škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Bu Devirde Araba Almak ?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
1-2 senedir piyasayı yakından takip ediyorum aracımında bu dönemde sorunları arttı kendime göre arac bakıyorum piyasada hem full olsun hem aile arabası olsun hemde octi yi performans olarak aratmasın istiyorum alıcam aracı uzun vadeli kullanıcam o yüzden sağlam birşey arıyorum.

Bu dönemler arasında çıkan sonuç 55 milyardan aşağı bu kritere uyan araç yok dizel olsun kuvvetli olsun diyosun mesela CR motor olan yeni octi 74 milyar fiyat çekiyorlar bu çok fazla bence ve o kadarda büyük geniş bir araç değil superB bakıyorsun tamam 1.4tsı 122 uygun ama bi taraftanda günlük 50 km yapam biriyim 10 lt benim için çok fazla hele benzin fiyatları böyle iken dizeline bakıyosun 2.0 ly bu sefer vergisi 1800 tl buda çok apartılı geliyor.

Yani türkiyede böyle uygun fiyatlı sağlam performanslı ve kaliteli pek araç ben bulamadım şahsen.Gerçi şu aralar düşünmüyorum 1-1,5 sene sonra alacağım kafamda fikir oluşması için uğraşıyorum ama çok zor yani

Çevrimdışı toGah

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.togah.com
herşeyin bir bedeli var. eğer dizel istiyorsan motor hacmi büyük olacak vergin artacak.

benzinli dersen yakıtı yüksek gelecek.

araç işi biraz karmaşıktır, çok fazla düşünmemek lazım hoşunuza giden bütçenize uyan bir araç alın boşwerin diğer kısımları.

en son aracım olan fabia ı telefon açtım araç sahibine ok leştik onu bir ustaya yönlendirdim usta ok verdi sabah gittim aldım aracı geldim.

çokta fazla önemsememek gerekli, sonuçta 4 tane tekerlek.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
kadir bey megan ıı ler var dizel 1500cc sanırım ama süper performans var,hemde fiyatları makul,ama ben sevemedim reno cinsini ama sen sevebilirsin mesela.passatlar var 1.9 130 hp artı birde cip yükledinmiydi kim tutar seni,ama bandrolu ne kadar bilemem.Allah kolaylık versin zor bir seçim.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

hakanerdogan

• Ziyaretçi
1.5 dCi megane ile uzun seyahat tecrübem var, hatta geçen haftalarda yine bi 100 km kadar kullanmış olmalıyım.

alt devirlerde 1.5 dCi 1.4 TDI dan daha istekli bayılmıyor, ama devirlenme konusunda 1.4 TDI daha istekli, ciddi fark var hemde.

vergi-yakıt-performans-ÖTV konusunda optimum kombinasyon 1.4 TSI olabilir, 1.5 CRDI VGT olabilir, 1.4 t-Jet olabilir, 1.6 THP olabilir... vs... çokda dertlenmeye gerek yok yani bol seçenek mevcut.

küçük hacim şarjlı motor kaynıyor ortalık, hemde neredeyse hepsi 1.8T makine kadar güç veriyor, hatta baya fazlasını bile verenler mevcut.

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Birde aile büyük olunca almayı düşündüğüm arabada biraz büyük oluyor şimdi biz 5 kişiyiz biyere gidiyoruz octi anca yetiyor bize bide ben biraz iri olduğumdan koltuğu geriye fazla alıyorum hakan bu durumu iyi bilir:) arkadaki insan rahatsız oluyo evde en ince kızım onu oturtuyorum arkaya o bile rahatsız oluyor.

altea XL var mesala o araç hoşuma gitti ama benzinli gene yakıt sorun!!

Tamam benzinli olsun alıp tüp atarım diyorum yok o da TSI vs bu tür motorlarda mümkün değil.Dediğiniz gibi dizel olunca hacim artıyor vergi fırlıyor yukarı 1.6 motorun 628 tl vergisi var 2.0 motorun 1736 yıllık vergisi var aradaki fark çok fazla

Megane ı ben tutmadım arkadaşımda vardı traktörden farksız motor olarak birde ufak teneke gibi geliyor bana

Lagunaya bakmıştım 1.5 110 hp dizel onunlar ilgili bir sitede başlık vardı çıktığındanberi arada bir girer bakarım çok sorunlu araç

vw grubu neden 1.5-1.6 dizel ve güçlü motor yapmıyor merak ediyorum

Şimdi superB ye 1.6 CR 125 hp dizel motor yapsalar o araba bence yok satar

hakanerdogan

• Ziyaretçi
1.6 dizel gelir seneye hepten yayılır moda olur.

octaviaman

• Ziyaretçi
Aile büyükse transporter da uyabilir.Hem performans hem kalite.Ya da caddy 1,9 tdi on numara olur.Ama bunlarda ticari yahu:)

Çevrimdışı kalender

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kadir_;18677
1-2 senedir piyasayı yakından takip ediyorum aracımında bu dönemde sorunları arttı kendime göre arac bakıyorum piyasada hem full olsun hem aile arabası olsun hemde octi yi performans olarak aratmasın istiyorum alıcam aracı uzun vadeli kullanıcam o yüzden sağlam birşey arıyorum.

Bu dönemler arasında çıkan sonuç 55 milyardan aşağı bu kritere uyan araç yok dizel olsun kuvvetli olsun diyosun mesela CR motor olan yeni octi 74 milyar fiyat çekiyorlar bu çok fazla bence ve o kadarda büyük geniş bir araç değil superB bakıyorsun tamam 1.4tsı 122 uygun ama bi taraftanda günlük 50 km yapam biriyim 10 lt benim için çok fazla hele benzin fiyatları böyle iken dizeline bakıyosun 2.0 ly bu sefer vergisi 1800 tl buda çok apartılı geliyor.

Yani türkiyede böyle uygun fiyatlı sağlam performanslı ve kaliteli pek araç ben bulamadım şahsen.Gerçi şu aralar düşünmüyorum 1-1,5 sene sonra alacağım kafamda fikir oluşması için uğraşıyorum ama çok zor yani
benim düşüncelerimin aynısını yansıtmışsınız :)
    bende 1-1,5 sene araç almaya ara verdim şu an için öyle:D
   aracı satınca zor oluyor hakikatten hayırlısı bakalım.
  aklımdan geçenler roomstar,octavia,golf,berlingo,yeni astra,yeni kango aslında birbirine uyumsuz araçlar ama bakacaz ileride sizlerdende yardım alıcaz hayırlısı ile.:D
\'\'Ben\'\' Yaradan\'dan Ötürü Yaradılanı Sevdim... Yaralayanı\'\' Değil..!

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kalender;18767
benim düşüncelerimin aynısını yansıtmışsınız :)
    bende 1-1,5 sene araç almaya ara verdim şu an için öyle:D
   aracı satınca zor oluyor hakikatten hayırlısı bakalım.
  aklımdan geçenler roomstar,octavia,golf,berlingo,yeni astra,yeni kango aslında birbirine uyumsuz araçlar ama bakacaz ileride sizlerdende yardım alıcaz hayırlısı ile.:D

SuperB, Octavia A5, Roomster iyi gider size :)
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı beytullah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mygokhan;18774
SuperB, Octavia A5, Roomster iyi gider size :)

:+1: romster çok iyi olur... tam aile aracı...:ok: tacari diyenlerde var ama... :kiki:
" ALLAHIM GÖNLÜMDE OLANI HAKKIMDA HAYIRLI EYLE, HAKKIMDA HAYIRLI OLANA GÖNLÜMÜ RAZI EYLE..."[SIGPIC][SIGPIC]

Çevrimdışı kalender

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
peki roomster ile opel  meriva nın boyutları aynımı sadece kıyaslama için sordum yanlış anlaşlmasın:D lütfen

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
suberB cok guzel arac aklım onda ama dızel almak ıstesen gerek arabanın gerek vergının degerı artıyor butceyı zorluyor bu sefer

Çevrimdışı kalender

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
superb gerçekten çok güzel araç onun benzinlisini alıp tüp taktırmak lazım :)

Çevrimdışı crash

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hocam ben fazla km yapmadığım için ( yılda 10000' i geçmez ) superB almayı düşünüyorum 1.4 TSI benzinli.Eğer benzin sorun olmayacaksa SuperB al derim ama illa dizel olsun istiyorsan C5 alabilirsin bence.O da güzel arabadır.
YAŞASIN PEUGEOT-SKODA KARDEŞLİĞİ...