škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

stress var YGS :((

D B K · 107 · 24250

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı D B K

• Detailing e Dönüş..
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.tugber.com
arkadaşlar geçen sene de bu sınava girdim ve ilk girişte istediğim yerden daha iyi bir bölüm tutturarak universiteye kaydımı yaptırmıştım. Fakat anladım ki insanın bazen beklediğinden daha iyisi olması işine gelmiyormuş, ilerde prüzler çıkarttı, ben grafik öğrencisi olmak istiyorken, kadir has üniversitesi, basım ve yayın teknolojılerı okuyordum. Baktım olacak gibi değil dondurdum kaydımı bu sene tekrar giriyorum umarım gene kazanırım ve bu sefer sadece ama sadece istediğim bölümü yazarak mutlu olabileceğim bir bölümde okumak isterim.
Geçen sene resmen dalgasına girdim :) yani hiçbir beklentim yokken universiteyi kazandım hoş öyle ağım şaım bir puan yapmadım ama bana rahatlıkla yetıcek puanı 50-60 puan geçtim. sizlere sormak istediğim ve yardımınızı istediğim konu bu sefer bir beklenti ile giriyorum sizce başarım artar mı azalır mı ? önerileriniz nelerdir ? bu sefer uğur olsun diye, en sevdiğim şeyi arabamı da sınava götürüyorum :D bir arkadaşımı yanıma alacagım, anahtar vs almıyorlarmıs sınava :D

Çevrimdışı burock

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: D B K;210930
arkadaşlar geçen sene de bu sınava girdim ve ilk girişte istediğim yerden daha iyi bir bölüm tutturarak universiteye kaydımı yaptırmıştım. Fakat anladım ki insanın bazen beklediğinden daha iyisi olması işine gelmiyormuş, ilerde prüzler çıkarttı, ben grafik öğrencisi olmak istiyorken, kadir has üniversitesi, basım ve yayın teknolojılerı okuyordum. Baktım olacak gibi değil dondurdum kaydımı bu sene tekrar giriyorum umarım gene kazanırım ve bu sefer sadece ama sadece istediğim bölümü yazarak mutlu olabileceğim bir bölümde okumak isterim.
Geçen sene resmen dalgasına girdim :) yani hiçbir beklentim yokken universiteyi kazandım hoş öyle ağım şaım bir puan yapmadım ama bana rahatlıkla yetıcek puanı 50-60 puan geçtim. sizlere sormak istediğim ve yardımınızı istediğim konu bu sefer bir beklenti ile giriyorum sizce başarım artar mı azalır mı ? önerileriniz nelerdir ? bu sefer uğur olsun diye, en sevdiğim şeyi arabamı da sınava götürüyorum :D bir arkadaşımı yanıma alacagım, anahtar vs almıyorlarmıs sınava :D
Bu tamamen senin karakterine bağlı bir olay. Eğer stresli ve olaylara takılan bir yapın varsa beklentinin olması sana yarardan çok zarar da verebilir. Sınav sırasında gereksiz heyecan ve panik yaratabilir. Ama geçen sınavda istediğin puanın çok üstünü almışsın çalışarak yine alırsın hatta daha iyisini alırsın. Sanırım başarı puanı düşmesi oluyordu okuyan öğrencilerde tabi sistem çok değişmiş benden sonra 3 oturumlu falan bişeyler olmuş. Tercihler hep sıkıntılı olur zaten. öss de öyle bir olay vardı ne yazcaksın diye sorarlardı çoğu insan puan en iyi nereye yeterse derdi ama o bölümde mutlu olup olmayacağını belkide hayatının büyük bölümünü o meslekle geçireceğini düşünmezdi.Yeterki puanın yettiği en yüksek yere gireyim derdi.Başarılar şimdiden sana
« Son Düzenleme: 22 Mart 2011, 23:53:43 Gönderen: burock »

Çevrimdışı aliergun

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.hobbyrc.com
2 ve 3 sene önce girmiştim. 2 senelik okudum. şuan dikey geçişten 4 seneliğe tamamlamaya çalışıyorum.

ama bende şansımı deneyeyim dedim. bakalım ben mi giricem sınavmı bana giricek bilmiyorum:) yeni sistem hakkında en ufak bilgim yok..

sınava bende arabayla gideceğim. anahtarı ayakkabımın içine sokarım artık napalım:)

Çevrimdışı D B K

• Detailing e Dönüş..
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: burock;210935
Bu tamamen senin karakterine bağlı bir olay. Eğer stresli ve olaylara takılan bir yapın varsa beklentinin olması sana yarardan çok zarar da verebilir. Sınav sırasında gereksiz heyecan ve panik yaratabilir. Ama geçen sınavda istediğin puanın çok üstünü almışsın çalışarak yine alırsın hatta daha iyisini alırsın. Sanırım başarı puanı düşmesi oluyordu okuyan öğrencilerde tabi sistem çok değişmiş benden sonra 3 oturumlu falan bişeyler olmuş. Başarılar şimdiden sana

teşekkürler hocam saolasın :) bakalım ne yapacagız :D

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben başlarda YGSde 280-290,Lysde 310 felan yapıyordum,berbattı yani.Sonra zaman geçtikçe artmaya başladı.Şuan 330dan aşağı düşmüyorum YSde(hiç matematik ve fensiz).
Lysdede 360-370 yapıyorum.
Önceden okul puanıyla birlikte 350 yapar,İstanbulda bir özel üniye %50 burslu girerim diyordum,ama baktım 400-420lere ulaşabiliyorum okul puanıyla,şşimdi gözümü şehir dışına diktim.
Allah hepimizin yardımcısı olsun :)

Çevrimdışı D B K

• Detailing e Dönüş..
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Can;210939
Ben başlarda YGSde 280-290,Lysde 310 felan yapıyordum,berbattı yani.Sonra zaman geçtikçe artmaya başladı.Şuan 330dan aşağı düşmüyorum YSde(hiç matematik ve fensiz).
Lysdede 360-370 yapıyorum.
Önceden okul puanıyla birlikte 350 yapar,İstanbulda bir özel üniye %50 burslu girerim diyordum,ama baktım 400-420lere ulaşabiliyorum okul puanıyla,şşimdi gözümü şehir dışına diktim.
Allah hepimizin yardımcısı olsun :)
can kime karşı yarışıcan o puanlarla yaw :D 280-300 neyine yetmıyor :D bir arkadaşım, 460 puan yaparak dışarda kaldı :D sepet olmadık yerleri yazmış birdha giriyor sınava :D

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Abi atıyorum Aydın Üniversitesi %50 burslu Halkla İlişkiler 350 puan.Ki ben bunu kıçımla yapıyorum :D
Başta düşüncem şuydu,şehir dışına devlet üniversitesine gidip,yılda 8-10 bin tl masraf yapacağıma(ev felan) gider o parayı üniversiteye veririm,İstanbulda kalırım diyordum.
Sonra baktım puanlar iyileşiyor,bu seferde Devlete gider,yine aynı masrafı yaparım,ama sonuçta diplomamda devlet üniversitesinin yazması başka olur.

Kocaeli Üniversitsi düşünüyorum şimdi,burdan servis var,biniyorsun götürüyor okula kadar,akşamda geri getiriyor.1.5-2 saat.
E aynı sürede Bayrampaşadan Karşıya gidicem zaten,hemde 3 vesayit..

Aslında İzmire dayımın yanına gidip,altımda Audi A5,her gece ayrı hatunla olmakta var önümde ama,işte okumam orda ben :D
« Son Düzenleme: 23 Mart 2011, 00:06:10 Gönderen: Can »

Çevrimdışı srcn09

• Turbocharged Direct Injec
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.passatturkiye.com
Can , LYS ne ara yapıyorsun yahu Biz 3-4 aydır LYS sınavı olmuyoruz adamlar habire YGS yüklüyorlar dershanedde :)

Benim de ilk sınavım çok düşüktü ama çok sallamıştım pek kasmamıştım şimdi herşey yolunda 350-400 arası yapıyorum bu sınav zorluğuna göre değişiyor bizim dershane sağolsun :@ , Hedefimde Yıldız Teknik Makine var olmazsa Marmara o da olmazsa Balıkesir Üniversitesi Makine yazıcam...
2008 VOLKSWAGEN PASSAT 2.0 TDI CR 140HP 6-DSG COMFORTLİNE REFLEKS GÜMÜŞ

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Evde kendim yapıyorum Sercan :)

Finalin yaptığı sınavlar çok berbat ama ya,istikrar sıfır :D
Birinde 290 birinde 360 birinde 300 :D

Çevrimdışı emrtkn

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.etaelektromarket.com.tr
Amma stres yapmıştık bizde zamanında.Kolay gelsin başarılar herkese ...
Ama YGS nedir ? Yatay Geçis Sınavı'mı yoksa ÖSS ile ilgili bir sınav mı ? :)
« Son Düzenleme: 23 Mart 2011, 00:38:17 Gönderen: emrtkn »
[SIGPIC][/SIGPIC]

Çevrimdışı D B K

• Detailing e Dönüş..
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
can benım tavsıyem, uniye giderken 2 saat, çıktıktan sonra 2 saat yol çekilmez. kendimden biliyorum eziyet edici birşey. Dayanması çok güç :) benım bu sene yazacağım uni aydın, beykent, kültür, tabi oncesınde devletler, bunları tercıh etmemdekı tek amac yakın olmaları, dersim 10 da baslıyordu ben 7 de ayakta oluyordum çok kotu bırsey..

Çevrimdışı Birkan

• German Engineering
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ben de geçen yıl girdim 340 almıştım ygs den. lys ye çalışmamıştım dalgasına girdim desem yeri.

bu yıl iyi hazırlandım... 390-410 bandında denemeler. 38 tane deneme olmuşuz. 3 tane daha var sonra da asıl deneme. hiçbirimizi Allah utandırmasın... :)

\'10 Skoda Fabia

1.2 HTP 70 Classic Plus Candy White

Çevrimdışı srcn09

• Turbocharged Direct Injec
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.passatturkiye.com
Umarım hepimiz istediğimiz yerlere gireriz hayırlısı olması dileğiyle :)
2008 VOLKSWAGEN PASSAT 2.0 TDI CR 140HP 6-DSG COMFORTLİNE REFLEKS GÜMÜŞ

Çevrimdışı D B K

• Detailing e Dönüş..
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı ugurcnplt

• eskici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bendede stes yapmaya başladı bu ygs.normalde bu saatte kalkmazdim ama rüyamda ygs ye gidiyorum sınav merkezinde bi bakiyom giriş belgesi yok.hemen sınav merkezinde müdürün odasına cikiyom bu seferde osymnin sitesine giremiyodum.sonra uyandim.sizlerdede oluyomu bu tip ruyalar fln.allah hepimize kolaylik versin.
elegance=ugurcnplt