škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

lastik hava basınç ünlem işareti yardım..

raan · 34 · 23666

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı raan

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
ya arkadaşlar bugün 205*55*16 lastiklerime  hava basarken ön sağ tekerleğin 28 psı düştüğünü gördüm ve hepsini 36psı olacak şekilde ayarladım.sorunda ondan sonra başladı yuvarlak ünlem altı tırtırlı bir simge çıktı gösterge panelinde kitapçıktan baktım lastik basıncı yazıyordu..tekrar bir benzinliğe gittim 4-5 km sonra lastiklerin hepsi 36psı ters olan nedir sizce ve basınç miktarım fazla olabilir mi 36psı yani..

Çevrimdışı alpino

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
lastiklerin basınçlarını ayarladıktan sonra klimanın altındaki TPM düğmesini baslı tutacaksın. sistem lastik basınçlarının ayarlandığını bilecek ve sisteme kaydedecek. o zaman gösterge panelindeki ışık söner. ama dostumuzun da söylediği gibi lastik basıncının öncelikle doğru değerlerde olması lazım

Çevrimdışı raan

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
şimdi baktım araç boşken 2,4bar takribi 35psı denk geliyo oda, bende 36 yapmıştım normal ozaman...tpm yi bilmiyordum...onu deneyim yazarım çok sağolun arkadaşlar...allah sizden razı olsun taktıydım valla..

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı octavia5

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
yukarıda cevap verilmiş ok ;)
« Son Düzenleme: 21 Mayıs 2011, 22:49:21 Gönderen: octavia5 »

Çevrimdışı msidestructive

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar dört lastigede aynı miktarda mı hava basılıyo yoksa önler ve arkalar farklı miktarda mı?

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: msidestructive;233337
arkadaşlar dört lastigede aynı miktarda mı hava basılıyo yoksa önler ve arkalar farklı miktarda mı?

Yüke göre değişiyor, yük arttıkça özellikle arka lastik havası artırılıyor. Depo kapağına bakın...

jcrso

• Ziyaretçi
standarsı 205-55-16 tip lastik için a5 ksa önler 33psi arkalar 32psi dır

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: jcrso;233449
standarsı 205-55-16 tip lastik için a5 ksa önler 33psi arkalar 32psi dır

Motor tipine göre değişiyor o veriler. Aynı kasa araçta dizel ve benzinli farklı basınç öneriliyor Skoda'da  ;)

jcrso

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: lrfan;233469
Motor tipine göre değişiyor o veriler. Aynı kasa araçta dizel ve benzinli farklı basınç öneriliyor Skoda'da  ;)

doğrudur:ok:

Çevrimdışı isikayhan

• SIMPLY CLEVER
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
1.6 MPI ve 1.4 TSI motorlu Octavia II için Lastik havası
http://www.skodaturkey.com/showthread.php?t=6466
Eğitimli insanlar topluma borçludurlar. Bir işin nasıl yapılabileceğini biliyorken bir başkasının yapamadığını görüp susmaları kendilerini yetiştiren o topluma ihanettir.

Bilgi paylaştıkça çoğalır.

M.Niyazi Saral

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar biraz önce ortaca'dan geldim.gelirken Göcek mevkiine yakın bir yerdi hava basınç ünlem işareti çıktı hemen durdurdum aracı ve lastiklere baktımönde ki lastikde çok hafif var ama belli belirsiz ön ikisi hemen hemen aynı gibi.ama dün sol ön tekere yağ çözücü sıkmıştım yağlar kirler gitti ama bu arada lastiğe zarar vermiş olabilir mi?ayrıca 1-2 dk sonra bol suyla çeşme hortumuyla suladım yani,acaba bu arada zarar vermiş olabilir mi? şu an basınç işaretine basılı tuttum ama sönmedi.birazdan lastikçi arayıp bulacağım ama o lastiği söktürmem gerekiyormu yoksa lastik basıncını yapsak geçsek mi diyorum.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı octavia5

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fenomen;235678
Arkadaşlar biraz önce ortaca'dan geldim.gelirken Göcek mevkiine yakın bir yerdi hava basınç ünlem işareti çıktı hemen durdurdum aracı ve lastiklere baktımönde ki lastikde çok hafif var ama belli belirsiz ön ikisi hemen hemen aynı gibi.ama dün sol ön tekere yağ çözücü sıkmıştım yağlar kirler gitti ama bu arada lastiğe zarar vermiş olabilir mi?ayrıca 1-2 dk sonra bol suyla çeşme hortumuyla suladım yani,acaba bu arada zarar vermiş olabilir mi? şu an basınç işaretine basılı tuttum ama sönmedi.birazdan lastikçi arayıp bulacağım ama o lastiği söktürmem gerekiyormu yoksa lastik basıncını yapsak geçsek mi diyorum.

fenomen bence senin lastiğin asfaltta çivinin biriyle kavga etmiştir :) yağ çözücü lastiğe bu anlamda zarar vermez, sonuçta lastiklere temizlik için sıktığımız markalı markasız her türlü spreylerde yağ ve kir çözme özelliği zaten var.. lastikler bu kadar kolay zarar görecek şekilde imal ediliyorsa hergün yollarda üzerinden geçtiğimiz asitlerinde haddi hesabı yok yandık demektir o zaman :(

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: octavia5;235693
fenomen bence senin lastiğin asfaltta çivinin biriyle kavga etmiştir :) yağ çözücü lastiğe bu anlamda zarar vermez, sonuçta lastiklere temizlik için sıktığımız markalı markasız her türlü spreylerde yağ ve kir çözme özelliği zaten var.. lastikler bu kadar kolay zarar görecek şekilde imal ediliyorsa hergün yollarda üzerinden geçtiğimiz asitlerinde haddi hesabı yok yandık demektir o zaman :(
:++::++::++::ok:Dediğiniz gibi yağ çözücüyle alakası yokmuş ama çivi falanda yok bildiğim kadarıyle heryer kapalı pazar olması nedeniyle onun için bir opet istasyonuna uğradım ve orada bulunan dijıtal lastik basınç cihazına bağladık,yağ çözücü sıktığım lastik değil sağ lastiğin havası 25 bar  hava varmış biz 30 a ayarladık ondan sonra diğerlerinide kontrol ederek tekrar resetledim sorun halloldu.5 bar düşümüş.bu kadar hassasmış bunu beğendim doğrusu.teşekkürler paylaşımın için.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ