škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Genişleme tankı

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Kürşad

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba arkadaşlar,

Az önce Altunizade Opet'ten benzin aldım. Depoda 2-3 litre kalmış olduğunu tahmin ediyorum. Deponun 45 litre olduğunu biliyorum; bi ara bi baktım sayaç 50'yi geçti gidiyor. Gittim pompacının yanına napıyosun sen dedim. "Abi yedek depoyu dolduruyorum." dedi hödük. "Yedek depo yok bunda genleşme tankı orası niye sormadan etmeden dolduruyosun? Ben sana depoyu fulle dedim yedek depoyu da fulle dedim mi?" diye azarladım. :mad:

Toplam aldığım benzin: 54 litre

Sizce mümkün mü? Genişleme tankı 54 +2 -45 = 11 litre alabilir mi?

Bir de bi sıkıntı olur mu acaba? Kullanma kılavuzunda arızaya yol açabilir diyor. :(

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Banada geçen 50litre doldurdu.Bir seferden bir şey olmaz.

Birde arabanın altına felan baksaydınız belki akmıştır 54 litre çok geldi bana

Çevrimdışı demirhan

• Elegance Hastası
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: demirhan;237953
Benim bildigim 7.5 litre genleşme tankı

500mlnin hesabını yapma be abi:D

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alır, ama gırtlağa kadar doldurmak iyi değil  ;)

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Uzun yolda bir iki kere bizede yaptılar alır sorun yok +7 lt alır genelde 45+7 52 alması lazım ama demek sizin depo bayağı boşalmış..

06lkn66

• Ziyaretçi
uçup gitme riski dışında bi sorun oalcağını zannetmiyorum biz dört sene o şekilde kullandık arabayı haftada bir depo fullüyoduk

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 06lkn66;237970
uçup gitme riski dışında bi sorun oalcağını zannetmiyorum biz dört sene o şekilde kullandık arabayı haftada bir depo fullüyoduk

Arıza lambası yakıyor genelde bu durum sıkça yapılırsa, üretici bile önermiyorsa dinlemek faydalı olabilir  ;)

Çevrimdışı BAFRALI

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Bende geçen gün arcimin deposunu doldururken tabanca attiktan sonra 12 lt daha aldi.ilk aldiğimda depoyu doldururken pompaci benim haberim olmadan genleşme tankinida doldurmuş yaptiğim hesaptabukadar benzin almamasi gerekir diye düşünmüştüm fakat yanilmişim.çünkü 7 senedir ayni istasyondan hatta ayni pompadan aliyorum.yukarida belirttiğim gibi tabanca otomatik attiğinda yaklaşik 10-12 litre aliyor

bunun araca herhangi bir sıkıntı yaratacağını zannetmiyorum çünkü daha önceki aracımıda aynı şekilde doldururdum ve de 10 yıl kullandın sakıncası olmadı
55 FB 375

Çevrimdışı Kürşad

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Sağ olun arkadaşlar. Bugün işe de gittim geldim, sıkıntı yok. Yakıt göstergesi hep full. Keşke hep böyle kalsa. :D

Çevrimdışı ST-max

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Ben uzun yola çıkarken full'lüyorum.Sonra benzincide pompa atınca çıkartıyorum arabayı sallıyorum 2 litre daha alıyor.:D zaten vapura gidene kadar o 2lt bitiyor.

06lkn66

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: lrfan;238111
Arıza lambası yakıyor genelde bu durum sıkça yapılırsa, üretici bile önermiyorsa dinlemek faydalı olabilir  ;)

abi bizim arabada benim gibi olduğundan kafasına pek takmadı hiç arıza lambasını falan yakmadı bide babamın işinden dolayı bi depo mazot altıncı gününü göremiyodu o yüzdende yakmamış olabilir:ok:

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 06lkn66;238757
abi bizim arabada benim gibi olduğundan kafasına pek takmadı hiç arıza lambasını falan yakmadı bide babamın işinden dolayı bi depo mazot altıncı gününü göremiyodu o yüzdende yakmamış olabilir:ok:

Kullanım kılavuzunda yazanı aktardım  ;)

Ben zaten depo fullemem  :)

06lkn66

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: lrfan;238782
Kullanım kılavuzunda yazanı aktardım  ;)

Ben zaten depo fullemem  :)

:kork2::kork2::kork2:

Çevrimdışı mubu

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
normal doldurduğumda 45-49 lt alıyor 850 km yapıyorum. düğmeye  basınca 53-55 lt 1100 km yol yapıyorum. özellikle depoyu tamamen bitirdim kalan mesafe 0 dedikten sonra 35 km yol yaptım 58 lt motorin aldı.  yaptığım yol şehir içi şehir dışı karışık. ve buzamana  kadar mart ayında aldım aracı şu anda 53.000 kmde hiç bi sorunla yada arızayla karşılaşmadım.
« Son Düzenleme: 16 Ekim 2011, 00:54:17 Gönderen: mubu »