škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Skoda Yeti sahipleri ve sevenleri kulübü

dartgke · 536 · 381214

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: murat59;497796
ilk çıktığı yıllardan itibaren takip ettiğim, hayallerimin arabası Yeti sahibi oldum..
 daha öncede Fabia sahibi idim...
 Yeti 1.6 TDI DGS 105 Hp _ 2015 Beyaz

hayırlısı olsun kazasız, belasız

Çevrimdışı engineerfire

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba arkadaşlar
1.2 fabia sahibiyim yetiye geçiş yapmayi düşünüyorum.
1.6 manuel tdi ambition  olacak muhtemelen. Sizlere şunu sormak istiyorum bu model için panoramic cam tavan opsiyonu mevcutmudur.
yuce otoya sordum cevaplamadilar.
2006 fabia 1.2 htp

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: engineerfire;498310
Merhaba arkadaşlar
1.2 fabia sahibiyim yetiye geçiş yapmayi düşünüyorum.
1.6 manuel tdi ambition  olacak muhtemelen. Sizlere şunu sormak istiyorum bu model için panoramic cam tavan opsiyonu mevcutmudur.
yuce otoya sordum cevaplamadilar.

Cam tavan mevcut 4000 tl opsiyon fiyatı var

Çevrimdışı engineerfire

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
teşekkür ederim
izmir bayisi artık ambition dizel manuellerde cam tavan opsiyonu olmadığını söyledi, bazı bayiler devam ettiğini söyledi o yüzden bende kararsız kalmıştım.
2006 fabia 1.2 htp

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bende aracımı alırken çok kararsız kalmıştım cam tavan konusunda ama ne kadar kullanılır meçhul. yaz ve kış aylarında açamayacaksın, aracın içi zaten yeteri kadar geniş ve ferah tavan cam olsa da sürücüye bir faydası yok bence

Çevrimdışı engineerfire

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Aracın arka koltukları geriye doğru kayıp diz mesafesini genişletebiliyor mu.
2006 fabia 1.2 htp

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: engineerfire;498525
Aracın arka koltukları geriye doğru kayıp diz mesafesini genişletebiliyor mu.

koltuklar ileri geri hareket ediyor zaten diz mesafesi yeterli ancak bagajı büyütmek gerekirse koltukları öne doğru çekebilirsiniz veya tamamen sökebilirsiniz

Çevrimdışı yasuse

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
merhaba arkadaşlar.Bende yeti ile ilgileniyorum ve Araçla alakalı birkaç sorum olacak*
Birincisi aracımla ara sıra 150-160 cm boyunda kumaş taşımam gerekiyor.Koltuklar yatırıldığında veya koltukların tamamı söküldüğünde bu kumaşları taşıyacağım da 160 cm lik bir alan kalırmı ?*
Birde yılın 3. çeyreği yani yaz aylarına doğru yeni kasasının çıkacağını okumuştum.Acaba yeni kasa yetiler Türkiyeye ne zaman gelir.*

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bugün arabanın benim için yeni bir özelliğini fark ettim, ön silecekler çalışırken arka silecek kendiliğinden belli aralıkta bir kere silip duruyor

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: yasuse;499818
... aracımla ara sıra 150-160 cm boyunda kumaş taşımam gerekiyor.Koltuklar yatırıldığında veya koltukların tamamı söküldüğünde bu kumaşları taşıyacağım da 160 cm lik bir alan kalırmı ? Birde yılın 3. çeyreği yani yaz aylarına doğru yeni kasasının çıkacağını okumuştum.Acaba yeni kasa yetiler Türkiyeye ne zaman gelir.*

Yeti epeyce hacimli. Ölçmedim ama, arka koltukların yatırılması halinde 150-160'lık kumaş toplarının rahatça yerleştirilebileceğinden %90 eminim. Hiç olmadı kumaş toplarını çapraz olarak bagaja yerleştirebilirsiniz(tabii ki fazla sayıda olmamak kaydıyla). Fazla sayıda kumaş topu taşımak için de, çok kolay sökülebilen arka koltukları sökerek hayli geniş bir hacim elde edebilirsiniz. Ayrıca tavanda taşımanız bile mümkün(port bagaj kullanarak ve azami 100 kg'ye kadar).

İlk fırsatta aracımdan ölçü alıp size bildirecem.

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mşah;500093
Bugün arabanın benim için yeni bir özelliğini fark ettim, ön silecekler çalışırken arka silecek kendiliğinden belli aralıkta bir kere silip duruyor

Bahsettiğiniz hadise şu mu?:

Çevrimdışı yasuse

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Toygar;500254
Yeti epeyce hacimli. Ölçmedim ama, arka koltukların yatırılması halinde 150-160'lık kumaş toplarının rahatça yerleştirilebileceğinden %90 eminim. Hiç olmadı kumaş toplarını çapraz olarak bagaja yerleştirebilirsiniz(tabii ki fazla sayıda olmamak kaydıyla). Fazla sayıda kumaş topu taşımak için de, çok kolay sökülebilen arka koltukları sökerek hayli geniş bir hacim elde edebilirsiniz. Ayrıca tavanda taşımanız bile mümkün(port bagaj kullanarak ve azami 100 kg'ye kadar).

İlk fırsatta aracımdan ölçü alıp size bildirecem.

Çok iyi olur. gerçi yaza doğru almayı düşünüyorum ama en azından tercihimi netleştirir.Şimdiden Teşekkürler

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Toygar;500263
Bahsettiğiniz hadise şu mu?:

zannedersem o, şimdiye kadar genelde sensör'de kullanıyordum o gün sürekli silmeye almıştım o yüzden bugüne kadar fark etmemişim

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mşah;500325
zannedersem o, şimdiye kadar genelde sensör'de kullanıyordum o gün sürekli silmeye almıştım o yüzden bugüne kadar fark etmemişim

Size de tşk'ler. Bu özelliği siz bahsettikten sonra kitapçığa bakarak buldum. Doğrusu ben de silecekleri hep yağmur sensörü pozisyonunda kullanıyordum. Gerektiğinde arka sileceği de manuel olarak çalıştırıyordum.

"Sürekli silme" derken, silecek kolunu hangi pozisyona alıyorsunuz? Bunu şunun için sordum; kitapçıkta aşağıdaki gibi bir açıklama var da:

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle