škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Aramızda Dağcılıkla Uğraşan Var mı ? :)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı teyo58

• Dağların Çocuğu
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
uzun süredir mesaj yazmıyordum dedim bir mesaj yazayım artık :) ufaktan  dağcılık işine girdik Allah sonumuzu hayrede diyip sorayım dedim var mıdır st ailesinde uğraşan varsa tecrübeleri paylaşır güzel bir sohbet kurarız dedim :) zirvelerde buluşmak dileğiyle :knp:

Çevrimdışı Suleyman

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hoşgeldin Burak :)
Ben dağları seyretmekle yetiniyom şimdilik...

Çevrimdışı teyo58

• Dağların Çocuğu
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Suleyman;215262
Hoşgeldin Burak :)
Ben dağları seyretmekle yetiniyom şimdilik...

Hoşbulduk Süleyman hocam :)
sen iste şehirden dağlara değil dağlardan şehire bakarız birgün :++::++:

Çevrimdışı Suleyman

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bak aklımı çelme gelirim ha. Mangal sucuk filanda isterim. :++:
Sen etkinliklerden haberdar et beni yeter...

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Dağcılık sporunu severim..Ama hiç fırsat bulupta ilgilenemedim.Belkide kafa dengi birilerini bulup çıkamadığım için..

Arkadaşlara soruyorum treeking yapalım bu haftasonu.Çıkalım dağa, amatörce başlayalım vs..Dağ'da dibimizde ha bide...

(Göbekli bir arkadaş ==>) -"Yav Gökhan işin mi yok! Uğraşmam şimdi o işle, ben hatunla buluşcam"

Diyorlar genelde :D
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kendimce takılırım babamda sağolsun kafa dengi karadeniz yaylalarını çok sever.Rakım olarakta bayağı yüksekler çayır çimen her yer :)

Ayder yaylasının birazdaha yukarısında kavrun yaylası var Doğu karadeniz dağlarının en yüksek noktası burda hava bildiğiniz buz şağka takmazsanız yandınız güneş müthiş yakıyor orda zirveye doğru yürüyüş yapmıştım gayet zevkliyidi.. Eğer prof olarak yapmak isterseniz grup olarakda gidiliyor..

Birde Giresunda Kazıkbeli yaylasında böyle bir maceram oldu aylardan Temmuzda yamaçlarda hala kar var bayağı bir tırmandım zirveye çok yakınım yerler hep kar kurtlu kar mı öyle bir şey diyolar ayağım kaydı çıktığım yolu kayarak aşağıya indim kalkıp bir daha tırmandım üstüm hep ıslandı bu arada aradan 2 saat geçmedi faci bir öksürük titreme ve ateş direk sağlık ocağına Allahtan doktor varmış 2 tane iğne 2 kutu antibiyotikle kurtardım :D

Eğer bu işi yapacaksanız kesinlikle ekipmanınız olsun en azından termal giysiniz ve arazıye uygun ayakkabılarınız olmalı :)

Çevrimdışı teyo58

• Dağların Çocuğu
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Suleyman;215271
Bak aklımı çelme gelirim ha. Mangal sucuk filanda isterim. :++:
Sen etkinliklerden haberdar et beni yeter...

dağcılıkta temel kural herkes yiyeceğini kendi getirir ama senin için yaparız sucuk mangal :D haberdar ederim şu vizeler bitsin bi ıhlara düşünüyoruz zaten olmadı karagöle gider balık tutarız dileyende zirve yapar :D

Çevrimdışı teyo58

• Dağların Çocuğu
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kadir_;
 Eğer bu işi yapacaksanız kesinlikle ekipmanınız olsun en azından termal giysiniz ve arazıye uygun ayakkabılarınız olmalı :)[/QUOTE

termal içlik çok önemli aslında normaldede kullanılsa sağlık açısında yararlı bir kıyafet özelliği bedendeki teri bir üst katmada atıyor halk tabiriyle ter tutmuyor bir diğer güzel yönü ise sentetik malzeme olduğundan çok çabuk kuruyor ve hasta etmiyor.
ayakkabına gelirsek eğer en önemli malzeme ayakkabıdır birçok ekipmanınız eksik olabilir yinede tırmanırsınız(tabi sınırlı şartlarda) ancak uygun bir ayakkabı olmadan zor bela tırmansanız bile geri inemezsiniz.
evet dağcılık biraz pahalı bir spor gibi ama şu var şahsi bazı malzemeleri tamamladığınızda ki bunlar neler mevsimine ve araziye uygun ayakkabı termal kiyafetler ve üst katman giyisiler birde çanta oldu mu birçok faaliyete katılır ve tamamlandırabilirsiniz. zaten bazı malzemeleri şahsı almak yerine ortak alma yoluna giderek uygun fiyatlara tamamlayabilirsiniz.

biraz çok konuştum galiba :++::++::++:

Çevrimdışı teyo58

• Dağların Çocuğu
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Üç beş foto paylaşalım topic renklensin süleyman üstadım sende bak neler kaçırıyorsun :)

Çevrimdışı mkucuk

• Mastır Yoda
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
profesyonelce değil fakat amatör olarak yazın sıkça dağcı arkadaşlarıma takılırım. yazları ölüdenizde geçirdiğim için paraglidingte artık prof oldum sayılır :)
babadağ, akdağ, mendos'a çıkmışlığım var dağcılarla. çok keyifli gerçekten. ama bir risk sezersem asla yapmam.
çünkü karda kıyamette dağa çıkmak için inat eden sporcular var. genellikle mahsur kalıyorlar. onlara çok kızıyorum. :)

ayrıca ilişkili olarak şu mükemmel videonun izlenmesini tavsiye ederim :ok:

http://vimeo.com/21051607
« Son Düzenleme: 05 Nisan 2011, 15:14:49 Gönderen: mkucuk »

Çevrimdışı teyo58

• Dağların Çocuğu
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
mustafa hocam bizlerde yeni başladık ama inşallah profesyonelliğe doğru gidicez yavaş yavaş ekipman diziyoruz lisans işlemini hallettik nasip olursa nisandakine vizelerden dolayı gidemiyoruz ama mayıs ayında tdf nin eğitimlerine katılacağız niğde de zaten bilirsiniz gayet fazla zirve ve tırmanış rotaları var boş durmayalım dedik:knp::++:

risk işine gelince kesinlikle katılıyorum ekipmansız ve tecrübesiz olarak kendi seviyemizin aştığı bölgelerde körü körüne zirve hırsına kapılmak çok anlamsız. eğer bu işi yapıyorsan sınırlarını bilecek ve yeri geldiğinde geri dönmesini bileceksin değerli hocalarımız bizlere bunu ilk olarak söylediler.

zevk konusu her ne kadar kişisel bir konu olsada herkesin tatmasını istediğim bir zevk bunu belirtmek isterim:ok:

Çevrimdışı yasin90

• .......
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
teyo eklediğin fotoda rahime esra diye bir kız var mı :D
ANKARA içi mobilya, özel dolap vs itinayla yapılır, müracaat ben :)

Çevrimdışı teyo58

• Dağların Çocuğu
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: yasin90;215789
teyo eklediğin fotoda rahime esra diye bir kız var mı :D

valla bir esra vardı ama rahime'si  var mıydı bilmiyorum :haha:

Çevrimdışı yasin90

• .......
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: teyo58;215793
valla bir esra vardı ama rahime'si  var mıydı bilmiyorum :haha:

toplu resimde bayrağın arkasında turuncu saclı, sanırım o benim lise arkadasım :++:
ANKARA içi mobilya, özel dolap vs itinayla yapılır, müracaat ben :)

Çevrimdışı teyo58

• Dağların Çocuğu
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
:D çok güzel bir rastlantı kafasında şapkası var yanlış anlamadıysam kişiyi o kişiyi kasdediyorsun sanırım çünkü adı esra soyadı da t.... :D ilk faaliyetlerimizden beri var şahsen tanırım