škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Skoda neden küçümseniyor???

çrm19 · 194 · 46415

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kaptan52

• Benz
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben Öyle Bişey Söylemedim Kaldıki Yukarda Yazdıklarımda Bir Tane Bile Yanlış Olan Bişey Yoktur. Maalesef Sadece Sizin Düşünceleriniz Gerçekleri Değiştirmiyor :)

Çevrimdışı Perfect

• Is Numero Uno
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.facebook.com/Perfectotobakim
Yazımı yazmadan önce bir şeye açıklık getireyim.

Benim en çok sempati duyduğum araçlar sıralamasına Forddan sonra Hyundai gelir.. Hyundainin yeri benim için ayrıdır.. Performanslı olması,az yakması,sorunsuz olması,kullanımın keyifli olması,yüksek donanımlar sunması vb.

Hyundai Sağlam değil deniliyor. DOĞRU

Bu arabalar o kadar sağlam değil.. Hyundainin Tr piyasasında satılan bütün araçlarını kullandım,bütün hepsiylede trafik kazasına karıştım.. Ya biri geldi bana vurdu ya ben birine.

Accent Eraların kaportası gerçekten çok zayıf..Keza i30 larında muadili Golf,Focus vb. araçlara göre biraz zayıf kalıyor.. Sonatayı çok kullandım bizim Türk Harb-İş sendikasının genel merkezinin araçlarıydı sürekli kullanırdım.. Onlar biraz daha sağlam arabalardı fakat çok çabuk eskiyordu.

Ha bu yazdıklarımdan Hyundai güvensiz arabadır diye bir şey anlaşılmasın.. Ben Kaportası zayıf dedim,kaza anında Kaporta kurtarmaz zaten sizin hayatınızı.. Hava yastıkları ve güvenlik donanımları kurtarır.. Hyundaide güvenlik donanımları konusunda çok başarılı bir marka.

Ama şehir içinde ufak çaplı yaptığınız kazalarda çok çabuk içeri göçüyor sac.. Era kullanan taksicilerin 99% u da bunu bilir ve bundan şikayet eder..

Araçlarda genelde 0.5 mm sac kullanılıyor.. Eralarda sac yoğunluğu daha düşük veya daha ince.

Bunun haricinde İ20,i30 gibi araçları kaza anındaki güvenlikte çok başarılı.. Hepsi Ncapdan 5 yıldız almış araçlar güvenlik konusunda problem yok yani..

Hyundai bana kalırsa bir Peugeot,Citroen,Renault gibi markalardan iyidir.. Ama Vw,Ford,Opel,Skoda,Honda gibi markalar ile şuan için mukayese edilmesi yanlış olur.

Ama verdiğiniz parayıda hak eder.. 30 bin liraya 1.5 dizel 110 ps başka bir araba yok :)
« Son Düzenleme: 05 Mart 2012, 22:49:12 Gönderen: Perfect »

Çevrimdışı *CEM*

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar kusura bakmayın biraz saçmalıyorsunuz.Her araç sahibi için 10 numara 20 yıldızdır.Herkeze göre kavramlar değişir sakin olun.Sana hyundai uçan teneke gelir öbürüne tank.Kendi kullandığım 1985 model aracım sanki ferrariye biniyormuşum gibi özel hissettiriyor ama başkasına göre manyağa bak kaç yaşında araba ile uğraşıyor diyebilir kavramlar görecelidir zevk renk meselesi bunun için kırıp dökmeye değmez.Sonuç olarak 4 tekerlek bir direksiyon boşverin....

Çevrimdışı ALi

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı Real81

• ROOMSTER COMFORTSPORT 1.4 TDI 105 HP
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı Detaycı

• Detailer
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu konuyu da şuna bağlayıp ortalığı sakinleştirelim; :)

Bahsi geçen dört tekerlerin tamamı da A noktasından B noktasına gidiyor. Öyle ya da böyle. Önemli olan sahibine nasıl göründüğüdür. ;)

kmlyn

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: Real81;328184
bu akşam fazla gerilim var forumda :)

Çoook fazla gerilim var.:ok: birkaç konuyu takip ettim hep böyle bir agresiflik, hep bir sinir. Havalardan olsa gerek. yakında havalar düzelecekmiş. Ben meteo nun yalancısıyım.

Çevrimdışı ALi

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı Seronet

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.tunerlifeturkey.com
Alıntı yapılan: Real81;328184
bu akşam fazla gerilim var forumda :)

"Herkes aynı fikirdeyse, hiç kimse yeterince düşünmüyor demektir."

Ne güzel işte :)

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kaptan52;328142
Yahu Şakamı Yapıyorsunuz Ne Yapıyorsunuz Anlamıyorum Kameralar Nerde Gösterirmisiniz ? Hangi Yılda Yaşıyoruz Hala Ne Tenekesinden Bahsediyorsunuz. Sizin Araba Teneke Degilde Plastikmi Neden Yapılıyor. Ben Diyecegimi Dedim Bir Gün Müsait Oldugum Bir i30 La Sonata İle İbreyi Sona Dayayalım Limitleri Zorlayalım.
 Yada O Kadar Güveniyorsunuz Arabanıza İ30 Kafa Kafaya Vurduralım Bakalım Ne Olacak. Boş Savunmayı Boş Düşünceleri Bırakın Gerçekleri Görün..

Hadi Sayın Bana Skodada Fazla Olan Donanımlarıda Bilelim ? Skodanın C Sınıfı HB Side Yok Olsa İ30 La Karşılaştırayım Diyecektim. Yurtdışındaki Testleri İnceleyin Hyundai Vw İle Ford İle Test Ediliyor.
Yeni İ30 Golf Testinde , Testi Yapanlar Golf İçin Vw Nin İ30 Dan Kalite Dersi Alması Gerekiyor Diyor. Yeni Focus , Yeni i30 ,Astra,Civic HB Testinde 1. Focus İle İ30 Oluyor Berabere Kalıyor Testi Almanlar Yaptıgı Halde. Hyundaiyi Sadece Getz Ve Accentten İbaret Sanmayın.

Equus , Genesis,Azera , Veloster , Grandeur , Gibi Modellerinede Bakın Derim.
Buda Bir Hyundai Ve Bentley Mulsanne İle Test Ediyolar (Tabiiki Bentley Çok Üstün Bir Araç Ama Test Edilmesi Bile Bişeydir)
Bumu Şimdi Teneke

Kim yapmış onu abicim, vallah mı ya :D var mı internette linki minki, ver gözünü sevem :D yapana uçak bileti dahil himalayalara tatil davetiyesi göndercem :D

Çevrimdışı kaptan52

• Benz
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı McOğuz

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Astra HB G kasa değiştirelim dedik, ne alalım kriterlerinde panoramik cam tavan vardı.
Yetinin donanımı istediğiklerimi karşılıyordu.

Sizin sorunuza verilebilecek cevaplardan biri bizim evde geçti. Ben "sıdıka" istemem olmuştu.
"Sıdıka" pikap sınıfında arka tekerlekleri "çarpık bacaklı" bir araç idi.

Aha yazarken konuyu açtım. Aynı konuşmalar ve hakkını verme sözleri "adamlar ne arabalar yaptılar, hala sıdıka diyozz" geldi ardına.

Sorun önyargılar.

Coca Cola ile Pepsi'nin kendi alanlarındaki rekabet bilinir, ünilerde araştırmalara konu olurlar.
Bir denemede denekler "Cola" 'yı tercih ederler gözleri açıkken ama ardından gözleri kapalı yapılan tadımların ardından seçimleri "Pepsi" olmuştur.

Aynı önyargılardan dolayı Kia Cerato'ya içim akmasına rağmen showroom'a bakmaya gidemedim (tabii nette çarpışma testi kliplerini bulamamış olmam da var)

Şimdi Jazz aldım, bir çok kişi a-aa biz ona hiç bakmamıştık diyor.

Buradaki Fabişleri görünce, artık rastladığımda tanıdığın arabası diye bakıyorum hiç tanımadığımın olsa bile.

Yemeğin tadına bakmadan tuz ekeriz biz. Yabancı ülkede bizim ayırt edildiğimiz bir özelliğimizmiş.

Te bea Skoda da büüyle nedenlerden üüyle oluyodur.

Çevrimdışı mira

• ince fikir
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ALi;328175
kötü araba yok kötü soför var.

:gkhn:

Çevrimdışı kaptan52

• Benz
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yalnız Ortadaa Gergin Bir Ortam Yokki :D Herkes Bişeyler Paylaşıyor Forumun Amacıda Kavga Etmeden Tartışmak Değilmi Zaten :)

Çevrimdışı Fsı Turbo

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: çrm19;328021
Arkadaşlar google'da biraz araştirma yaptim adamlar hyundaiyi skoda'dan önde görüyor neden??donanim olarak hyundai'den daha az paraya daha fazla donanim almiş oluyoruz....güvenlik desen bana göre hyundai uçan teneke ama skodaya lafim yok...performans desem hyundai'den neyi eksik...daha az parayla hyundai'den herşeyiyle önde bence...
Performans olarak birşey söylemek istiyorum inanmiycaksiniz ama bizim eniştede felicia vardi 1.6glx ibrenin sonunna vurdurmuştuk resmen 200 kmh hiz yaptik)düşünün skodanin kaç model arabasiyla şimdi diyolar skoda vw olmasa ortada kalir anlamiyorum ben bu insanlari....
Sizce ''skoda''nin neyi eksik????

Skoda'nın geçmişi,çarpık bacaklı skoda :D Ön yargıları yıkmak,atomu parçalamaktan zordur derler.Yalan değil ama skoda yanılmıyorsam dünyada 1 milyon adet a4 kasa octavia sattı.Onun yanında yeni superb mesela çok büyük bir prestij skoda için :) Hatta yeni passat ve yeni superb testlerinde Superb,passatın yerini kolaylıkla alabilecek bir araç olarak görülüyordu.Testlerini yayınlarım fırsat bulunca.
« Son Düzenleme: 05 Mart 2012, 23:15:17 Gönderen: Fsı Turbo »