škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

ege yöresinde yazın buluşma olabilirmi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar malum yaz geldi.bu arada akdeniz ve ege sahillerine seyahatlar başlar yakında.bu arada bu sahillerin birinde buluşma yapabilirmiyiz,irfan hcm zaten geliyor her yaz herhalde.geçen yıl gelmişti datça tarafına.marmaris,bodrum,fethiye,kaş,alanya,patara v.s olabilir.görüşlerinizi ve tekliflerinizi beklerim.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Olabilir neden olmasın.Ama çok sayıda kişi aynı anda olabilirmiyiz biraz zor sanırım..Ama güzel olur kanaatindeyim.
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Allah izin verirse iş güce denk gelmezse, yani müsait vaktime denk ederse GELİRİM :lol:

Çevrimdışı beytullah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
buluşmalar hep günübirlik yapılıyo... o kadar mesafede günübirlik olmaz... herkes gelemez... ama konaklamalı çok güzel olur...  düşünülebilinir aslında...
" ALLAHIM GÖNLÜMDE OLANI HAKKIMDA HAYIRLI EYLE, HAKKIMDA HAYIRLI OLANA GÖNLÜMÜ RAZI EYLE..."[SIGPIC][SIGPIC]

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Dizelciler hemen sıcak bakıyor olaya :D:D
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: mygokhan;17090
Dizelciler hemen sıcak bakıyor olaya :D:D

yav bi aylık öğrenci kredisiyle 2000 km yol yapıyor :kiki:

Alıntı yapılan: beytullah;17088
buluşmalar hep günübirlik yapılıyo... o kadar mesafede günübirlik olmaz... herkes gelemez... ama konaklamalı çok güzel olur... düşünülebilinir aslında...

e tabi yer ayarlanmalı, denize girmeli falan olmalı. ben orduevinde de kalırım :hanz:

Çevrimdışı beytullah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;17091
yav bi aylık öğrenci kredisiyle 2000 km yol yapıyor :kiki:

e tabi yer ayarlanmalı, denize girmeli falan olmalı. ben orduevinde de kalırım :hanz:

bende öğretmen evinde kalırım...  1 ailede misafir götürme hakkımız var...:bnn::hh::hhh:
" ALLAHIM GÖNLÜMDE OLANI HAKKIMDA HAYIRLI EYLE, HAKKIMDA HAYIRLI OLANA GÖNLÜMÜ RAZI EYLE..."[SIGPIC][SIGPIC]

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: beytullah;17092
bende öğretmen evinde kalırım...  1 ailede misafir götürme hakkımız var...:bnn::hh::hhh:

:hh::hh:

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Eylül'in ilk haftası güzel Ege yollarında olacağım inşallah  :)

Önce 1-2 gün Seferihisar dolayları, oradan Milas üzerinden Bodrum-Ören yollarındayım kısmetse...

Çevrimdışı kalender

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
eylül ramazan ayı ama nasıl olur bilemiyorum.
\'\'Ben\'\' Yaradan\'dan Ötürü Yaradılanı Sevdim... Yaralayanı\'\' Değil..!

Çevrimdışı kalender

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ben sizi spile çıkarayım bakın püfür püfür evlerde de kalırız oh oh :D

Çevrimdışı beytullah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kalender;17115
eylül ramazan ayı ama nasıl olur bilemiyorum.

çok zor olur.... o kadar yol, gezme dolaşma oruçlu oruçlu çekilmez...

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: beytullah;17117
çok zor olur.... o kadar yol, gezme dolaşma oruçlu oruçlu çekilmez...

iftar vaktiyle çıkarız yiye yiye varırız sahura kadar :D

Çevrimdışı kalender

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

İli : MANİSA
Adı : SPİL DAĞI MİLLİ PARKI
Kuruluşu : 1968
Alanı : 6.693,5 ha.
Konumu : Ege Bölgesi’nde, Manisa ili içindeki Spil Dağı üzerinde yer almaktadır.
Ulaşım : Manisa’dan 24 km’ lik bir karayolu ile ulaşılmaktadır.

Spil Dağı, Ege Bölgesi'nin doğu-batı uzantılı masiflerinden birisi olan Bozdağlar horstunun kuzey batı parçasını oluşturan önemli bir tektonik ve jeomorfolojik birimdir.

Kanyonlar, vadiler, inler, mağaralar, dolinler ve lapyalar gibi karstik oluşumlar yörenin jeolojik yapısından kaynaklanan ilgi çekici yer şekilleridir.

Çam, ardıç, kavak, ceviz, kızılağaç, karaağaç ve meşe ağaçlarından meydana gelen bölgenin zengin bitki türleri yanında, milli parkta bilimsel araştırmalarla belirlenen 20’den fazla endemik bitki türü bulunmaktadır. Osmanlı İmparatorluğu’nun bir devrine adını veren ve Avrupa ülkelerine de götürülen Manisa laleleri de milli parkta doğal olarak yetişmektedir.

Ayı, karaca, kurt, çakal, domuz, tilki, sansar, porsuk, dağ keçisi, akbaba, kartal ve sülün yörede yaşayan yaban hayvanlarıdır. Milli parkta sülün üretme istasyonu kurulmuştur.

Milli parkın tarihi ve mitolojik yönü de zengindir. Mitolojiye göre Spil Dağı’na adını veren, Zaman Tanrısı Kronos’un karısı Kybele’dir (Sipylene). Kybele bütün tanrıların, tanrıçaların olduğu gibi bitkilerin, hayvanların ve insanların bereket tanrıçasıdır. Bir diğer kaynağa göre de Frigya Kralı Menos’un kızı Sibel’in bu dağa atılarak vahşi hayvanlar tarafından büyütülmesinden dolayı dağa Spilos adı verilmiştir. Sonraları Kral, Tantal Kalesi’ni yaptırmış, kalenin bitmesi şerefine verdiği ziyafette oğlunu kurban ettiği için tanrılar tarafından cezalandırılmıştır. “Ağlayan Kaya” olarak bilinen yer ise, mitolojiye göre 14 çocuğunun Leto tarafından öldürülmesi sonucu çocuklarının ardından ağlayan Niobe’ye aittir.

Arazinin jeomorfolojik yapısı dağcılık, tracking ve atıcılık sporlarına uygundur. Atalanı mevkiinde halkın kamp ve günübirlik rekreasyon ihtiyaçları karşılanmaktadır.

Görünecek Yerler : Spil Dağı Milli Parkı değişik jeolojik oluşumlar, zengin flora ile tarihi ve mitolojik özelliklerin bir arada, doğal ve kültürel peyzajın en güzel örneklerinin sergilendiği bir sahadır. Ağlayan Kaya, Dulkadın mevkiindeki eskiden yerleşim yeri olarak kullanılan mağaralar ilgi çekici ve görülmesi gereken diğer özelliklerdir.

Milli parkın doğusunda 600 m. yüksekliğindeki kalkerlerin erimesi ile meydana gelmiş olan dolin gölü, içerisinde bol miktarda sülük barındırmasından dolayı Sülüklügöl olarak isimlendirilmekte ve doğal peyzajın en güzel örneklerinden birini sergilemektedir. Paşaini gibi suların kalker serilerinin altını eritip oymaları ile oluşan çok sayıda in bulunmaktadır. Ayrıca parkın yakınında sıcaklığı en az 21 C’ye kadar düşen bir ılıca da mevcuttur.

Mevcut Hizmetler : Park, bölge halkının rekreasyon ihtiyacını gidermektedir. Arazinin jeomorfolojik yapısı dağcılık sporuna uygundur. Aynı zamanda tracking (doğa yürüyüşleri) ve atıcılık sporları da yapılmaktadır. Milli parkın Atalanı mevkiinde düzenlenen günübirlik ve kamp alanı bölge halkının yaz-kış rekreasyon ihtiyacını büyük ölçüde karşılamaktadır.

Konaklama : Milli park içerisinde Milli Parklar ve Av-Yaban Hayatı Genel Müdürlüğü’ne ait bungalowlarda geceleme mümkündür.

bak ne güzel olur püfür püfür :D:D
« Son Düzenleme: 06 Haziran 2009, 18:46:22 Gönderen: kalender »

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bende polisevinde kalırım :D:D:D

Ramazandan sonra nasıl olur bilmem geçmi olur? O taraflara ufaktan uçuş planım var :D
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP