škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Skoda SuperB 1.6 TDİ Hakkında Merak Ettikleriniz

Cuneyt · 102 · 75391

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Cuneyt

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar Skoda SuperB 1.6 TDİ sahibi olarak araç hakkında merak ettiğiniz her türlü detayı cevaplayacağım.

Yalnız bir mesajda birden çok şey sormak yerine bir konuya odaklanırsak açıklamalar daha açıklayıcı ve doyurucu olur.

Birden çok şey sorulursa sorulara yine cevap yazılacak, ancak ister istemez cevaplar kısa tutulacaktır.

Buyrun siz sorun, ben cevaplayayım.

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
En çok merak ettiğim performansı.Sizce nasıl?Enson kaç gördünüz?Hızlanması nasıl?

Çevrimdışı Cuneyt

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dgn;186476
En çok merak ettiğim performansı.Sizce nasıl?Enson kaç gördünüz?Hızlanması nasıl?

Bu araç performans için değil, tasarruf için üretilmiştir.

Performansa önem veren bir sürücünün tercih edeceği bir araç değil.

Daha önce Passat 2.0 TDİ kullandım, bu aracı genellikle seri ve hızlı kullanıyordum.

SuperB 1.6 TDİ' de tam tersi.

Aracı sakin kullanıyorum.

Performans düşünen bir kullanıcı için bu adres doğru bir adres değil.

Bu araç normal bir kullanıcı için ideal ama.

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: akbilge;186478
Bu araç performans için değil, tasarruf için üretilmiştir.

Performansa önem veren bir sürücünün tercih edeceği bir araç değil.

Daha önce Passat 2.0 TDİ kullandım, bu aracı genellikle seri ve hızlı kullanıyordum.

SuperB 1.6 TDİ' de tam tersi.

Aracı sakin kullanıyorum.

Performans düşünen bir kullanıcı için bu adres doğru bir adres değil.

Bu araç normal bir kullanıcı için ideal ama.

Tasarruf konusunda şüphem yok zaten az biraz performanslı olur mu diye düşünmüştüm.Dediğinize göre performanslı değil.
Teşekkürler.

Çevrimdışı Cuneyt

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı skodam_1985

• Yaşayan Efsane
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
2.0 tdi 170 hp SuperB ile 260 ı görmüştüm ama 1.6 tdinin performansı konusunda bir yanlışınız var sanırım çünkü araç gerçekten performanslı. şaşırdım diyebilirim performansı konusunda :) ekonomik olmasına zaten şüphe yok :)
2011 Skoda Octavia 1.6 TDI CR Elegance Beyaz
Mercedes Benz E320 Avantgarde 2001 Siyah

Çevrimdışı Cuneyt

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben araç performanssız demedim ki.

Birinci önceliği performans olan bir sürücünün tercih edeceği bir araç değil dedim.

Çevrimdışı skodam_1985

• Yaşayan Efsane
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: akbilge;186501
Ben araç performanssız demedim ki.

Birinci önceliği performans olan bir sürücünün tercih edeceği bir araç değil dedim.
ya tamam işte performansı normalin üstünde ama tabikide performansı 2.0 tdi larla aynı olamaz.zaten 2.0 motor çıkarmazlardı öyle birşey olsa.:++: herkes 1.6 tdiyı alırdı:haha:

dediğiniz gibi ekonomik araç ama
az yakar çok kaçar :++::++::++:
2011 Skoda Octavia 1.6 TDI CR Elegance Beyaz
Mercedes Benz E320 Avantgarde 2001 Siyah

Çevrimdışı rumiexile

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bir depoyla sakin kullanımada şehir içi/ karışık/ şehir dışı kullanım menziliniz nedir?

Özellikle 1.6 TDI için (Greenline Start-Stop + fren geri kazanım vs. Bluemotion eşdeğeri modelde) 29km/lt gibi çarpıcı bir değer var 60 lt için bu 1740km demek. Tabi gerçek koşullar ve  Standart 1.6 TDI'ın en azından 1400 km gibi bir menzil yakalayabileceğini düşünüyorum.

Çevrimdışı Cuneyt

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rumiexile;186507
Bir depoyla sakin kullanımada şehir içi/ karışık/ şehir dışı kullanım menziliniz nedir?

Özellikle 1.6 TDI için (Greenline Start-Stop + fren geri kazanım vs. Bluemotion eşdeğeri modelde) 29km/lt gibi çarpıcı bir değer var 60 lt için bu 1740km demek. Tabi gerçek koşullar ve Standart 1.6 TDI'ın en azından 1400 km gibi bir menzil yakalayabileceğini düşünüyorum.

Normal ve sakin bir kullanımda bu aracın yakıt tüketimi 4.5 ile 5.0 arasında olur, ben genellikle 5.0 lt ortalamayı görüyorum aracımda,

4.5 lt' yi de gördüğüm oldu ama bu çok nadir, bunda havaların soğuk olmasının ve kullanımın etkisi de var.

Bu araba normal koşullarda 4.5 ile 5.0 lt arası bir yakıt tüketir, hangi aralıkta olacağınız sizin kullanımınıza bağlı.

Şehir içinde 5.5 ile 7.0 lt arası bir yakıt tüketimi var, bazen 7.5 lt yi gördüğü de oluyor biraz daha yoğun bir trafikte.

Yalnız unutmadan ekleyeyim bu değerler soğuk havada elde edilen tüketim değerleri,

Normal sıcaklıkta yakıt tüketimi biraz daha düşecektir.

Bir de bu yazdığım değerler 10 km uzunluğunda gidilecek bir güzergah için geçerli.

Aracı 4 km gibi kısa bir mesafede kullanırsanız yakıt tüketiminiz daha yüksek oluyor.

Karışık Tüketim kullanımdan kullanıma değişir.

En son depoyu fullediğimde aracımı genellikle şehirler arası ve 110- 120 km hızları ağırlıklı olarak kullandım. Range 1200 gösterdi.

Daha önce şehir içi ağırlıklı araç kullandım. Range' dan tam emin değilim ama galiba 900 gibi bir değeri gösteriyordu.

Artık siz hesap edin kaç km gideceğine bir depo ile

900- 950-1000 km gibi bir yol yapar sanırım karışık tüketimde.
« Son Düzenleme: 24 Ocak 2011, 22:40:03 Gönderen: Cuneyt »

Çevrimdışı Cuneyt

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
1400 km zor .

Aracı full şehirler arası kullanırsanız yakıt tüketiminizde 100 km' de 4.5 lt olursa 60 lt bir depo ile bununda 8 lt'sini kullanamıyorsunuz ;

Kalan 52 lt bir depo ile max 1200 km yol kat edersiniz.

Çevrimdışı adorno

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
şehiriçi yakıt tüketimi (6lt)hesaplandığında, 52-55lt depo sarfiyatı ile max.900km menzil yapar bence.
Ek bilgi olarak da, aynı depo miktarıyla ve 8,7lt ortalama sarfiyatla,1.4tsi şehir içinde,700km yapıyor.
[SIGPIC][/SIGPIC]

Superb 1.4 tsi elegance
next YE-G828 Plus 4.3"
sonyericsson p1i

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hayırlı olsun, iyi günlerde kullanın,
ses yalıtımı nasıl? dizel motor sesini alıyormu?

Çevrimdışı rumiexile

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benim aracım 6000km'de şu an 1.4 TSI ve 800 km civarı Ankara şehir içi sakin kullanımla 50-100km arası(ist yolu genelde) elde edebiliyorum kış değerlerinde. 1.6 TDI'da şehir içi 1000 geçmesi lazım gibi geliyor bana.

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
İstanbul yolunda o değeri elde etmeniz çok doğal.Bir nevi uzun yol gibi İst. yolu.