škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fabia ve Roomsterdaki küçük özellikler

Birkan · 109 · 119803

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: hiko;219430
İrfan Hocam,
Dün denedim benim roomster' de. Geri vites pozisyonunuda ön silecek açıkken, arka silecek çalışmadı.
Ayrıca, araba stop halinde kontak takılı iken mi radyo bir müddet sonra kapanıyor? Normalde kontağı çektikten sonra radyo stop ediyor.

Silecek o şekilde bende çalışıyor, çok da iyi oluyor hani. Ama silecekleri geri vitese takmadan önce çalıştırmış olman lazım. Önler çalışırken geri vitese tak, 1 kere siliyor arka camı...

Normalde kontağı çektikten sonra radyo kapanır. Ama anahtar takılı değilken radyoyu açık bırak, aracı kilitle, galiba 30 dk sonra kapanıyor (tam süreden emin değilim) kendiliğinden. Bunu bilerek açık bırakıp denedim, geldiğimde kapalıydı radyo.

Alıntı yapılan: Uğur@k@r;219087
Demek hareket halindeki arabada bagajı açmak isteyen dingiller de varmış:D

Diyelimki trafik sıkıştı veya kırmızı ışık yandı durdun. Bagajı dışarıdan biri açamaz  ;)

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: lrfan;219062
...Araba 5 km sürati geçince bagaj kapağı otomatik olarak kilitlenir, dışarıdan açılmaz...

Alıntı yapılan: lrfan;219434
Diyelimki trafik sıkıştı veya kırmızı ışık yandı durdun. Bagajı dışarıdan biri açamaz  ;)
İyi de 5 km/s sürati geçince aktif hale geliyor.:wnk: Sıkışık trafikte durulduğunda açılabilir olarak geliyor aklıma benim.:wnk:

Çevrimdışı Birkan

• German Engineering
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
benim hatırladığım kadarıyla 20 dk irfan abi..

\'10 Skoda Fabia

1.2 HTP 70 Classic Plus Candy White

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;219446
İyi de 5 km/s sürati geçince aktif hale geliyor.:wnk: Sıkışık trafikte durulduğunda açılabilir olarak geliyor aklıma benim.:wnk:

5 km sürati 1 kez geçmen yeterli, kilitleniyor, aracın kapılarından biri açılmadıkça bagajı açamaz başkası  ;)

Çevrimdışı muharrem01

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
en çok yağmurda silecek fasılasının ayarına bayılıyorum; bi de geri viteste arka camın silinmesine.. skoda muhteşem :D
« Son Düzenleme: 16 Nisan 2011, 22:22:16 Gönderen: muharrem01 »

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Parkları açmadan iç gösterge aydınlatmasını çalıştırabilirsiniz.Parkları açar gibi butonu çevirirken içeri doğru bastırıyorsunuz ve belli ara pozisyonda kalıyor düğme.Böylelikle iç gösterge ışıkları tek başına yanabiliyor..:ok:
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mygokhan;219975
Parkları açmadan iç gösterge aydınlatmasını çalıştırabilirsiniz.Parkları açar gibi butonu çevirirken içeri doğru bastırıyorsunuz ve belli ara pozisyonda kalıyor düğme.Böylelikle iç gösterge ışıkları tek başına yanabiliyor..:ok:

Tavsiye etmem onu, zira o konum far anahtarını sökmek içindir, tırnaklarını içeri çeker o konumda...

Çevrimdışı Kürşad

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bazen araçtan indiğimde kapımı kapatıp arka koltuğa attığım bir şeyi almak için arka kapıyı açmak istediğimde kapı açılmıyor. Ön açılıyor, arka açılmıyor. Anahtardan açmam gerekiyor. Acaba arka kapılar hiç kullanılmadan yolculuk edilince bu kapıların kilitli kalmasına yönelik böyle bir güvenlik önlemi mi alınmış?

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Birde bugün arabanın yanındaydım kilidini açtım ama arabaya temas etmedim kapısını falan hiç açmadım tak 2dk sonra şılak diye bi ses duydum baktım kendi kendine kilitlenmiş :) kumanda mesafeside uzaklaşmıcak tabi. Tam çözemedim çözünce net paylaşıcam.
-------------------------------------------------

06lkn66

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: gokcen59;221627
Birde bugün arabanın yanındaydım kilidini açtım ama arabaya temas etmedim kapısını falan hiç açmadım tak 2dk sonra şılak diye bi ses duydum baktım kendi kendine kilitlenmiş :) kumanda mesafeside uzaklaşmıcak tabi. Tam çözemedim çözünce net paylaşıcam.

hemen çözümmü:D abi kilit kumandadan açılır ama kapılara dokunulmazsa yanlış açılma ihtimaline karşılık geri kilitleniyo evde çocuklar oynarken falan yanlışlıkla düğmeye bastıkları durumlarda falan iyi işe yarıyo

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: gokcen59;221627

Kumandadan açtın kapıları abi hiç bir kapıya ellemezsen 50 saniye gibi bir süre sonunda kitliyor.Bir başka özellik ise 1 kere kilitleme tuşuna basarsan içten kapılar açılmaz üst üste 2 kere basarsan içten açılır kapılar.İçten açtığında o kapı dıştan açılır ama diğer kapılar dıştan açılmaz.Son cümle biraz karışık oldu ama durum böyle:)

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dgn;221843
Kumandadan açtın kapıları abi hiç bir kapıya ellemezsen 50 saniye gibi bir süre sonunda kitliyor.Bir başka özellik ise 1 kere kilitleme tuşuna basarsan içten kapılar açılmaz üst üste 2 kere basarsan içten açılır kapılar.İçten açtığında o kapı dıştan açılır ama diğer kapılar dıştan açılmaz.Son cümle biraz karışık oldu ama durum böyle:)

Anladım, bunu öğrendiğim iyi oldu :ok:
-------------------------------------------------

Çevrimdışı B.fabia

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Kürşad;221620
Bazen araçtan indiğimde kapımı kapatıp arka koltuğa attığım bir şeyi almak için arka kapıyı açmak istediğimde kapı açılmıyor. Ön açılıyor, arka açılmıyor. Anahtardan açmam gerekiyor. Acaba arka kapılar hiç kullanılmadan yolculuk edilince bu kapıların kilitli kalmasına yönelik böyle bir güvenlik önlemi mi alınmış?
  kürşat kardeş bahsettigin olay sen aracın içindeyken kapıları içten kilitlersen (kumandadan degil) kapılar içten açılır ancak dışardan açılmaz. sen şayet içerden dışarı çıkıp diger kapıları dışardan açamazsın. sadece senin indiğin kapı açılır. bu da kapılar içten kilitliyken dışarı çıktıgında dışarda kalmayasın diye.

Çevrimdışı B.fabia

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bir özellikte kendim buldum ama karışık ama çok ta önemli degil. fasılalı silecekler çalışırken  4 seviye var yanlış hatırlamıyorsam. mesela hızlı fasılalı çalışırken bir seviye yavaşa alırsan silecek yeni belirlediğin seviyenin süresinde çalışır. yani daha yavaş silmeye ihtiyacın oldugunu anlayıp yeni belirledigin seviyede çalışır. ardından yagmur yeniden hızlandı ve fasılalıyı yavaştan daha hızlı bir seviyede çalıştıracaksın hızlıya aldırsak hemen siliyor. süreleri ölçmedim ama en hızlısında 3 saniyede bir siliyor diyelim bir derece yavaşında 7 saniyede siliyor diyelim. 3 saniyede çalışırken  sildi hemen bir yavaşa aldın 3 saniye degilde 7 saniye bekliyor sonra siliyor. 7 de çalışırken hızlandı yagmur 7 den 3 e alacagız sildi 3 e aldın anında siliyor ve 3 le devam ediyor. çok ince bi detay ama paylaşayım dedim