škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

2011 Ehliyet alma yaşı

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ''V/RS''

• Felicia 1.6 MPI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
                         abilerim ben geçen sürücü kursuna ehliyeti ne zaman alabilirim  diye sordum bana bu ağustosta kayıt olacan ekimde sınavların var dedi  fakat bu sitede bi acayiplik var yani şöle diyim bu sitede ehliyeti alma  tarihinimi yazıyo sınav tarihinimi yoksa kayıt tarihinimi yazıyo  anlamadım biri bana anlatabilirmi acaba?                   
SKODA FAVORIT 136L VRS

Çevrimdışı yasin90

• .......
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bu site derkn?
ANKARA içi mobilya, özel dolap vs itinayla yapılır, müracaat ben :)

Çevrimdışı ''V/RS''

• Felicia 1.6 MPI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı ozzy

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Başlığın ilginç olmuş.Girmeden önce alla alla acaba ''ehliyet yaşımı '' değiştirildi diyerekten girdim.
Yaşın resmi 18 olmadığı suretçe alamazsın.18'e eriştikten sonra ,kurslar dönem dönem oluyor ve kontenjanlı şekilde sistemleri seyir ediyor.Ona göre ilk teorik bilgi trafik; sağlık,motor ..daha sonrası bunlardan sınav ücreti de dahil sınav = 3 ünden geçmen lazım.Hafife alma çok kalanı biliyorum :D yine bir bak internetten geçmiş ,çıkmış sorulara..
Ondan sonraki dönemde ise uygulamalı direksiyon eğitimi..
sonrası komisyon arkana gelip geçiyor oturuyor.Seni gözlemliyorlar.
Bende ise ,millete hep ii araç denk gelmişti.Bana şahin vermişlerdi :D ama debriyajı çok yumuşak ve rahattı ,o da ayrıcalıktı.Neyse rampada bu araba çekmez diye 4 üncü vitesde 90'la çıkınca arkadan biri:''yahu bu gençler çok hızlı diyor''..aşağıdan az hızımı almasam rampayı çekmeyecek araba ,benimde en sevmediğim husus :D

Çevrimdışı Burak35

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Oğlum ehliyet aldıktan hemen sonra, yine aynı sürücü kursundan extradan şimdi tam hatırlamıyorum ama otuz beş saat civarı tekrar ders aldırmıştım. Yani ehliyeti alınca hemen yolların fatihiyim moduna girmeyin. Sizi sevenleri, ailenizi düşünün. Başkalarının ocağına kor ateş düşürmeyin. Bu mesajım sadece size değil sizin konumuzdaki herkes ile birlikte, sol şerit tutkunlarına da :)

Çevrimdışı kerem61

• Twincharged Stratified in
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
merak la beklemedeyım ne cıkacak acaba :) yasını 17 gösterıyo bu agustosda sınava gırebılırsın dedıyse adam sana 18 yas fln hıkaye. gercı ehlıyetı alana kadar 18 olursun :)

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benimde 9 Mart 2012 de doluyor 18 i tam olarak o gün dolduruyorum sanırım en yakın sınav temmuzda o yüzden sorun yok ama seneye sınava hazırlanacağımdan kursa yazılıp gitmemeyi düşünüyorum sadece sınavlarına gidicem o kadar evde çıkmış sorulara bakarım benim için yeterli olur arkadaşlarım sürekli eski soruları soruyorlar demişti bakalım ne çıkacak:)

Bu arada neden bu kadar acele ediyorsun derseniz stajerlik uygulamasına geçilme ihtimali var bu sisteme geçerse 2 sene stajer konumda kalıyorsunuz ve yanlış bilmiyorsam yanınızda ehliyeti eski olan biri olmadan araba kullanamıyorsunuz 2 sene boyunca..

efe_38

• Ziyaretçi
şimdi burak ben normalde haziran 12de dolduruyordum ama nüfusa 3ay geç yazılmışım 16eylül görünüyor,bildiğim kadarıyla ekimin son haftası yazılı sınav var o sınava girmek için en az 1ay önce yaşına girip kursa kayıt olman lazımyani sınav ekim 24se sen 24eylülde kursa kaydını yaptırman lazım,o bir aylık sürede sağlık,motor,ilkyardım gibi dersler var onlara girmek zorunlu değil tabi kafana göre takılırsın zaten cep kitabı verirler ondan biraz çalışırsın.

sonra 24ekimde sınava girdinmi 2hafta sonra açıklanır,açıklandıktan sonra yazılı sınavdan geçtiysen 1haftalık direksiyon eğitimine gitme hakkın doğarki oda zorunlu değil,o bir haftalık direksiyon eğitimi bitince direksiyon sınavına girersin,zaten sınav cumartesi olur pazartesi veya en geç salı ehliyet elinde :)

kısacası 24ekimde girersin 15kasım gibi alırsın yani yazılı sınava girdikten sonra ehliyeti alma aşaması 3 hafta :) umarım açıklayıcı olmuştur
« Son Düzenleme: 18 Mayıs 2011, 13:36:47 Gönderen: efe_38 »

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Peki ben 9 Ekimde 18 i dolduruyorum,ne olacak halimiz? :D
Kurs,sınav felan?

Çevrimdışı kerem61

• Twincharged Stratified in
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kadir_;231080
Benimde 9 Mart 2012 de doluyor 18 i tam olarak o gün dolduruyorum sanırım en yakın sınav temmuzda o yüzden sorun yok ama seneye sınava hazırlanacağımdan kursa yazılıp gitmemeyi düşünüyorum sadece sınavlarına gidicem o kadar evde çıkmış sorulara bakarım benim için yeterli olur arkadaşlarım sürekli eski soruları soruyorlar demişti bakalım ne çıkacak:)

Bu arada neden bu kadar acele ediyorsun derseniz stajerlik uygulamasına geçilme ihtimali var bu sisteme geçerse 2 sene stajer konumda kalıyorsunuz ve yanlış bilmiyorsam yanınızda ehliyeti eski olan biri olmadan araba kullanamıyorsunuz 2 sene boyunca..

nese ehlıyetı alayım babamın ehlıyete el koyarım ozamn torpıtoda gezer :) babam olmasada olurmu ehlıyetı olsa sadce :D

efe_38

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: Can;231941
Kurs,sınav felan?

büyük ihtimal aralıktaki sınava girersin :) çünkü ekimin sonundaki sınavdan bir ay önce yaşına girip kayıt olman lazım.

bu arada 18i doldurmuyorsun 18 oluyorsun :)

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: efe_38;232098
büyük ihtimal aralıktaki sınava girersin :) çünkü ekimin sonundaki sınavdan bir ay önce yaşına girip kayıt olman lazım.

18 i doldurmuş oluyor Can 93 doğumlu diye biliyorum :)

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kadir_;232212

Evet 93 Kadir,doldurmuş oluyorum.Efe kaynak yapma olum o kadar bekledik zaten :kork2: :D

efe_38

• Ziyaretçi

bende 93doğumluyum ama herkez yanlış biliyor 18e girmiş olunuyor,istenirse biraz uzun olur ama açıklarım nasıl olduğunu :)

Alıntı yapılan: Can;232222
Evet 93 Kadir,doldurmuş oluyorum.Efe kaynak yapma olum o kadar bekledik zaten :kork2: :D

vallaha gönül isterki 21e girmiş olsamda e sınıfı alsam :D

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: Can;231941
Kurs,sınav felan?

Alıntı yapılan: efe_38;232098

9 Ekim 2011 tarihi itibariyle 17 yıl 7 ay 10 günlük olmuş oluyorsun.
Rüştünü ıspatlamak için 18 yıl 0 ay 1 günlük olmak, gereken asgarî şarttır.