škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

1.2 12v 70

lrfan · 38 · 14106

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı beytullah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;17702
yüksek gerilim kablosunu kestim, iki avcuma aldım aradayım o derece :++: :++:

hadi hayırlısı inşallah...  elini hızlı tutmayanlara örnek olsun... :hhh:
" ALLAHIM GÖNLÜMDE OLANI HAKKIMDA HAYIRLI EYLE, HAKKIMDA HAYIRLI OLANA GÖNLÜMÜ RAZI EYLE..."[SIGPIC][SIGPIC]

hakanerdogan

• Ziyaretçi
neyse konu neydi Gökhan Abi, 1.2 motor. :)

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: hakanerdogan;17704
neyse konu neydi Gökhan Abi, 1.2 motor. :)
Gökhan 1.2 motor kullanarak jeneratör mü yapmış? Ben konuya tam intibak edemedim sanırım ama 1.2' den jeneratör olmaz, söyleyeyim en baştan.:hih::hoh::huh:
:kiki::haha::kiki::haha::kiki::haha:

Çevrimdışı seyyah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;17702
yüksek gerilim kablosunu kestim, iki avcuma aldım aradayım o derece :++: :++:

Mesleğim gereği burda müdahale ediyorum. Enerjiliyken tutma.:hanz:

Alıntı yapılan: Uğur@k@r;17716
1.2' den jeneratör olmaz, söyleyeyim en baştan.:hih::hoh::huh:
Motoru kullanarak çalıştıracağın jeneratörün gücüne bağlı. Çok küçük ise 0.2 motor bile olur.:hanz:

hakanerdogan

• Ziyaretçi
ama bizi 1.2 generatörün kesmeyeceği aşikar :hanz:

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: gogo969;17789
Biraderime;

biri fatoşla şu yıldırım işaretini daha uzun ve dik bir forma kavuşturabilir mi :++:

(banlanacaz ama du'bakalı sınır nereymiş bi görelim, ne gelirse meraktan :lol:)

gogo969

• Ziyaretçi
aman biraderim  böyle gayet iyiiiiiii...:D

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;17716
Gökhan 1.2 motor kullanarak jeneratör mü yapmış? Ben konuya tam intibak edemedim sanırım ama 1.2' den jeneratör olmaz, söyleyeyim en baştan.:hih::hoh::huh:
Alıntı yapılan: seyyah;17764
...Motoru kullanarak çalıştıracağın jeneratörün gücüne bağlı. Çok küçük ise 0.2 motor bile olur.:hanz:
O zaman Gökhan' a Scania V12 lazım ki jenere etsin ortamı.:rm:

Çevrimdışı mihalgazi

• Site Güvenliği
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;17806
O zaman Gökhan' a Scania V12 lazım ki jenere etsin ortamı.:rm:
ııh ne yapsan olmaz haşmetlüm. gökhana nükleer santral bile taksan nafile...:rm::rm::rm:

SKODATURKEY ailesi bir AYRICALIKTIR

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
1.2'de ki kayış uzunluğuna bak,mübarek V12 kayışı sanki :hanz: VW bu motor blokları ile çok iyi iş çıkardı,taş gibi blok hepsi,revize edip edip yıllarca tepiniyor adamlar üzerinde :hanz:

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: FF;18003
1.2'de ki kayış uzunluğuna bak,mübarek V12 kayışı sanki :hanz: VW bu motor blokları ile çok iyi iş çıkardı,taş gibi blok hepsi,revize edip edip yıllarca tepiniyor adamlar üzerinde :hanz:

+1

VW motorları beygire bakınca caponlardan zayıf gibi görünüyor ama caponunki gibi 2 santim gidip gelen pistonları yok, uzun stroklu makineler olduklarından beygir az gibi gorüksede torktan tokatlıyor.

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;18006
+1

VW motorları beygire bakınca caponlardan zayıf gibi görünüyor ama caponunki gibi 2 santim gidip gelen pistonları yok, uzun stroklu makineler olduklarından beygir az gibi gorüksede torktan tokatlıyor.

Üst kapak açılmamış 350-400 binde VW motoru görürsün ama bir capon göremezsin :ok::hanz: HP'lerde o kadar az değil ki aslına bakarsan Hakan'cığım. Fabia 1'lerin lansmanı 99 yılıdır,o yılllarda kaç tane 1.4 arabada 100 HP'i geçen motor vardı? Daha düne kadar yoktu şaka gibi geliyordu insanlara.Motora güveniyor,bloğa güveniyorda yaptılar o kadar HP,adı üzerinde Alman motoru.Üstelik o yıllardan bu yıllara o motorun köklü revizyon sayısı 2 sadece.Motor dedin mi Almandır,herkes duracak orada :ok:

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: FF;18007
Üst kapak açılmamış 350-400 binde VW motoru görürsün ama bir capon göremezsin :ok::hanz: HP'lerde o kadar az değil ki aslına bakarsan Hakan'cığım. Fabia 1'lerin lansmanı 99 yılıdır,o yılllarda kaç tane 1.4 arabada 100 HP'i geçen motor vardı? Daha düne kadar yoktu şaka gibi geliyordu insanlara.Motora güveniyor,bloğa güveniyorda yaptılar o kadar HP,adı üzerinde Alman motoru.Üstelik o yıllardan bu yıllara o motorun köklü revizyon sayısı 2 sadece.Motor dedin mi Almandır,herkes duracak orada :ok:

ha kurcalarsak evet, 1.4 ten 170 de çıkardılar ama mesela 1.6 102 bg motor değil kaya resmen, ama bir 1.6 toyota 124 ps, mondeoda öyle. zannetmem ki 1.6 MPI motoru dayanıklılıkta alt edebilsinler...

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben zaten 1.4 101 lik motora hastayim hep...Bu adamlar isi biliyor...
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI