škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

1993 Favorit

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı seyyah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bir süredir aracım yok. Bugün işe gelirken arkasında satılık yazan favorit gördüm. Şimdilik arba alana kadar ayağımı yarden kese diye düşündüm. Biraz önce aradım ama kilometresini sormayı unuttum. Her zamanki satıcı takdikleri. Motoruna ve ön takımına yapılan masrafları sıraladı. Aracın modelinin en dolusu glxi modeli olduğunu söyledi. Enjeksiyonlumu dedim. Bilmiyorum bende bir yıldır kullanıyorum dedi. Silver line modeli dedi ama koyu gri silver line varmı dedim bilmiyorum dedi. Tüp ruhsata işli. Muayene 2011 6. aya kadar varmış. 5000 TL ama pazarlık payı var dedi. Değişen varmı dedim aldığımda tampon kırıktı yaptırdım dedi. Ayrıca arka kısımda çok küçük bir kısımda boya kabarması varmış. Muayenenin tüvdemi eski sistemdemi yapıldığını sordum. Aracın 1 yıldır kendisinde olduğunu paraya sıkışan birinden aldığını muayenenin kendisinden önce yapıldığını söyledi.

1. Ayağımı yerden kessin diye favorit alayımmı yada 5-6 ay bekleyip daha yüksek model birşey mi alayım?

2. Favoritte glxi var mı yada o kısım boş kalmasın diye felicia etiketi mi yapıştırmış?

3. Koyu gri hatta yanlış gürmediysem kahverengiya yakın renkte silver line donanımı var mı?

4. Bu adam aracın özelliklerine bu kadar mı ilgisiz yada çakal satıcı mı?

5. Fabiadan sonra favoritte zorluk çekermiyim?

6. Bu ahval ve şerait altında tekrar soruyorum: Ayağımı yerden kessin diye favorit alayımmı yada 5-6 ay bekleyip daha yüksek model birşey mi alayım?

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: seyyah;171279
...Aracın modelinin en dolusu glxi modeli olduğunu söyledi. Enjeksiyonlumu dedim. Bilmiyorum bende bir yıldır kullanıyorum dedi
Uzak durulacak bir tip kanımca.

Alıntı yapılan: seyyah;171279
...Silver line modeli dedi ama koyu gri silver line varmı dedim bilmiyorum dedi
Hiç bir şekilde Škoda' dan anlamayan birisi.

1. Ayağımı yerden kessin diye favorit alayımmı yada 5-6 ay bekleyip daha yüksek model birşey mi alayım?
Favorit kötü değildir. Temizse, masraf açmayacaksa, alınabilir.
2. Favoritte glxi var mı yada o kısım boş kalmasın diye felicia etiketi mi yapıştırmış?
Favorit' te GLX var GLXi yok. CZ' de var ama TR' ye hiç ithal edilmedi.
3. Koyu gri hatta yanlış gürmediysem kahverengiya yakın renkte silver line donanımı var mı?
Silverline gri renktir ve tek tondur. Açığı, kapalısı, numaralısı yoktur.

4. Bu adam aracın özelliklerine bu kadar mı ilgisiz yada çakal satıcı mı?
Bilmediği bir aracı almış, bir an önce satmanın peşinde gibi geldi bana.
5. Fabiadan sonra favoritte zorluk çekermiyim?
Hidrolik direksiyonu yoktur, elektrikli camı yoktur. Bunlar zorlayabilir seni.
6. Bu ahval ve şerait altında tekrar soruyorum: Ayağımı yerden kessin diye favorit alayımmı yada 5-6 ay bekleyip daha yüksek model birşey mi alayım?
5-6 ay bekleyip daha yüksek bir şey alma şansın varsa, bence öncelikli olarak bunu düşün. Yok acil otomobil lazım diyorsan Favorit gayet iyidir. Ancak Favorit artık epey eskidi ve piyasada temizini bulmak epey zor.

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Tofaş gibi korkusuzca alınacak araçlar varken insanlar neden Favorit arar anlamam :D Arabayı baştan ayağa yaptırsan, baskı balatasından frenlere, bujilerden alt takımları komple yenilemeye, 300 falan tutar :D :D

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: hakanerdogan;171297
Tofaş gibi korkusuzca alınacak araçlar varken insanlar neden Favorit arar anlamam :D Arabayı baştan ayağa yaptırsan, baskı balatasından frenlere, bujilerden alt takımları komple yenilemeye, 300 falan tutar :D :D
Orijinal parçalarla Favorit' i 2 senede bir kere bu tarz bakıma sokarsın; TOFAŞ kuşlarını senede 2 kere.:wnk:

Çevrimdışı seyyah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;171294
Hidrolik direksiyonu yoktur, elektrikli camı yoktur. Bunlar zorlayabilir seni.

Camların elektrikli olduğunu söyledi. Hepsi mi dedi:++: Yooo ikisi dedi.

Çevrimdışı seyyah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Neyse zaten sadece düşünce idi kafamdan attım.

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: seyyah;171311
Camların elektrikli olduğunu söyledi. Hepsi mi dedi:++: Yooo ikisi dedi.
Ondan emin değilim. İlk gelen Blackline ve Silverline araçlarda camlar manueldi. Sonradan değiştirilmişse bilemiyorum. Belki de sonradan yaptırıldı.

Çevrimdışı seyyah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;171318
Belki de sonradan yaptırıldı.

Sonradan olabilir. Çünkü arabasının geçmişini oda bilmiyor.

Çevrimdışı seyyah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu aralar arabam olmadığı için hemen hemen bütün ilanlara bakıyorum. Linkteki aracın satıcısıyla görüştüm. Araç kayınbiraderininmiş. Kendisinin renault 19 varmış. Aracı satmaya kalkınca kayınbiraderi benimkini sat üstünü sana vereyim 19 benim olsun demiş. Km doğrumu dedim. Bende bilöiyorum ama 93 model aracın kmsiyle neden oynansın dedi. Yalnız 150-200 ön takım masrafı var dedi. Kazası yok dedi. Ama 93 model aracın ufak tefek vardır diye düşünüyorum. GLX olup olmadığını sordum. Arabada GLX yazıyor ama ayrıntısını bilemem dedi. Ruhsatta yazıp yazmadığını sordum. Dikkat etmemiş ama yanlış hatırlamıyorsam sadece forman yazıyordu dedi. Benim anladığım kadarıyla 150-200 masrafı var dediğne göre son fiyat olarak masrafları düşelim 4500 TL olur diyecek.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-skoda-bu-modelde-bu-temizlikte-bu-fiyata-yok-41025621/detay

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: seyyah;186698
Bu aralar arabam olmadığı için hemen hemen bütün ilanlara bakıyorum. Linkteki aracın satıcısıyla görüştüm. Araç kayınbiraderininmiş. Kendisinin renault 19 varmış. Aracı satmaya kalkınca kayınbiraderi benimkini sat üstünü sana vereyim 19 benim olsun demiş. Km doğrumu dedim. Bende bilöiyorum ama 93 model aracın kmsiyle neden oynansın dedi. Yalnız 150-200 ön takım masrafı var dedi. Kazası yok dedi. Ama 93 model aracın ufak tefek vardır diye düşünüyorum. GLX olup olmadığını sordum. Arabada GLX yazıyor ama ayrıntısını bilemem dedi. Ruhsatta yazıp yazmadığını sordum. Dikkat etmemiş ama yanlış hatırlamıyorsam sadece forman yazıyordu dedi. Benim anladığım kadarıyla 150-200 masrafı var dediğne göre son fiyat olarak masrafları düşelim 4500 TL olur diyecek.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-skoda-bu-modelde-bu-temizlikte-bu-fiyata-yok-41025621/detay
1- Kafadan, bagajda işlem var, hem de acemi servis yapmış. Amblemler yanlış yerlerde. 135L' de ortada Škoda amblemi yoktur. Üstelik Favorit-Forman arka silecekleri o şekilde değildir. Hafif kıvrıktır ve tam ters tarafa yatarak durur. Bunlar Lada Samara' nınkini takmışlar yanılmıyorsam.
2- GLX falan değil. Bildiğin 135L. GLX' lerin kapı iç kısımları böyle değil.
3- Sağ-ön paspasa dikkat edersen, hafif bombe yapmış. Lastik tamir edilirken öküz tamirciler gidip gidip şaseye ait olmayan o parçaya takarlar krikoyu, bijonları sıkarken de o kısmı yamulturlar.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Araçdan ne beklediğiniz çok önemli.bekletilerinizi gözden geçirirseniz cevabınızı kendiniz bulabilirsiniz.Ama yinede masrafsız olanını tercih edi derim ama bu tamamen duygusal bir mevzu.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı seyyah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;186706
1- Kafadan, bagajda işlem var, hem de acemi servis yapmış. Amblemler yanlış yerlerde. 135L' de ortada Škoda amblemi yoktur. Üstelik Favorit-Forman arka silecekleri o şekilde değildir. Hafif kıvrıktır ve tam ters tarafa yatarak durur. Bunlar Lada Samara' nınkini takmışlar yanılmıyorsam.
2- GLX falan değil. Bildiğin 135L. GLX' lerin kapı iç kısımları böyle değil.
3- Sağ-ön paspasa dikkat edersen, hafif bombe yapmış. Lastik tamir edilirken öküz tamirciler gidip gidip şaseye ait olmayan o parçaya takarlar krikoyu, bijonları sıkarken de o kısmı yamulturlar.

Yorumlar için teşekürler. İlanı olsa Başlıktaki favorit için de yorumlarını görmek isterdim. Bu arada bugün tekrar baktım rengi normalmiş. Son yağmurlardan sonra alet kendine gelmiş. Ama Bağaj kapısı cam kenarlarında hafif boyak kalkmaları hatta paslanmaya başlayacak yerler var.

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: seyyah;186722
Yorumlar için teşekürler. İlanı olsa Başlıktaki favorit için de yorumlarını görmek isterdim.
Fotoğraflarını çek, koy buraya, görebiliyorsak bir şey, yazarız.:wnk:
Alıntı yapılan: seyyah;186722
...Bağaj kapısı cam kenarlarında hafif boyak kalkmaları hatta paslanmaya başlayacak yerler var.
Demek ki bagaj kapağı hiç işlem görmemiş zira bagaj kapaklarında kronik bir paslanma hatta çürüme vardır. Belki de kapağı kaldırıp cam kenarlarına içeriden baksan çürümeler daha da belirgindir.

Çevrimdışı seyyah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;186727
Demek ki bagaj kapağı hiç işlem görmemiş zira bagaj kapaklarında kronik bir paslanma hatta çürüme vardır. Belki de kapağı kaldırıp cam kenarlarına içeriden baksan çürümeler daha da belirgindir.

Paslanma iyi birşeymi kötü birşeymi? Demek ki: Paslanma varsa işlem görmemiş. Ama paslanmışsa korazyon başlamış.