škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Uygulama öncesi iç temizlik konusunda danışma

ozzy · 7 · 3365

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ozzy

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Esasında sorumu özel olarak İrfan hocama iletecektim ama özel mesaj yoluyla ulaşamadığım için buradan paylaşıyorum.

Elimde konsol ve plastik temizleyicisi için Plak2 ve Vinet ürünlerini tedarik etmiştim.Kısmet ederse yarın ürünleri deniyelim diyorum.Ve de ev içinde de kullanmak istiyorum.
araç konsolu toyota ve ürünler ,
(aracın fotosu elimde olmadığından örnek gösteriyorum linkten)
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-toyota-2004-model-1-6-comfort-avensis-46551755/detay
Ürünler;
Vinet
Plak2
Meguiars El Cila Pedi
Bir de Vileda'nın turuncu renkli iddasına kuru kullanıldığında toz bırakmayan mf bez..pc de denemiştim etkili.

Herneyse ,içeride ürünleri denemeden önce neyi nasıl yapacağımı tam bilmiyorum açıkcası..

-Vinet 750mm hazır sulandırılmış olduğu için direk uyguluyorum ,doğrudur ?

-Arkasından vileda mf ile siliyorum ? ve de arkasından kurulamaya başlıyorum.

-plak 2atıyorum ,yine arkasından siliyorum ? belki bezleri farklı kullanabilirim.Aslında o cila pedi de işe yaramaz mı silme ve yaymada ?

-Bir de önemli nokta.Bazı fotolarda aracın konsolu temizlerken fırçayla sürüldüğünü görmüştüm ,fırça şart mı ? fırçasız etkisi nasıl olur ?

Plak2'i sulandırılmasına gerek var mı ?

İç temizlikte sıralama ve adımlar nasıldır ,yarın bir hata yapmamak için sizlere danışmak istedim tekrar.Aslında uygulamalara bir çok kez baktım ama keza aklımdan uçtu gitti gibi ,biz yine yanılmayalım.

Ve de aklıma yine gelmişken ,bizim bej tavanda kirli..tavana dokundurmuyacağım ama çıtalardan olan kısımda denemeyi düşünüyorum ya da siyah koltuklar ,burayada mı el atsam ? kısacası rica etsem değerli vaktinizden ayırabilirseniz aracın iç temizliğiyle plak2 ve vinet adımlarıyla ne yapabilirim ,uygulamalı olarak anlatabilirseniz çok memnun olurum.

Dış temizlik içinde oto şampuanı olarak onu unuttum ,buradan turtle wax vardı galiba ya da carpex ikisinden birini alayım ,yıkama eldivenimi de denemiş olurum böylelikle şimdilik bakalım.

Bir de evde mesela koltuğa uygulayacağım 750 MM vineti ve plak2 e su eklemeden salt şeklinde kullanıyorum ok ?
« Son Düzenleme: 08 Nisan 2011, 20:05:10 Gönderen: ozzy »

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kokpite vineti sıkın ve kirli kısımlara ve detayfırçasıyla girişin.Narin kısımlara vineti mfye sıkarak temizleyin.

Sonra başka bir mf beze plak2yi sıkın ve kokpiti silin.Bim mf bezlerini kullanabilirsiniz uygun fiyatlı.

Meg el pedinide kullanmayın bence.

Tavan için keşke detap alsaydınız Murat abiden.Vinetle temizleyince sarkma yapabilir.Koltukları vinetle temizleyebilirsiniz.

750lik şişeler ise kullanıma hazır sulandırmayın.

Çevrimdışı swwp07

• 150 HP
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
benim yaptığım
vineti sıkıyorum 1 dk sonra hafif ovalayarak siliyorum konsol hafif nemli oluyo kuruduktan sonra plak sıkıp başka bir bezle dağıtıyorum hepsi bu.
koltuklar deri ise ki benim koltuklar deri vineti sıktıktan 1 dk sonra fırça ile hafif bastırarak temizliyorum daha sonra bezle sildiğimde müthiş temizleniyo.
tavan için detap harika olurdu vineti ben denedim ama istediğim gibi pek olmadı en iyisi kuru köpük ile temizlemek.

octavia rally team powered by swwp07

Çevrimdışı ozzy

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
İlginize teşekkürler..
Aslında biz aracı buharlı oto temizlik ile yıkatıp ,ondan sonrası bunları uygulamak istiyordum ama diğer taleplerimde olunca ,kargoyla gelmişken şimdilik birkaçını da alalım dedim.

Detay fırçam yok ,ben şimdilik ayrı mf bezlere sıkarak ,kurulamayla girişeyim.
Bir de plak2 motor aksamında plastik yüzeylerede uyuglanıyormuş ,onu da mutlaka denerim ve de aracın dış plastik aksamlarına da belki plak2 uygularım ?
selamlar.

Çevrimdışı zafer tolga

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Dış plastiklere FASCO uygula derim ATAS ın aerosol olarak...Vineti aracında dilediğin şekilde kullan hiç çekinme..Plak 2 zaten ipekimsi bir yüzey bırakacak..

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ozzy;217212
İlginize teşekkürler..
Aslında biz aracı buharlı oto temizlik ile yıkatıp ,ondan sonrası bunları uygulamak istiyordum ama diğer taleplerimde olunca ,kargoyla gelmişken şimdilik birkaçını da alalım dedim.

Detay fırçam yok ,ben şimdilik ayrı mf bezlere sıkarak ,kurulamayla girişeyim.
Bir de plak2 motor aksamında plastik yüzeylerede uyuglanıyormuş ,onu da mutlaka denerim ve de aracın dış plastik aksamlarına da belki plak2 uygularım ?
selamlar.

Motorda plak2 için;

http://www.skodaturkey.com/showthread.php?t=11569

Çevrimdışı ozzy

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
etkileyici duruyor şimdiden hafif heyecanlandırdı:kart: