škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

işte Size Navigasyonlu Bolero

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı MaÇaHeL

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
http://rns-510.ru/
Arkadaşlar internet üzerinden araştırmalarım devam ediyor ve bir çok alternatif buldum ve aklıma yatanları paylaşmaya devam edicem bunlardan ilki yukarda linkini paylaştığım rus sitesi anladığım kadarı ile orjinal ve oem ürünler mevcut,fiyatları da oldukça uygun görünüyor tabi gümrük fiyatları nasıl bir fiyat etiketi çıkarır hesap etmedim lakin ürünler oldukça kaliteli görünüyor.
Birde ilk mesajımda ki ürünün alternafi alttaki linkde,fiyatları konuşunda hiç bi fikrim yok maalesef lakin öncekiler gibi ise uzak durun bence.
http://www.navlinkz.de/
« Son Düzenleme: 13 Temmuz 2014, 16:11:55 Gönderen: MaÇaHeL »

Çevrimdışı ekin

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Orjinal navigasyon sistemi düşünen arkadaşlar yazdıklarımı yanlış anlamasın emsali yerine değil işi görmesi açısından örnek veriyorum. Piyasada replika telefonlar var geçen ay Note 3 A kalite replikayı 400 TL ye aldım tüm sensörleri çalışıyor ve ekran kalitesi kesinlikle şu an kullandığım orjinal Note 2 den çok farklı değil. Bu telefonlardan alıp Android marketten lisanslı bir Navigasyon programı veya birçok forumda bulunan cracklenmiş programlardan kullanılabilir. Bu şekilde en azından gömülü Navigasyon cihazlarındaki gibi tek bir marka programa muhtaç olmamış oluruz. Çünkü Navigasyon konusunda firmanın yerelde yol değişikliklerini takip etmesi ve bu güncellemeyi ne kadar fiyata temin edeceği her zaman sorundur. Piyasada güncelleme almadığından dolayı çöp olmuş birçok Navigasyon cihazı var. Note 3 ün ekran boyutu da bence bir Navigasyon için uygun seviyede. Aynı zamanda mevcut telefonunuzdan 3G paylaşıp ücretsiz google maps, yandex Map de kullanılabilir.

Aynı şeyleri cebimizdeki telefonlada yapabiliriz diyeceksiniz ama şarj, konumlandırma, yoldayken telefonda konuşma vs. gibi etkenler yüzünden bazen üşeniyorum Navigasyon açmaya eski usül yol sorarak gidiyorum.

Günde birkaç saatimi geçirdiğim ve bu süre zarfında ne kadar kullanacağım meçhul bir cihaza zaten herşeyi masraf olan aracın 2 x kasko bedeli, 5 x mtv bedeli, 6 x bakım bedeli, 6 x trafik sigortası tutacak bir yatırım yapmak bana pek mantıklı gelmiyor.
« Son Düzenleme: 05 Ağustos 2014, 19:46:17 Gönderen: ekin »

Çevrimdışı civanmukti

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ekin;475029
Orjinal navigasyon sistemi düşünen arkadaşlar yazdıklarımı yanlış anlamasın emsali yerine değil işi görmesi açısından örnek veriyorum. Piyasada replika telefonlar var geçen ay Note 3 A kalite replikayı 400 TL ye aldım tüm sensörleri çalışıyor ve ekran kalitesi kesinlikle şu an kullandığım orjinal Note 2 den çok farklı değil. Bu telefonlardan alıp Android marketten lisanslı bir Navigasyon programı veya birçok forumda bulunan cracklenmiş programlardan kullanılabilir. Bu şekilde en azından gömülü Navigasyon cihazlarındaki gibi tek bir marka programa muhtaç olmamış oluruz. Çünkü Navigasyon konusunda firmanın yerelde yol değişikliklerini takip etmesi ve bu güncellemeyi ne kadar fiyata temin edeceği her zaman sorundur. Piyasada güncelleme almadığından dolayı çöp olmuş birçok Navigasyon cihazı var. Note 3 ün ekran boyutu da bence bir Navigasyon için uygun seviyede. Aynı zamanda mevcut telefonunuzdan 3G paylaşıp ücretsiz google maps, yandex Map de kullanılabilir.

Aynı şeyleri cebimizdeki telefonlada yapabiliriz diyeceksiniz ama şarj, konumlandırma, yoldayken telefonda konuşma vs. gibi etkenler yüzünden bazen üşeniyorum Navigasyon açmaya eski usül yol sorarak gidiyorum.

Günde birkaç saatimi geçirdiğim ve bu süre zarfında ne kadar kullanacağım meçhul bir cihaza zaten herşeyi masraf olan aracın 2 x kasko bedeli, 5 x mtv bedeli, 6 x bakım bedeli, 6 x trafik sigortası tutacak bir yatırım yapmak bana pek mantıklı gelmiyor.

ben de mevcut telefonunuzu direksiyona aparatla sabitleyin diye öneride bulunmuştum ama pek beğenilmedi. :)
burda amaç biraz da işlevlikten ziyade gösteriş. bak bak benim kocaman ekranlı bolerom var demenin keyfini yaşamak isteyen olabilir. saygı duyarım. ama alınan elektronik ürünlerin birçok özelliği kullanılmaz. bolero alınca sürekli navigasyon açılıp kullanılacak mı bunu düşünmek de lazım.

ucuz çin mallarına da prensip olarak karşıyım. dünya ekonomisini olduğu gibi bizim ekonomiyi de zedeliyor. onun yerine şık bir navigasyon cihazı alınıp aparatla sabitlenebilir.

selamlar.

Çevrimdışı ulask

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bu yöntemle navigasyonda harita güncellemesi nasıl yapılacak peki?

Octavia  1.6 TDI DSG Elegance almayı düşünüyorum, ancak navigasyon opsiyonunu  seçip seçmeme konusunda tereddüt yaşıyorum: harita güncellemesi  yapabiliyorsa bu opsiyonu seçmek istiyorum. Yardımcı olursanız  sevinirim.

Çevrimdışı ekin

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ulask;475158

Octavia  1.6 TDI DSG Elegance almayı düşünüyorum, ancak navigasyon opsiyonunu  seçip seçmeme konusunda tereddüt yaşıyorum: harita güncellemesi  yapabiliyorsa bu opsiyonu seçmek istiyorum. Yardımcı olursanız  sevinirim.
Bu yöntemle dediğiniz telefon kullanarak mı anlayamadım tam. Telefon ise güncelleme geldiğinde program hemen bildirim yapıyor. Örneğin ben iki gün önce google Map i güncelledim.

Araçtaki sabit Navigasyon civarlarında güncelleme nasıl yapılıyor bilgim yok. Kullanan arkadaşlar bilgi verebilir.  

Fakat benim düşüncem istenen rakamlar çok yüksek. Aracı alırken 3000 TL verdiğimiz ürünü satarken ne yazıkki değerince gösteremiyoruz.

Çevrimdışı alperen

• S E A T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bildiğim kadarıyla çift sd kart girişi oluyor. Biri media fln. diğeri harita için. Navigasyon hangi yazılımı kullanıyorsa site yeni firmware yayınlıyor. İndirilen dosya sd cartla aktarılıyor. Ama ondan sonrasını bilmem. :D

Çevrimdışı civanmukti

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: alperen;475293
Bildiğim kadarıyla çift sd kart girişi oluyor. Biri media fln. diğeri harita için. Navigasyon hangi yazılımı kullanıyorsa site yeni firmware yayınlıyor. İndirilen dosya sd cartla aktarılıyor. Ama ondan sonrasını bilmem. :D

ben de USB ile yükleme yapılıyordur diye düşünmüştüm ama sizin dediğinize göre zaten bu aşamaya geldikten sonra menüden harita güncellemesi yap gibi birşeyle halledilir.

Çevrimdışı alperen

• S E A T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Belki öyle de olabilir. Necwoxlarda böyleydi. Ama Necwox kullanmadığım için emin değilim :)

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Octavia 1.6 TDI DSG Elegance almayı düşünüyorum, ancak navigasyon opsiyonunu seçip seçmeme konusunda tereddüt yaşıyorum: harita güncellemesi yapabiliyorsa bu opsiyonu seçmek istiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

Şu an aracımda(Superb) Columbus navigasyon var. Harita güncellemeleri için hiç servise sormadım, zaten yapabileceklerini sanmıyorum, zira Türkiye'de kaç Skoda araçta vardır tartışılır. Bu haritalar yıllık çıkıyor, bendeki Navteq kullanıyor harita olarak, yayımlandığı zaman ise yerli forumlarda(passat forumlarında) paylaşılıyor.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı utasdemir

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Merhabalar,
Çok kullandığım bir alet olduğundan aracı araştırırken  konuyu incelemiştim. Biraz bildiklerimi paylaşayım.
 Aşağıdaki linkte açıklamalar mevcut ama kısaca anlatmak gerekirse;
* Güncelleme dosyasını indirip SD karta kopyalıyorsunuz.
* Araçtaki SD kart yuvasına kartı takıp Columbus ekranından Update diyorsunuz.

Haritaları http://www.navigation.com/skoda-en sayfasından inrimeniz gerekiyor. Ve bu şirket birçok araç firmasına bilgi sağlıyor. Başlıca müşterileri BMW, Garmin, Toyota, Yahoo vs.
Tüm bunlara baktığımda normal navigasyon cihazları ve telefonlarla aynı anda harita güncelleme alacağını düşünüyorum. Ayrıca telefonlarda otomatik update alıyorum dediğiniz olay aslında harita değil uygulamanın güncellenmesi.  Bir de mobil cihazlardaki sıkıntı GPS antenlerinin yetersiz olması. Bazen araçta size bambaşka yollarda sanabiliyor. Bir de bu cihazlardaki şarj problemleri gerçekten sıkıntı yaratıyor. Ayrıca kablo kalabalığı da cabası….
Ama sırf kablo kalabalığı için 3000 -  4000 TL (forumdan duyduğum) verilir mi tabiki tercih meselesi. Son aracımı alrken servis orjinal olmayan navigasyon ve geri görüş kamerası için 2000 TL isteyince taktırmamış ve 200 TL ye ayrı navigasyon cihazı almıştım. Tabiki orjinali kadar iyi durmuyor ama amacınız navigasyon kullanmaksa görevini fazlasıyla yerine getiriyor. Ama tabi orjinal (ve orjinal olmayanlar) navigayonlar ekstra multimedia özellikleri sunduğundan harici cihazla işlev olarak karşılaştırmak anlamsız olacaktır. Ama dediğim gibi 200 ile 2000 arasında fark büyük….

Umarım birilerini aydınlatabilmişimdir…

http://www.skoda-auto.com/en/experience/service/maps-updating

Çevrimdışı Dilaver KAPLAN

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle

Temmuz başında belirtiğiniz aracı orjinal navigasyonlu olarak satınaldım.
Üç aydır Navigasyon aktiflenmedi. Şikayet edecek muhatap bulamıyoruz.
Yurdumuzda Octavia  1.6 TDI DSG Elegance' ın orjinal, aktif Navigasyon' lu bir aracının var olduğuna şüphe ile bakıyorum.
Bu düşüncenizden vazgeçmenizi öneririm.

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
NAvigasyon niçin bu kadar önemli anlamış değilim.

Artık hemen herkeste akıllı telefonlar var ve çok daha ucuz fiyatlara bu telefonlara navi yüklenebiliyor. Üstelik bu sayede sadece araç içinde değil yaya iken de navi den yararlanabiiliyoruz.

Bana göre o ekranda navi den çok ön ve geri vites kamerası ile video oynatabilme özelliği navi den çok daha önemli ve gerekli

Çevrimdışı 1071

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Herkes farklı düşünebilir ama ben navigasyonu bolero ekran seviyesinde kullanamam arkadaşlar, çok aşağıda kalıyor, bende eskiden kalma cama vantuzlu navigasyonlardan var, camda olduğundan yol hakimiyeti fazla kaybolmuyor. Navigasyonlu bolero olsa bile ben kullanamazdım.. Ama en azından video oynatabilirdi, yolcuların izlemesi açısından..

Çevrimdışı ozimos

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 1071;481886
Herkes farklı düşünebilir ama ben navigasyonu bolero ekran seviyesinde kullanamam arkadaşlar, çok aşağıda kalıyor, bende eskiden kalma cama vantuzlu navigasyonlardan var, camda olduğundan yol hakimiyeti fazla kaybolmuyor. Navigasyonlu bolero olsa bile ben kullanamazdım.. Ama en azından video oynatabilirdi, yolcuların izlemesi açısından..

Aynen katılıyorum +1000

Çevrimdışı 0ngelman

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Tabletı bagladım. Boleronun ustune mis gıbı oldu. Aux danda baglantı yaptım. Sökulmesıde basıt. Sorun yok.. Bu arada octavıa dakı ses sistemi super..