škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

motor yıkama ama nasıl

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı yasin90

• .......
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
arkadaslar 2000 model astram var lpgli geçen gün baya bi camurdan gectim nerdeyse motora kadar camur sıcramıs alttan falan, hortumla motora komple su tutsam her yerine acaba bir sorun cıkartır mı?
ANKARA içi mobilya, özel dolap vs itinayla yapılır, müracaat ben :)

Çevrimdışı anıl

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle

06lkn66

• Ziyaretçi
gerekli yerleri izole edildiğinde sorun çıkacağını sanmıyorum ama genel temizleyicilerde iş görür büyük ihtimal onları düşünün bence

Çevrimdışı yasin90

• .......
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ya bi camur kütlesinin üstünden gectim, gecerken karter koruyucum camuru trasladığı icin hep motorun heryerine camur aktı temizleyicilerle olacak gibi değil camurun akması lazım

Çevrimdışı ultraslan911

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
lpg tarafına su tutmadan yıkarsan bir sorun olmaz tabiki gene gerekli yerleri izole etmek şartıyla en güzeli motor yıkama detarjanı ile kirleri yumuşatıp bez ile silmen veya yumuşattıktan sonra maşrafa ile su dökerek temizlemek;)

Çevrimdışı ultraslan911

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: yasin90;190971
ya bi camur kütlesinin üstünden gectim, gecerken karter koruyucum camuru trasladığı icin hep motorun heryerine camur aktı temizleyicilerle olacak gibi değil camurun akması lazım

o zaman şöyle bir tavsiyede bulunayım önce karter korumayı çıkarttırıp motor temizleyiciyi gerekli yerlere sıkıp dikkatli bi şekilde basınçlı su ile yıka motoru ama sudan etkilenicek yerleri izole etmeyi ihmal etme

Çevrimdışı Blackbird

• DT Gediklisi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben defalarca yıkadım sorun olmadı ama hiç bir şey olmayacak anlıma gelmiyor bu, birde lpg limiş aracınız daha dikkatli olmak gerekebilir elektirikle ilgili yerleri kapatıp yıkaya bilirsin.
   Yıkadıktan hemen sonra motoru çalıştırıp 5 dk ısıtırsanız iyice kurumuş olur.

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Tamamen soğuk motorda ve tüm elektronik yerleri(beyin vs.) yeterli şekilde izole edip ve fazlada basınçlı olmadığı takdirde suyla yıkamanın hiçbir zararı yoktur, yıkanır mis gibi. İmkan dahilinde hafifte ılık bir su olursa tadından yenmez.

Çevrimdışı yasin90

• .......
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
tam olarak nereleri izole edeceğimi bilemediğim icin riske atmayıp bakıma gittiğimde ustama yaptıracağım artık :D

yardımlar icin tsk ederim arkadaslar

Çevrimdışı Blackbird

• DT Gediklisi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bakıma gittiğinizde sadece motoru yıkatmanızı tavsiye ederim genelde motor koruma uygulayalım derler yıkayıp plastiklere bakım spreyi sıkarkar 50 - 100 isterler.