škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

felicia yakıt ve boğaz kelebeği

saho22 · 14 · 26588

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı saho22

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
merhaba arkadaslar sonunda bızde bır felıcıa sahıbı olduk yalnız bır sorunumuz var  araç km 40 krş yakıyor ve rolantısıde cok bozuktu vıtesı bosa atınca stop  etme eyılımlerı var bogaz kelebegını temıslettık adaptasyon yaptırdık yalnız bu seferde araç 2000 devır altına dusmuyor sızce sorun nedir cevaplarınızı bekliyorum?

Ugur A.

• Ziyaretçi
Bilgilerinizde İstanbul' da olduğunuz yazıyor. Bu nedenle Şahkan Oto ile görüşmenizi tavsiye ederim .

Çevrimdışı saho22

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;227232
Bilgilerinizde İstanbul' da olduğunuz yazıyor. Bu nedenle Şahkan Oto ile görüşmenizi tavsiye ederim .

tsk ederım hocam telde gorustum bı ara yanlarına gıdıcem bu arada bu km başı yakıt(benzin) sarfıyatı nedır felılerın bılgınız varmı ?

Çevrimdışı Talcit

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Usta benimde 1300 GLX-i var 500 yakıyo. Bunlarda böyle çoğu yer normal diyor. En son yetkili servise götürdüm adamlar bakmadan dediler 500 normal.

Çevrimdışı papiruss

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Benim araç lpg li gazda uzun yolda 187.00 kuruş yaktı. Şehi içinde 250.00 kuruşu geçtiği oluyor. Boğaz kelebeği benim de aynı yapıyordu usta temizlettim sonra beynine program attırdım. Devir bir ara 2000 de kalıyordu usta beyine program attım düzelir dedi sonra hakikaten de düzeldi. Ancak lpg de sorun oluyordu şehir içinde dur kalkta rolanti çok düşüyor du öyle ki yağ lambası bile yanıyordu. Onunda çaresini iyi bir lpg ustası abi çözdü. Lpg enjektörünü genişletti ona göre de tekrar ayar yaptı ve bunun üzerine yukarıda ki oranlarda yakıt tüketimim var şimdi. Aracımdan da çok memnunum.

Çevrimdışı Ufuk_83

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar 1.3 glx karburatörlü olan arkadaşlar benzinde yakıt miktarlarınız nedir acaba?

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: Ufuk_83;444393
Arkadaşlar 1.3 glx karburatörlü olan arkadaşlar benzinde yakıt miktarlarınız nedir acaba?
Aynı motor özelliklerinde Favorit var.
10 litre benzinle yoğun şehiriçi trafiğinde 90-100 km.; açık trafik ve sabit hızlarda 145-150 km' ye kadar gidebiliyorum.

Çevrimdışı Ufuk_83

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;444485
Aynı motor özelliklerinde Favorit var.
10 litre benzinle yoğun şehiriçi trafiğinde 90-100 km.; açık trafik ve sabit hızlarda 145-150 km' ye kadar gidebiliyorum.

Cevap için teşekkür ederim o zaman benim yakıtım da normal ben 450-500 arasında yakıyor olarak hesap yaptım çok mu değil mi diye merak etmiştim..

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: Ufuk_83;444519
Cevap için teşekkür ederim o zaman benim yakıtım da normal ben 450-500 arasında yakıyor olarak hesap yaptım çok mu değil mi diye merak etmiştim..
Şunu da belirteyim; karbüratörde, supap ayarında kısacası motorda herhangi bir ayarsızlık vs. oluşursa tüketim çok rahat iki katına çıkabiliyor.:wnk:

Çevrimdışı mmaslan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: papiruss;349644
Benim araç lpg li gazda uzun yolda 187.00 kuruş yaktı. Şehi içinde 250.00 kuruşu geçtiği oluyor. Boğaz kelebeği benim de aynı yapıyordu usta temizlettim sonra beynine program attırdım. Devir bir ara 2000 de kalıyordu usta beyine program attım düzelir dedi sonra hakikaten de düzeldi. Ancak lpg de sorun oluyordu şehir içinde dur kalkta rolanti çok düşüyor du öyle ki yağ lambası bile yanıyordu. Onunda çaresini iyi bir lpg ustası abi çözdü. Lpg enjektörünü genişletti ona göre de tekrar ayar yaptı ve bunun üzerine yukarıda ki oranlarda yakıt tüketimim var şimdi. Aracımdan da çok memnunum.

Kardeş 1998 model felicia var bende.enjeksiyonsuz. yakıtı çok şu an senin usta halledebilirmi acaba

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
öncelikle boğaz kelebeği temizlenip adaptasyonu yapılırken bir hata oldu mu ona bakmak lazım. boğaz kelebeğinden kaynaklı bir sorun olup olmaıdğını anlamak için aracı benzinde çalışıtrın ve o şekilde boğaz kelebeğine gereken işlemler yapılsın. benzinde sorunsuz çalışıp lpg de sıkıntı çıakrtıyorsa lpgcinin bileceği iş

Çevrimdışı mmaslan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı Serdar25

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: saho22;227215
merhaba arkadaslar sonunda bızde bır felıcıa sahıbı olduk yalnız bır sorunumuz var  araç km 40 krş yakıyor ve rolantısıde cok bozuktu vıtesı bosa atınca stop  etme eyılımlerı var bogaz kelebegını temıslettık adaptasyon yaptırdık yalnız bu seferde araç 2000 devır altına dusmuyor sızce sorun nedir cevaplarınızı bekliyorum?

Aynı sorun bende de var. Hem gazda hem benzinde aynı sorunu yaşıyorum. Ama benzinde daha az yapıyor. Bulan varsa yardımcı olabilir mi :)

Çevrimdışı Görengöz

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
bende de rölanti problemi var bende 10 lt gazla en fazla 60 km yol yapıyorum şehir içi şehir dışı 180 km 18 lt yaktı çiğ yakıt kokusu geliyo yakmadan atıyo normalde az yakar diye aldım ama jep ile yarışıyor yakıt konusunda :)