škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fabia ve Roomsterdaki küçük özellikler

Birkan · 109 · 119841

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;226070
Zaten sende değil arabada olacak o özellik.:haha::knp:

Uğur abi bugünlerde sürükli güldürüyorsun beni:++::++::++:

Çevrimdışı Perfect

• Is Numero Uno
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.facebook.com/Perfectotobakim
Alıntı yapılan: Kürşad;225991
Başka hiçbir araçta yok sadece bu Skoda'lara özel diyen olmadı ki... :haha:

Hayır onun için demedim,Hani Vaoov özelliklere bak falan diyceğimiz birşey yok bilindik ve birçok araçta olan şeyler :ok:

Çevrimdışı B.fabia

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
merhaba arkadaşlar. bende 2011 ambiate dinamik fabia hb var. birkaç güne kadar 15 bakımına ankarada and otoya gidicem. gittigimde arabada mevcut olan özellikleri açtırmak istiyorum. tabi eger mevcutsa.
 mesela araba belli sürati aşınca kapıların kilitlenmesi
 viraj asistan farı (sis farı destekli)
 follow me ( aracı park edince farların belli süre yanması)

acaba bu özellikler benim aracımda var mı?
 bunların haricinde başka özellikler var mı?
 şimdiden teşekkür ederim herkese.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
araba belli sürati aşınca kapıların kilitlenmesi
viraj asistan farı (sis farı destekli)

Bu 2 özellik kolayca açılır serviste. Öte yandan bu başlıkta yazılmış özellikler zaten araçta var  ;)

Çevrimdışı ALi

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
hocam bu viraj asistan sistemi yuvarlak sis olanlardada varmi,birde  kumandadan kapilari kilitleyince acik camlarin kapanmasini yaptira  biliyormuyuz.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: akinali1919;244775
hocam bu viraj asistan sistemi yuvarlak sis olanlardada varmi,birde kumandadan kapilari kilitleyince acik camlarin kapanmasini yaptira biliyormuyuz.

Yuvarlak sis farında yok...

Kumandadan kapilari kilitleyince acik camlarin kapanmasini yapamıyoruz, ancak yeni makyajlı Fabia ve Roomsterda

Çevrimdışı B.fabia

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı timsah

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;219064
Yetkili serviste ayarını yaptırırsanız uzaktan kumandalı anahtarların kilit tuşuna bastığınızda farlar yanıyor. Gece karanlıkta size kısa bir süre önünüzü aydınlatıyor (Follow me home).

Arkadaşlar bugün 1500 km bakımı için servise gittim.. Aklımdaki bazı özellikleri aktif etmek istedim ama sadece bir tanesini (15 km hızdan sonra kapıları otomatik kilitlemeyi) aktif yaptırabildim.. Bu "follow me home" özelliği aktif yapılıyor mu yapılmıyor mu?? Servis bana yapılmadığını söyledi.. Yaptıran ve kullanan arkadaş var mı?? Aracım 2011 Fabia Ambiente Dinamik 1.4 16V bu özelliklerin haricinde araca ne gibi şeyler yaptırabiliriz serviste?? Ekstradan, kullanımı kolay, işlevsel neler olabilir??

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: timsah;249629
Arkadaşlar bugün 1500 km bakımı için servise gittim.. Aklımdaki bazı özellikleri aktif etmek istedim ama sadece bir tanesini (15 km hızdan sonra kapıları otomatik kilitlemeyi) aktif yaptırabildim.. Bu "follow me home" özelliği aktif yapılıyor mu yapılmıyor mu?? Servis bana yapılmadığını söyledi.. Yaptıran ve kullanan arkadaş var mı?? Aracım 2011 Fabia Ambiente Dinamik 1.4 16V bu özelliklerin haricinde araca ne gibi şeyler yaptırabiliriz serviste?? Ekstradan, kullanımı kolay, işlevsel neler olabilir??

Aracın yazılımı-donanımı ile servisin kullandığı yazılım çok öenmli. Bazı servisler eski tip yazılım kullanıyor, açılabilecek özellikleri göremeyebiliyorlar.

Ama yoksa yoktur.  2004 model baz Fabia aracımda açtırmıştım mesela, ama Comfort donanım Roomster'da yok.

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: lrfan;249665
...2004 model baz Fabia aracımda açtırmıştım mesela, ama Comfort donanım Roomster'da yok.
Bu ne yaman çelişkidir arkadaş yahu!

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;249681
Bu ne yaman çelişkidir arkadaş yahu!

Eskidendi onlar  :)

Benim 2004 model aracımda yükseklik ve derinlik ayarı vardı, 2005 model baz modelde onu bile kestiler.

Çevrimdışı TATMACA

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
uzaktan kumanda ile camları nasıl açıp kapıyoduk?
tşk.

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Açma tuşuna uzun basın açmak için kapamak içinde kapama tuşuna uzun basın.

Çevrimdışı timsah

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;249665
Aracın yazılımı-donanımı ile servisin kullandığı yazılım çok öenmli. Bazı servisler eski tip yazılım kullanıyor, açılabilecek özellikleri göremeyebiliyorlar.

Ama yoksa yoktur.  2004 model baz Fabia aracımda açtırmıştım mesela, ama Comfort donanım Roomster'da yok.

Şimdi doğru mu anladım.. Araçta bu özellik var ama servisteki yazılım bunu açabilecek durumda değil.. Doğru anladıysam eğer bu firma adına utanç verici bence.. Sen araca özellikler koyuyorsun ve bu özelliklerin açılması için yetkili servisler açıyorsun ama servislerinde yazılımların eski diye müşteriye hizmet vermiyorlar..

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: timsah;249810
Şimdi doğru mu anladım.. Araçta bu özellik var ama servisteki yazılım bunu açabilecek durumda değil.. Doğru anladıysam eğer bu firma adına utanç verici bence.. Sen araca özellikler koyuyorsun ve bu özelliklerin açılması için yetkili servisler açıyorsun ama servislerinde yazılımların eski diye müşteriye hizmet vermiyorlar..

Bu durum yıllardır var ne yazık ki genelleme yaparsak :(