi:hanz:sonra taksit taksit arabanın herşeyi pert olmaya başladı,sadece yürüyen dört teker kalmıştı arabada :hanz:
Araba ciddi sağır kalmıştı,açmak için ne uğraşmıştım 4.vites 120 gidiyorsun asılıyorsun asılıyorsun milim milim kımıldıyor ibre,sonra hah tamam diyorsun 5.vites atıyorsun hız direk aynı :hanz: 4 ve 5. vites aynı hızı yapıyordu arabada:hanz: 120'den sonra fabrikasyon limitliydi araba :hanz: Birgün köprü yolunda Focus'la ufak atraksiyon yapıyoruz,dedim 120'e kadar gideriz seninle sonrası Allah kerim:hanz: Focus bunun yanında F430 kaldı mübarek :hanz: ne boğuşmuştum ama ,araba resmen devir yemiyordu,hız artmıyor :hanz: Frenleri zaten kronik problemli,fiynk fiynk ses eşliğinde önce boşluğunu alıyordun sonra tutmaya başlıyordu :hanz: 1km 'den itibaren frenaja başlardım:hanz:Bayağı bir süre bu arabanın üzerinde kaldım her yere onunla giderdim neredeyse,şunu çok net anlamıştım Favorit'in kullanım rahatlığı ve konforunun zerresi yoktu.Favorit'e binince dünyam aydınlanırdı,bastınmı giderdi bastınmı dururdu.

Çevrimdışı Symbol

• M U L T I J E T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://renault9.wordpress.net
@FF yerden yere vurmuşsun ama benim anlatmak istediğim araç bakımsız olunca ister r9 olsun ister şahin olsun ister favo olsun aynı olayları yaşarsın.

Kullandığın araç seninde bahsettiğin gibi problemliymiş. Rneualt9un zevkini alabilmek için mümkünse "0" km sini bulup kullanmak gerekiyor.

Çok kızıyorum bu tarz Renault 9lara
- Yanlış LPG montajı yapıyorlar bu araçlara, mikser yanlış seçiliyor gaz ayarı yanlış yapılıyor vs vs sonra araç gitmiyor tıkanıyor vs oluyor.

- Motor bakımı yapılmıyor, en basidinden bir supap ayarı ve bir avans ayarı(springler için) aracı inanılmaz değiştirir ama yok birşekilde hep sıkıntılı oluyor

- Karbüratör 10 senelik en azından bir kere olsun temizlenmesi lazım ama gittiği yere kadar denip bakımı yapılmıyor.

Sonrada senin gibi kullanıcılar 120de kaldım ibre kırıpdamadı diyor ve renault9un itibarı böylece zayıflıyor :)

2 yıldır bu model üzerine bir kulüp ile ilgileniyorum. Bahsettiğin sıkıntıları yaşıyor insanlar. Eğiterek-öğreterek bakımları yapmalarını sağlıyoruz, hintler ile daha performanslı konforlu hale gitrtmeye çalışıyoruz.

http://www.renault9.net sayfasında üşenmeden her yaptığım işlemi fotoğrafladım, anlattım. Yurt dışı kaynaklardan çeviri yaptım siteye ekledim. Türkiyedeki ilk renault9 kaynağı bu sitedir.

Ama maalesef hala senin anlattığın gibi r9ları dinliyorum internet ortamında. Sonra haliyle r9 kötü oluyor.

-Renault9 un ara hızlanmaları, süspansiyon yumuşaklığı, viteslerinin rahatlığı o dönem araçlarında maalesef yoktu. Ama gelgelelim şimdi yerinde yeller esiyor :(

Bir diğer konuda internet forumlarında adam araba kullanmayı yaşı gereği palio vs gibi rahat arabalarda öğreniyor. R9- R12-Şahin vs gibi arabalara binince demediği kalmıyor. Ama daha önceki nesil r12 şahin gibi arabalarda direksiyon başına geçtiği için biraz kıymet biliyor.

Clio ikinci arabam, bu güne kadar bindiğim şirket araçları dahil hepsinin hakkını vermişimdir, gerek kullanım gerek bakım olarak. Nedense 85 model kartal bile benim elimde canlanmıştır. Neyse lafı çok uzattım ama gerçekler maalesef böyle :(

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Symbol;20039
@FF yerden yere vurmuşsun ama benim anlatmak istediğim araç bakımsız olunca ister r9 olsun ister şahin olsun ister favo olsun aynı olayları yaşarsın.

Kullandığın araç seninde bahsettiğin gibi problemliymiş. Rneualt9un zevkini alabilmek için mümkünse "0" km sini bulup kullanmak gerekiyor.

Çok kızıyorum bu tarz Renault 9lara
- Yanlış LPG montajı yapıyorlar bu araçlara, mikser yanlış seçiliyor gaz ayarı yanlış yapılıyor vs vs sonra araç gitmiyor tıkanıyor vs oluyor.

- Motor bakımı yapılmıyor, en basidinden bir supap ayarı ve bir avans ayarı(springler için) aracı inanılmaz değiştirir ama yok birşekilde hep sıkıntılı oluyor

- Karbüratör 10 senelik en azından bir kere olsun temizlenmesi lazım ama gittiği yere kadar denip bakımı yapılmıyor.

Sonrada senin gibi kullanıcılar 120de kaldım ibre kırıpdamadı diyor ve renault9un itibarı böylece zayıflıyor :)

2 yıldır bu model üzerine bir kulüp ile ilgileniyorum. Bahsettiğin sıkıntıları yaşıyor insanlar. Eğiterek-öğreterek bakımları yapmalarını sağlıyoruz, hintler ile daha performanslı konforlu hale gitrtmeye çalışıyoruz.

www.renault9.net sayfasında üşenmeden her yaptığım işlemi fotoğrafladım, anlattım. Yurt dışı kaynaklardan çeviri yaptım siteye ekledim. Türkiyedeki ilk renault9 kaynağı bu sitedir.

Ama maalesef hala senin anlattığın gibi r9ları dinliyorum internet ortamında. Sonra haliyle r9 kötü oluyor.

-Renault9 un ara hızlanmaları, süspansiyon yumuşaklığı, viteslerinin rahatlığı o dönem araçlarında maalesef yoktu. Ama gelgelelim şimdi yerinde yeller esiyor :(

Bir diğer konuda internet forumlarında adam araba kullanmayı yaşı gereği palio vs gibi rahat arabalarda öğreniyor. R9- R12-Şahin vs gibi arabalara binince demediği kalmıyor. Ama daha önceki nesil r12 şahin gibi arabalarda direksiyon başına geçtiği için biraz kıymet biliyor.

Clio ikinci arabam, bu güne kadar bindiğim şirket araçları dahil hepsinin hakkını vermişimdir, gerek kullanım gerek bakım olarak. Nedense 85 model kartal bile benim elimde canlanmıştır. Neyse lafı çok uzattım ama gerçekler maalesef böyle :(

Sıfır km alınmış,R11 Flash,R12,Renault 21 Manager ve Concorde,98 Broadway,Spring kullandım.Renault üzerinde çok ömrüm geçti benim.Bahsettiğim arabanın "sağır" kaldığını ve "bayandan olduğunu" belirtmişim zaten,altımdaki arabanın davranışı buydu,120'de kitlenen arabaya ne diyebilirim ki?Olanı söyledim,yerden yere vurmak farklı bir birşey.Bunlar kapasitesi belli olan arabalar,bakımsız araba elbette sağlıklı yürümez ama 21 Concorde dışındakilerin hiçbiri çokta aman aman araçlarda değildir açıkcası -ki Concorde'un bile yol tutuşu problemlidir.Hepsinin ortak özelliği (Concorde dışında) bakım masrafları cüzdan yormaz :ok:

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bakımlı ve bakımsız arac arasında daglar kadar fark var Arkadaslar,
belki bakımsız RN cabuk dökülüyor denebilir, fakat genelleme yapmamak lazım,
ona bakarsak bi akrabamın 1700 motor flash ı vardı, cok rahat 200km görüyor idi. tüplü springimle basınca 150-160 görüyodum,

octaviaman

• Ziyaretçi
o Brodwayları filan şu anda ki megana tercih ederim Ben.(İş Ben olunca böyle yapacak bi şey yok:) )

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arabaya anca bu kadar güzel bakılır.Yıllarca r9 ve 11 den birçok model kullandım. L42 t( 95 fairway) ve b37 n kodlu r11, 1.7 tadına doyamadım.200 leri görmek sözünü ettiğim modeller için kolaydı.(tabii ki yay da kullanmıştım.)
« Son Düzenleme: 23 Haziran 2009, 14:38:25 Gönderen: Engin E »
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı sansasyon

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
aman allahm ya resimlere bakarken kaç paradır benım olsun dıye ah çektım yemın edıyom çok temız kazasız belasız abi

Çevrimdışı Symbol

• M U L T I J E T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Geçenlerde yakaladım benim eski emektarı :)

hakanerdogan

• Ziyaretçi
biz fotodan tam anlayamıyoz ama eski sahibi iyi bakıyomu ki sizin gibi?

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
fena değil gibi sanki?
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı Symbol

• M U L T I J E T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Çok iyi baktığını söyleyemem. LPG koyup kontağı çeviriyorlar sadece :) Zaten satın alan amca 70 küsür yaşında. Hanımı da yaşlı haliyle. Tın tın biniyorlar araca.

Dünya küçük derler ya aracı alan amcanın torunu benim bir çalışanım çıktı, ara ara sıkıştırıyorum satacağınız zaman haberim olsun diye :)

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Dünya küçük gerçekten vay be :)
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI