škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Skoda neden küçümseniyor???

çrm19 · 194 · 46843

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Salih28

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Herkes gerekli şeyleri söylemiş ama esas önemli olan skodanın ciddi anlamda reklamı yok! sadece çevredeki bütün olumsuz düşüncelere rağmen skodayı alıp kullanan, kalitesini konforunu görenler biliyor skoda yı onlarda ne kadar anlatsada etraftan "ee o kadar para verdi canım kimse malını kötülemez ya" sesleri yükseliyor.varsın desinler.ben bile bi iddaa sonucunda tanıştım skodayla dedim 1.2 motor koca arabayı nasıl çeker hemde klima full açıkken :)

skodanın küçümsenmesinin bir diğer nedeni vw'nin skoda üzerindeki baskısı.vw bi teknoloji bulur 1 sene sonra adını değiştirir skoda da kullanır ondan 6 ay sonrada yeni bi isimle seat a uygulanır.wv ön konsola multimedia koyar ancak 1 sene sonra skodaya gelir ki oda her modelinde olmaz.tüm parçalarda aksamlarda bu böyledir yani yeni bi teknoloji ilk skoda da uygulanmaz! vw'nin transporter'ı vardır üstüne vip olarak caravellede çıkar ama skodada minibüs tarzı araç yoktur vw'nin business vip olarak çıkarttığı pheaton vardır skoda da yoktur vw'nin pick-up ı vardır vw'nin büyük suv'uda vardır vw'nin hb arabasıda vardır tek kapısı vardır gti vardır vardır da vardır :)

hee unutmadan söylim skoda citigo diye bi araç çıkartıyor yeni bi segmenttir ama vw ondan daha önce up'ı çıkarttı :)

işin özeti bu skoda firması vw'nin çıkarları doğrultusunda herzaman ezilecek ve küçümsenecektir...ta kii skoda yeniden özgür kalana dek :)

Çevrimdışı takara34

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bence zamanında bunu yaptığı için türklerin hafızasında skoda deyince bu geliyor o yüzden çekiniyorlar. aslını astarını bilen vazgeçmiyor. bugün 20 yıllık renocu olarak ben otomobil süperb dir diyorum ancak herkes benim gibi düşünmüyor.

Çevrimdışı evilonthemove

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
doğru düzgün reklam yapmadan,vw vesayeti altında ezilen,servis ve bayi ağı yeteri kadar geniş olmayan skodanın ülkemizde yılda 7-8 bin civarında araç sattığını düşünürsek eski imajını yıkma konusunda baya bi yol aldığını görürüz.bu şartlarda bu satış rakamları bence başarılı.skoda doğuş tarafından açıkça eziliyor.fabiada ne DSG kaldı ne TSI nede TDI!

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Milletin dediği benim için "0" önem taşır.. Ben beğendiysem olay bitmiştir eğer alacaksam 2.işimde servise inip ustalarla konuşmak olur onların yorumu benim için çok önemlidir he onlarda okey verirse alır binerim kafamı dinlerim..

Zamanında Volvo ya bakarken gidip skoda aldık pişmanda değiliz gayet iyi bir araba ve alıştıktan sonra insan değiştiremiyorda o kadar üzerine para koyup yaklaşık 50-60 bin tl gibi o gücü almakta bana saçma geliyor sonuçta istediğim kriterlerin bir çoğu arabamda var kafamda rahat mis gibi :)

Diğer markalarında sorunları arabaları genelde de hep o sorunlu modeller hatırlanır başarıları pek umursanmaz bu da halkımızın bakış açısı yapacak bir şey yok :)

Çevrimdışı bloodmoney

• Gran Turismo
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
peugeot beğenilmez, ama en iyi dizel motor psa'nındır.
hyundai beğenilmez, ama vw'nin ceo'su gelir, biner; "biz de böyle kaliteli üretebilmeliyiz" der.
škoda beğenilmez, audi motoru vardır halbuki (bkz. a4 octavia)
ford beğenilmez, en çok satan firmalar listesindedir hep.

siz beğendikten, içinize sindikten sonra gerisi yalan.

not: doğuş ve yüce oto'dan kurtulursa önü açık škoda'nın.

Çevrimdışı kaptan52

• Benz
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Vallahi Ömer Hocam Doğru Diyorsunuzda Birazda Bizim Milletimiz Hakediyor. Bir Araba İçin 6 Ay Beklenirse Doğuş Çok Daha Verimli Güzel Çalışır :D. Yahu 6 Ay Nedemek Niye Beklim Ulaşılmazmı Bu Araç ?

Çevrimdışı bloodmoney

• Gran Turismo
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kaptan52;328692
Vallahi Ömer Hocam Doğru Diyorsunuzda Birazda Bizim Milletimiz Hakediyor. Bir Araba İçin 6 Ay Beklenirse Doğuş Çok Daha Verimli Güzel Çalışır :D. Yahu 6 Ay Nedemek Niye Beklim Ulaşılmazmı Bu Araç ?

kesinlikle. ölüm kalım değil sonuçta. onların da işine geliyor öyle müşteriyi bulunca.

Çevrimdışı Cuneyt

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hyundai İ40 (Sonata) SuperB'i aldığım dönemde Türkiyede olsaydı ki hala yok,

Bu aracı incelemeden SuperB'i almazdım kesinlikle.

Hyundai İ40 Türkiyeye gelirse eğer bu aracı yakından incelemeyi düşünüyorum.

Hyundai Sonata da, Hyundai i30'da diğer Hyundai marka otomobillerin kalitesi üzerinde güzel araçlardır. (SUV'ları dahil etmiyorum, onları otomobil kategorisinden ayrı değerlendirmek gerek)

Çevrimdışı archaeologist

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kaptan52;328142
Yahu Şakamı Yapıyorsunuz Ne Yapıyorsunuz Anlamıyorum Kameralar Nerde Gösterirmisiniz ? Hangi Yılda Yaşıyoruz Hala Ne Tenekesinden Bahsediyorsunuz. Sizin Araba Teneke Degilde Plastikmi Neden Yapılıyor. Ben Diyecegimi Dedim Bir Gün Müsait Oldugum Bir i30 La Sonata İle İbreyi Sona Dayayalım Limitleri Zorlayalım.
Yada O Kadar Güveniyorsunuz Arabanıza İ30 Kafa Kafaya Vurduralım Bakalım Ne Olacak. Boş Savunmayı Boş Düşünceleri Bırakın Gerçekleri Görün..

Hadi Sayın Bana Skodada Fazla Olan Donanımlarıda Bilelim ? Skodanın C Sınıfı HB Side Yok Olsa İ30 La Karşılaştırayım Diyecektim. Yurtdışındaki Testleri İnceleyin Hyundai Vw İle Ford İle Test Ediliyor.
Yeni İ30 Golf Testinde , Testi Yapanlar Golf İçin Vw Nin İ30 Dan Kalite Dersi Alması Gerekiyor Diyor. Yeni Focus , Yeni i30 ,Astra,Civic HB Testinde 1. Focus İle İ30 Oluyor Berabere Kalıyor Testi Almanlar Yaptıgı Halde. Hyundaiyi Sadece Getz Ve Accentten İbaret Sanmayın.

Equus , Genesis,Azera , Veloster , Grandeur , Gibi Modellerinede Bakın Derim.
Buda Bir Hyundai Ve Bentley Mulsanne İle Test Ediyolar (Tabiiki Bentley Çok Üstün Bir Araç Ama Test Edilmesi Bile Bişeydir)
Bumu Şimdi Teneke
adam haklı.
octavia 1.6 TDI elagance 2011

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-araba-hyundai-genesis-osmanli-otomotivden-huyundai-genesis-3-8-v-6-32142730/detay

araçta olmayan bişi yok ama hyundaı markası merso ve passat varken bakılırmı bilmem.Ama araç gemi gibi yapıyor adamlar.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı kaptan52

• Benz
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Pahalı Satıyor :) 140000 E Bayiden alırsınız.. Birde Passatın Sınıfında Degil Bu Araç.Passattan 2 Sınıf Üstte. Mercedes S Class Sınıfında Bir Araç.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kaptan52;329010
Pahalı Satıyor :) 140000 E Bayiden alırsınız.. Birde Passatın Sınıfında Degil Bu Araç.Passattan 2 Sınıf Üstte. Mercedes S Class Sınıfında Bir Araç.
hayır demek istediğim alt/üst sınıf anlamında değilde bu araca yabancıysa passat alır ama buna şüpheyle bakarlar skoda'ya baktıkları gibi yani.Ben mesela genesis alacağıma audi a5 veya a6 düşünürüm.sıfırı elbette fazla a6 ve a5 in ama 2.elini tercih ederim şahsen.Ama genesisin kalitesini tartışmam zaten ama intiba ve imaj yani.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Hıyar tarlasına fabrika kurmuş Skoda, küçümsenir tabi  :++:

Çevrimdışı kaptan52

• Benz
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
İşte Abi Sıfır C180 Parasına, 2.El 2010 Model Genesis Alabiliyorsun. Amerikada Bu Araçlar Bomba Gibi Satıyor.. Bunun Bir Üst Modeli Var Equus Diye Yukarda Yazdıgım Gibi Bentley Muslane İle Teste Tutuyorlar. Tabiki Bentley Tartışmasız Önde Ama Biri Dışarda 330000 Dolar Biri 70000 Dolar :D Bentley Alamayan Equusa Yöneliyor. Dedigim Gibi Bizim Türkiyede Elalem Ne Der Mantığı Var.. Sen X Markasına 50,000 Verilirmi Ulan O Markaya O Para Verilirmi Enayimisin Vs. Arabaya Binmekten Çok Ticari Amaçla Bakılıyor..

Ben Satabilecegimi Bilsem Böyle Bir Araç Alabilecek Durumum Olsun. C Nin Yüzüne Bakmam. Aynı Sınıfta Bile Değiller. Hatta E Yi Bile Eleyebilirim :D

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kaptan52;329025
İşte Abi Sıfır C180 Parasına, 2.El 2010 Model Genesis Alabiliyorsun. Amerikada Bu Araçlar Bomba Gibi Satıyor.. Bunun Bir Üst Modeli Var Equus Diye Yukarda Yazdıgım Gibi Bentley Muslane İle Teste Tutuyorlar. Tabiki Bentley Tartışmasız Önde Ama Biri Dışarda 330000 Dolar Biri 70000 Dolar :D Bentley Alamayan Equusa Yöneliyor. Dedigim Gibi Bizim Türkiyede Elalem Ne Der Mantığı Var.. Sen X Markasına 50,000 Verilirmi Ulan O Markaya O Para Verilirmi Enayimisin Vs. Arabaya Binmekten Çok Ticari Amaçla Bakılıyor..
evet bu konuda haklısınız,imajı düzeltmek çok zor.bulunduğum ilçede octi olan 2 veya 3 kişiyiz 70 bin nufuslu yerde.gerisini düşünün.