škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fabia I - Merkezi Kilit Sorunu

mtor · 12 · 19613

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mtor

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Öncelikle Herkese Merhabalar,

Foruma yeni katıldım. Yakın bir zamanda 2004 Fabia Clasic 1.2 aldım.
Ufak bir sorunum var belki benzer problem ile karşılaşmış arkadaşlar fikir verebilirler.

Araç içinden merkezi kilit düğmesi ile kapıları kapattığımda sağ ön kapı önce kapanıyor 1sn. sonra tekrar açılıyor. El ile kapı üzerindeki emniyet mandalını aşağı doğru bastırdığımda ise tekrar kapanıyor. Ayırca araçtan çıkıp uzaktan kumanda ile kapattığımda da böyle bir sorun olmuyor.

Benzer sorun ile karşılaşan varmı?

Çevrimdışı cemal

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
dostum 1,2 lerin çoğunda merkezi kilit kafayı sıyırabiliyor. benim arabadada sıyırdı bakalım ne yapacağız

Çevrimdışı serdar5306

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
kilit içindeki siviç bozulmuş kapı açık uyarısı yani tavan lambanda muhtemelen yanmıyordur forumda bu konu var sana yardımcı olur..
2005 FABİA CHOİCE 101 BG SİYAH

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Serdar Ağabey doğrudur, switch. Kilit bozuk olsa hiç tepki vermezdi kapı.

Fabialarda olur, dert etme derim :D

Benim kilit ünitesi hepten bana uydu artık içeri bi ara viski döktüydüm ondan mıdır nedir o gün bugündür kafayı buldu mekanizma.

Arabaya bincem de mi, kumandadan kapıları açıyorum tavan lambası yanar ya, yanıyor. Kapıyı açıyorum binmek için lamba sönüyor, kontağı çeviriyorum yanıyor :lol:

Yine arabayı istop ettim inecem de mi :D Anahtarı çekince yanıyor, kapıyı açıyorum lamba sönüyor :++: :++: :++:

Sol arka kapımında kilidi bozuk yaklaşık 6 aydır arka taraf tek kapı. Gittim sordum 250 TL+KDV istediler. Sonra düşündüm lan dedim arka kapı kaç kere kullanılıyor :D Hem bi tanesi binecek adamın neyine yetmiyor, bıraktım dağınık kalsın :D :D Sapıtan lambada akü makü yer onuda kapattım OFF konumda, anahtarıda içerde bırakmıyom aha tamam, canavar gibi araba :p

Çevrimdışı mtor

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Anlaşılan, sorunu dert etme kendine, olur böyle şeyler diyorsunuz :)

Çevrimdışı captanx

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
aynı sorun bendede var ama suan dert etmıyorum

Çevrimdışı ozgursbs

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
aynı sorun bende de var ama ben dert ediyorum. :) sağ arka kapıda. bu swıtch arızası ne kadar tutar tahmınen? yaptırmak istiyorum.
fabia choice 1.4 101 hp :favo1:

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Sayfadaki 4.mesajda yazmışım, kapı bozuk diye, mekanizmanın sapıtması o yüzdenmiş, servis 250 lira dediydi, elektrikçi Kemal usta 5 liraya yaptıydı, şimdi her şey normal, viskiden dğilmiş yani :++:

Çevrimdışı anıl

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Uzun müddet aynı sıkıntıyı yaşadım fabia 2001 model aracımla. Kilit mekanizması söküldü ve içerisinde minicik bir aparatın kırık olduğu tespit edildi. Japon yapıştırıcısı ile halledildi.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
fabialarda ve octilerde nadiren olan şeyler.Kodlama sistemi vardı tam olarak hatırlayamıyorum bir ara forumda konuşulmuştu,kontak açılıyordu tekrar kapatıp bir daha açılıyordu neyim.sonra araç kapı kapama tuşuna kapalı konumda 10 sn basılı tutup,sonra kontak kapanıp tekrar açma tuşuna basılıp açık konumda 10 sn basılı tutulup kontak kapatılıyordu.Bu dediğime yakın şey olması gerek.ama fabişciler daha iyi bilir hakan bunu hatırlaması lazım.
Hatta benim önceki octi de kafayı sıyırmıştı da bu tarz bişi yapmıştımda düzelmişti.
« Son Düzenleme: 22 Şubat 2011, 17:12:09 Gönderen: fenomen »
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı msakdogan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Selam arkadaşlar aynı sorun benim arabada da var maalesef. Bendeki sağ arka kapıda içerden kapatınca, 1 sn sonra atıyor.Elle bastırınca yada kumandayla kapatınca kapanıyor, sorun yok. Bunun çözümünü bilenler bizimle paylaşırmı.
Teşekkürler.
skoda 120L + Fabia 1.4 Elagance 101

Çevrimdışı turko

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
aynı sorun bendede var..birde içeriden kapıları kilitleme tuşuna bastğımda bütün kapılar kitleniyor fakat sağ arka kapı kitlemiyor kendini..yaptırmam lazım ama çok zırıltılı bir iş o..ustalar sorunu bulana kadar bütün kapıları söküp takıyorlar.