škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

superb genel sorunlar nelerdir?

RoLaN · 59 · 26296

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı RoLaN

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar almayı düşündüğüm süperb 1.4 benzinli yada 1.6 dizel ile ilgili genel olarak karşılaşılan sorunlar nelerdir?kullanan arkadaşların bu konuda tecrübelerini öğrenmek istiyorum.teşekkürler.

fabialife

• Ziyaretçi
çok güzel arabalar, her kes almak için can atıyor ama çoğumuzun gücü yetmediği için kedinin ciğere bektığı gibi karşıdan bakıp yalanıyoruz.:bnn::kiki:
komşuma 6 ay önce oktaviayı verip 1.4 tsi süperb elegance aldık.
hayatından çok memnun başka arabaya binmem diyor, bu güne kadar bir sıkıntı çıkarmadı.:ok:

Çevrimdışı toxemia07

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Ben şikayetvar sitesini çok incelerim. Şikayeti olmayan tek araç sanırsam :) bilmiyorum belki de bulamadım :)

Çevrimdışı RoLaN

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
evet sanırım ya forum çok ilgisiz ya da superb çok sorunsuz.kimse bişey yazmadığına göre

fabialife

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: RoLaN;203100
evet sanırım ya forum çok ilgisiz ya da superb çok sorunsuz.kimse bişey yazmadığına göre

forumda benim bildiğim 2 ya da 3 arkadaşın süperb si var.
onlarda konuyu görseler mutlaka cevap yazarlar, konular her zaman yeni mesajlarda yer almadığı için bazen kaynıyor.
birkaç markanın forumlarına üyeyim, düne kadar skoda desen çoğunluk arabamı derdi.
sevinerek görüyorum ki iki yıldır özellikle bu yıl oktavia ve esas süperb herkes tarafından kabul ve takdir görüyor.
bir çok arkadaş eskiden passat, mondeo, accord, vs. kıyaslarken bugün D seğmentinde her kıyaslamanın içerisinde süperb mutlaka var ve çoğu zaman da birinci çıkıyor.
1976 dan beri araba kullanırım, çok markadan bayağı çok araba geldi geçti elimden. sülalemin yarısı ya araba bayisi, ya galerici, ya tamirci. yani çocukluğumdan beri oto sanayisi ile ilişkim oldukça sıkıdır.
eğer imkanlarım uygun olsa gözün kapalı alacağım tek araba beyaz 1.6 TDİ CR Süperb.
son yıllarda burada skoda bayağı yaygınlaştı. geçen yıla kadar oktavia hızla çoğalırken 2 yıldır süperb de çoğalmaya başladı.
kullanalara soruyorum bir yerlerde karşılaştıkça, Allah var daha bir tane memnun değilim diyen kişiye rastlamadım.
yani sözün özü, süperb seni kesinlikle üzmez. yeterki düzgün kullanıp bakımlarını aksatma.
bence düşünmen gereken süperb ile başka marka değil, 1.4 TSİ mi yoksa 1.6 TDİ CR mi olmalı.
hayırlısı olsun, her şey gönlünce olsun.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Superb II'nin çoğu parçası Octavia A5, onlar da baz alınabilir bu açıdan.

Eski kasa Superb'in Octavia ile olan ortak parçaları çok çok azmış.

Çevrimdışı Cuneyt

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Mesaj çok km yapanların yazması ve karşılaştırmaların daha sağlıklı yapılabilmesi için silinmiştir.
« Son Düzenleme: 04 Mart 2011, 15:06:22 Gönderen: Cuneyt »

Çevrimdışı adorno

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
2010 aralık ayından beri kullanıyorum,bir sorunum yok.Ama bu konuda bir emsal olmam;çünkü,aracım ancak 10bin km yaptı.Çok kilometre yapanlar cevaplarsa daha sağlıklı olur.
[SIGPIC][/SIGPIC]

Superb 1.4 tsi elegance
next YE-G828 Plus 4.3"
sonyericsson p1i

Çevrimdışı kerem61

• Twincharged Stratified in
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı RoLaN

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar teşekkürler ben daha ayrıntılı bilgi istiyorum ama genel olarak sorunsuz sanırım.benım focus lastik sesini çok içeri alıyor mesela focusların kronik sorunu superb de bu tip arızalar yok mu?

Çevrimdışı RoLaN

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fabialife;203136
forumda benim bildiğim 2 ya da 3 arkadaşın süperb si var.
onlarda konuyu görseler mutlaka cevap yazarlar, konular her zaman yeni mesajlarda yer almadığı için bazen kaynıyor.
birkaç markanın forumlarına üyeyim, düne kadar skoda desen çoğunluk arabamı derdi.
sevinerek görüyorum ki iki yıldır özellikle bu yıl oktavia ve esas süperb herkes tarafından kabul ve takdir görüyor.
bir çok arkadaş eskiden passat, mondeo, accord, vs. kıyaslarken bugün D seğmentinde her kıyaslamanın içerisinde süperb mutlaka var ve çoğu zaman da birinci çıkıyor.
1976 dan beri araba kullanırım, çok markadan bayağı çok araba geldi geçti elimden. sülalemin yarısı ya araba bayisi, ya galerici, ya tamirci. yani çocukluğumdan beri oto sanayisi ile ilişkim oldukça sıkıdır.
eğer imkanlarım uygun olsa gözün kapalı alacağım tek araba beyaz 1.6 TDİ CR Süperb.
son yıllarda burada skoda bayağı yaygınlaştı. geçen yıla kadar oktavia hızla çoğalırken 2 yıldır süperb de çoğalmaya başladı.
kullanalara soruyorum bir yerlerde karşılaştıkça, Allah var daha bir tane memnun değilim diyen kişiye rastlamadım.
yani sözün özü, süperb seni kesinlikle üzmez. yeterki düzgün kullanıp bakımlarını aksatma.
bence düşünmen gereken süperb ile başka marka değil, 1.4 TSİ mi yoksa 1.6 TDİ CR mi olmalı.
hayırlısı olsun, her şey gönlünce olsun.

hocam teşekkür ederim.ancak bir kaç gündür octavıa yenı kasasının çıkacağıyla ilgili haberler okudum.internetteki fotoğraflar çok çekici.onu mu beklesem diyorum hem daha ucuz olabilir superb e göre.

Çevrimdışı brk65

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
5 ocakta teslim aldığım 1.6 tdi superb imi değerlendirirsem konfor,rahatlık,güvenlik,fren süper ama gelgelelim eski arabam 1.8 t passatla performans olarak karşılaştırdığımda maalesef sınıfta kalıyor.ama aracım 1500 km lik rodaj dönemini atlattığında performansının tatmin edici olacağını söylüyorlar,gerçi 1.8 t benzinli bir motor elbette 1.6 tdi den daha fazla performanslı olacaktır ve sonuçta 1.6 tdi motora sahip passatlarda aynı performansla yollarda geziniyor ama ...

fabialife

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: RoLaN;203461
hocam teşekkür ederim.ancak bir kaç gündür octavıa yenı kasasının çıkacağıyla ilgili haberler okudum.internetteki fotoğraflar çok çekici.onu mu beklesem diyorum hem daha ucuz olabilir superb e göre.

evet yeni kasası 2012 ortalarında falan gelebilir ancak fiyatı da muhtenelen yeni jettaya yakın olur.

Çevrimdışı RoLaN

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fabialife;204292
evet yeni kasası 2012 ortalarında falan gelebilir ancak fiyatı da muhtenelen yeni jettaya yakın olur.

cuma günü bir bayiyle konuştum yeni octavıa 2012 model yılı olarak çıkacak dedi.yani agustos tan sonra çıkıyor ama türkiyeye ne zaman gelir bilmıyoruz dedi.

Çevrimdışı Djseyyah

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Foruma superb le alakali sorunlari gormek ve bilgi almak amaciyla bakmistim ama sanirim en tecrubeli kullanici ben gorunuyorum arkadaslar! Yaklasik 2 senedir kullaniyorum aslinda genel olarak memnunum ama hic sorun yasamadimda diyemem! Genel olarak bilgi almak isterseniz elimden geldigince yardimci olmaya calisirim!!