škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Otomobil fiyatı arttıkça otomatik vites seçimi de artıyor

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı isikayhan

• SIMPLY CLEVER
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Eğitimli insanlar topluma borçludurlar. Bir işin nasıl yapılabileceğini biliyorken bir başkasının yapamadığını görüp susmaları kendilerini yetiştiren o topluma ihanettir.

Bilgi paylaştıkça çoğalır.

M.Niyazi Saral

Çevrimdışı isikayhan

• SIMPLY CLEVER
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bence birçok kişi araçların,özellikle B ve C segmentindeki, otomatik vites fiyat farkının yüksek olması nedeniyle düz vites seçiyor.

otomatik vites fiyat farkı azaldıkça otomatik vitesli araç satışları da o oranda artacaktır.
Eğitimli insanlar topluma borçludurlar. Bir işin nasıl yapılabileceğini biliyorken bir başkasının yapamadığını görüp susmaları kendilerini yetiştiren o topluma ihanettir.

M.Niyazi Saral

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bu arada c sınıfı compact kategorisine giriyor octi değilmi? bu sınıflandırmaların türkçesini bilen arkadaşlar yazarlarsa sevinirim.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bende üst segment alsam otomatik tercih ederdim :)
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı toGah

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.togah.com

Çevrimdışı Mesdi

• ST Aile Ferdi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.seatclubturkey.com/plaka/plaka_olustur.php?text=34+UDD+63
bende araba alacagım zaman otomatık düşünürüm.inşallah fikrim degişmezse
2006 GOLF PLUS

www.hobi.forummum.com

octaviaman

• Ziyaretçi
otomatik arabanın konfor açısından rahatlığı tartışılmaz..... Ama mpi octavia da otomatik şanzıman seçimi şehir içinde yoğun trafik de ,düz vitesden 2-3 lt fazla yakmayı gerektirir.2 lt diyelim 100 km ortalamaya.Bir depoda 11 lt fazla yakar.Türkçesi 11 x 3.18 = 35 TL Ben otomatikle 11 lt fazla yakacağıma düz vitesle fazladan 100-120 km yapmayı tercih ederim:)

Çevrimdışı beytullah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: octaviaman;16156
otomatik arabanın konfor açısından rahatlığı tartışılmaz..... Ama mpi octavia da otomatik şanzıman seçimi şehir içinde yoğun trafik de ,düz vitesden 2-3 lt fazla yakmayı gerektirir.2 lt diyelim 100 km ortalamaya.bir depoda 11 lt fazla yakar.türkçesi 11 x 3.18 = 35 tl ben otomatikle 11 lt fazla yakacağıma düz vitesle fazladan 100-120 km yapmayı tercih ederim:)

:+1:+1907
" ALLAHIM GÖNLÜMDE OLANI HAKKIMDA HAYIRLI EYLE, HAKKIMDA HAYIRLI OLANA GÖNLÜMÜ RAZI EYLE..."[SIGPIC][SIGPIC]

hakanerdogan

• Ziyaretçi
normal bir doğru orantı. gidecem lüküs pakalı arabaya binecem bas değiş onla uğraşacam? e para vardı hani, para veriyim kendi değişsin :lol:

düşünsenize Mercedes S600 Long V12 arabaya biniyorum gece görüşlü mesafe kaza ölçerli falan, tam şahinci beni geçecekken, tak 5 ten indirip 4 e asılıp tokatlıyorum :lol:

abes kaçmaz mı :lol:

(anlattığım durum gerçek hayattan alınmıştır :lol:)

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: hakanerdogan;16165
normal bir doğru orantı. gidecem lüküs pakalı arabaya binecem bas değiş onla uğraşacam? e para vardı hani, para veriyim kendi değişsin :lol:

düşünsenize Mercedes S600 Long V12 arabaya biniyorum gece görüşlü mesafe kaza ölçerli falan, tam şahinci beni geçecekken, tak 5 ten indirip 4 e asılıp tokatlıyorum :lol:

abes kaçmaz mı :lol:

(anlattığım durum gerçek hayattan alınmıştır :lol:)
Bildiğim kadarıyla 2.000 cc.' den daha fazla hacimli motorlu versiyonlarında manuel vites yok Mercedes' in. Yani istesen de S600 manuel vitesli alamıyorsun. Auto Show' da okumuştum bir seferinde.

Çevrimdışı isikayhan

• SIMPLY CLEVER
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

M.Niyazi Saral

Çevrimdışı isikayhan

• SIMPLY CLEVER
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Temmuz güncellemesi:

Kaynak: Otomotiv Distribütörleri Derneği Basın Değerlendirmesi
http://www.odd.org.tr/folders/2837/productialdbldocs/776/Temmuz%202009%20Pazar%20De%c4%9ferlendirmesi.pdf

M.Niyazi Saral

Çevrimdışı ero__

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle