škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

A5 Octi'ciler buraya!

fenomen · 938 · 504344

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı yilmam

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Herkese mrb. 2012 model 1.6 TDİ  Ambition Optimal-Su Mavisi (Metalik) Haziran ayında aldım.

Çevrimdışı archaeologist

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: yilmam;392284
Herkese mrb. 2012 model 1.6 TDİ  Ambition Optimal-Su Mavisi (Metalik) Haziran ayında aldım.

güzel seçim. hayırlı olsun. kazasız belasız sürüşler. tantanasız parklar.
octavia 1.6 TDI elagance 2011

Çevrimdışı Özgür Şahin

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.mesutozil.com
1.6 TDI CR 105 HP DSG Tipt'ime bayram öncesi kavuştum. yaklaşık olarak 3500 km'yi devirmiş durumdayım. Aracı ilk aldığımda ilk 2000 km çok zorlama uyarılarına uyarak hiç zorlamadan kullanıp servise götürdüm. Çünkü getirin demişlerdi :) yağını falan kontrol edip tamamdır deyip gönderdiler. O ilk 2bin'in benim için ne kadar zor geçtiğini anlatamam açıkçası.

Daha önceleri kullanmış olduğum 1.6 otomatik benzinli aracımdan sonra çok farklı gelen bir sürü özelliği var haliyle :)
Yakıt olarak henüz bir çok TDI kullanıcısını verdiği verilere henüz ulaşamadım. Belki dedikleri gibi 10bin'i devirdikten sonra değerler oturacak. Benim için yapabileceğiniz öneriler ve uyarılar var mıdır?

Çevrimdışı archaeologist

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ozghcttpli;393794
1.6 TDI CR 105 HP DSG Tipt'ime bayram öncesi kavuştum. yaklaşık olarak 3500 km'yi devirmiş durumdayım. Aracı ilk aldığımda ilk 2000 km çok zorlama uyarılarına uyarak hiç zorlamadan kullanıp servise götürdüm. Çünkü getirin demişlerdi :) yağını falan kontrol edip tamamdır deyip gönderdiler. O ilk 2bin'in benim için ne kadar zor geçtiğini anlatamam açıkçası.

Daha önceleri kullanmış olduğum 1.6 otomatik benzinli aracımdan sonra çok farklı gelen bir sürü özelliği var haliyle :)
Yakıt olarak henüz bir çok TDI kullanıcısını verdiği verilere henüz ulaşamadım. Belki dedikleri gibi 10bin'i devirdikten sonra değerler oturacak. Benim için yapabileceğiniz öneriler ve uyarılar var mıdır?

öncelikle hayırlı olsun.
yakıttan gireyim. kullanıcılar forumlara genelde bir ara yakaladıkları en düşük yakıt tüketimini yazarlar o yüzden yazılanlara çok da itaber etme derim. tasarruf yapmak istiyorsan vites değişim rehberini kullanıp en yüksek viteste sabit hızla git . sonuçlara sen de şaşıracaksın.
 uzunsüre 2000 devir altı yol yaptınsa 3. veya 2. viteste 3 bin- 4 bin devirleri bir kaç dakikalığına ziyaret et.
klimanın sağlığı için de klimayı ayda bir, yaz-kış en soğuk modda camları da açarak 10 dakika kadar çalıştır.

Çevrimdışı Özgür Şahin

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: archaeologist;393813
öncelikle hayırlı olsun.
yakıttan gireyim. kullanıcılar forumlara genelde bir ara yakaladıkları en düşük yakıt tüketimini yazarlar o yüzden yazılanlara çok da itaber etme derim. tasarruf yapmak istiyorsan vites değişim rehberini kullanıp en yüksek viteste sabit hızla git . sonuçlara sen de şaşıracaksın.
 uzunsüre 2000 devir altı yol yaptınsa 3. veya 2. viteste 3 bin- 4 bin devirleri bir kaç dakikalığına ziyaret et.
klimanın sağlığı için de klimayı ayda bir, yaz-kış en soğuk modda camları da açarak 10 dakika kadar çalıştır.

ilginize teşekkür ederim. Otomatik viteste 2. veya 3. viteste 3bin ve 4bini sanırım vitesi manuele çektiğimde deneyebilirim (aklıma bir tek o geliyor) en soğuk modda çalıştırma önerinizi mutlaka uygulayacağım,

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
hayırlı olsun kazasız belasız sürüşler.Mahsuru yoksa kaça aldınız?
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı drplasebo

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Herkese selam, bende 2012 octavia 1.6 TDI CR DSG elegance şeker beyazı ile aranıza katıldım.

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı archaeologist

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: drplasebo;394327
Herkese selam, bende 2012 octavia 1.6 TDI CR DSG elegance şeker beyazı ile aranıza katıldım.

aramıza hoşgeldiniz. hayırlı forumlar, kazasız belasız sürüşler ve parklar.

Çevrimdışı ringcep

• Yüzbaşı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.tekbamatbaa.com
İstanbulda 2-11 Kasım arası yapılacak olan Oto Show fuarı giriş ücretleri belli olmuş.Hafta içi 10 tl,hafta sonu 15 tl.
Tüyap fuar merkezindeki bu fuarı kaçırmamanızı tavsiye ederim.Özellikle Skoda standı süprizlerle dolu olacak...

Çevrimdışı ringcep

• Yüzbaşı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.tekbamatbaa.com
Alıntı yapılan: yilmam;392284
Herkese mrb. 2012 model 1.6 TDİ Ambition Optimal-Su Mavisi (Metalik) Haziran ayında aldım.
Hayırlı olsun,aramıza hoş geldiniz.Çok memnun kalacaksınız aracınızdan.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: drplasebo;394327
aleykümüsselaaam.hayırlı olsun kazasız belasız sürüşler.skoda virüsünü kaptıysanız iflah olacağınızı sanmam:++::ok:

Çevrimdışı drplasebo

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fenomen;395029
aleykümüsselaaam.hayırlı olsun kazasız belasız sürüşler.skoda virüsünü kaptıysanız iflah olacağınızı sanmam:++::ok:

Şu ana kadar araba konusunda çok takıntım yoktu, tesadüf arabalarım hep Ford oldu. Fiesta, focus ve mondeo ama inanın ilk defa araba kullanmak bu kadar zevkli geliyor.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: drplasebo;395138
Şu ana kadar araba konusunda çok takıntım yoktu, tesadüf arabalarım hep Ford oldu. Fiesta, focus ve mondeo ama inanın ilk defa araba kullanmak bu kadar zevkli geliyor.
dedimya bu virüs sana bulaşmış bir kere skoda ile devam yola.:ok: benim b:ok:irinci skodam a4 octi idi pert olunca 2.skoda ile devam ettim.ilerde ne olur bilemem.Bulunduğun yerde skoda yoksa veya octi yoksa/azsa gözlerin sende olacağı kesin.Kem gözlere şiş.

Çevrimdışı Özgür Şahin

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fenomen;394268
hayırlı olsun kazasız belasız sürüşler.Mahsuru yoksa kaça aldınız?

ben engelli olarak aldım arabayı bu yüzden bizim rakamlar biraz daha düşük ancak 4bin tl takas indirimi kampanyası uygulandı böylelikle normal fiyatı biraz daha düştü. 46bin'e geldi bana 67binlik araba