škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

superb genel sorunlar nelerdir?

RoLaN · 59 · 26353

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı adorno

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Djseyyah;209037
Foruma superb le alakali sorunlari gormek ve bilgi almak amaciyla bakmistim ama sanirim en tecrubeli kullanici ben gorunuyorum arkadaslar! Yaklasik 2 senedir kullaniyorum aslinda genel olarak memnunum ama hic sorun yasamadimda diyemem! Genel olarak bilgi almak isterseniz elimden geldigince yardimci olmaya calisirim!!

2009 Aralık ayından beri superb 1.4tsi kullanıyorum.Sorun olarak düşünmüyorum ama aracın 2.vites performansını beğenmiyorum.Sanki vitesin değiştirme aralığını(uygun deviri)az daha uzatmaları(geciktirmeleri) gerekiyor gibi gelir bana.1.4tsi başka bir araç sürmedim,denemek açısından,yani,bana has bir durum da olabilir.onu bilemem.
[SIGPIC][/SIGPIC]

Superb 1.4 tsi elegance
next YE-G828 Plus 4.3"
sonyericsson p1i

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: adorno;209077
2009 Aralık ayından beri superb 1.4tsi kullanıyorum.Sorun olarak düşünmüyorum ama aracın 2.vites performansını beğenmiyorum.Sanki vitesin değiştirme aralığını(uygun deviri)az daha uzatmaları(geciktirmeleri) gerekiyor gibi gelir bana.1.4tsi başka bir araç sürmedim,denemek açısından,yani,bana has bir durum da olabilir.onu bilemem.
"2. vites kısa kalıyor, hemen 3. vitesi istiyor" mu demek istediniz?:blm:

Çevrimdışı adorno

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;209103
"2. vites kısa kalıyor, hemen 3. vitesi istiyor" mu demek istediniz?:blm:

teknik konu olduğu için anlatması zor,teknik terim eksiğimiz var malum:)
dediğiniz gibi ama tam olarak değil,şöyle anlatıyım;
2000deviri geçtiğinde özellikle, gaza yüklenirsen çekiş ve hızlanma artışı olmuyor..sabit bir hız ve tork ile gidiyor sanki.
Diyorum ki,2.vites için bu çekiş ve hız artışını 2300-2500 devire kadar ve tork artışını da aynı grafik oranında arttırabilirlerse, daha iyi olur.
[SIGPIC][/SIGPIC]

Superb 1.4 tsi elegance
next YE-G828 Plus 4.3"
sonyericsson p1i

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: adorno;209109
teknik konu olduğu için anlatması zor,teknik terim eksiğimiz var malum:)
dediğiniz gibi ama tam olarak değil,şöyle anlatıyım;
2000deviri geçtiğinde özellikle, gaza yüklenirsen çekiş ve hızlanma artışı olmuyor..sabit bir hız ve tork ile gidiyor sanki.

Diyorum ki,2.vites için bu çekiş ve hız artışını 2300-2500 devire kadar ve tork artışını da aynı grafik oranında arttırabilirlerse, daha iyi olur.
İfadenden anladığım; 2. vites oranını kısa tutmuşlar.

Çevrimdışı adorno

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
evet kısa tutulmuş.
[SIGPIC][/SIGPIC]

Superb 1.4 tsi elegance
next YE-G828 Plus 4.3"
sonyericsson p1i

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bilerek kısa tutulmuştur birbuçuktonluk araba yoksa nası 11 saniyede 100e çıkacak:)

Çevrimdışı adorno

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dgn;209230
Bilerek kısa tutulmuştur birbuçuktonluk araba yoksa nası 11 saniyede 100e çıkacak:)

benim dediğimle bu süre değişmez,
çünkü ,45km/sa ile 3.vitese devredip hızlanmaya 46-7km/sa devam etmişsin ya da 2.viteste 47km/sa kadar hızlanıp 48km/sa ile 3.vitesle devam etmişsin.
[SIGPIC][/SIGPIC]

Superb 1.4 tsi elegance
next YE-G828 Plus 4.3"
sonyericsson p1i

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sizin yazdıklarını anlamadım benim yorumum vitesin kısa tutulmasına yönelik.

Birde vites oranlarıyla 0*100 etkilidir.Örneğinizide anlamadm.

Çevrimdışı RoLaN

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
hocam vites geçişleri kısa olursa araç daha çabuk hızlanır.uzun olursa geç hızlanır bildiğim kadarıyla.

Çevrimdışı Djseyyah

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: adorno;209077

Ben 2010 superb 2.0 tdi elegance kullaniyorum v 65000 kmde otomatik vites kutusu degistirdim sorun 1.viteste takilip kalmasiydi kontagi kapatip acinca sorun duzeliyordu ama biraz gectikten sonra tekrar hatayi tekrarliyordu!! Dsg vites kutudu cok guzel ama genelde bu hatayi yaptigini bi araba dergisinde okumustum sonra basima geldi!!

Çevrimdışı adorno

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Djseyyah;209343
Ben 2010 superb 2.0 tdi elegance kullaniyorum v 65000 kmde otomatik vites kutusu degistirdim sorun 1.viteste takilip kalmasiydi kontagi kapatip acinca sorun duzeliyordu ama biraz gectikten sonra tekrar hatayi tekrarliyordu!! Dsg vites kutudu cok guzel ama genelde bu hatayi yaptigini bi araba dergisinde okumustum sonra basima geldi!!

Araç manuel şanzıman olunca öyle bir sorun olmuyor.Yani bir takılma söz konusu değil.Aslında ortada bir sorun da yok.2.vitesin max.hızını az daha yükseltseler iyi olurdu demiştim.
[SIGPIC][/SIGPIC]

Superb 1.4 tsi elegance
next YE-G828 Plus 4.3"
sonyericsson p1i

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
passat 1.4 TSI 2 viteste 100 yapıyor sizin ki kaç yapıyor acaba?

Çevrimdışı adorno

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dgn;209359
passat 1.4 TSI 2 viteste 100 yapıyor sizin ki kaç yapıyor acaba?

Ben 50 yapınca rahatsız oluyorum,bir an evvel üst vitese geçmek istiyorum.böyle bişiyi aracımda denemek istemem doğrusu.Şaşırdım doğrusu,bu denemeye.
[SIGPIC][/SIGPIC]

Superb 1.4 tsi elegance
next YE-G828 Plus 4.3"
sonyericsson p1i

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: adorno;209362
Ben 50 yapınca rahatsız oluyorum,bir an evvel üst vitese geçmek istiyorum.böyle bişiyi aracımda denemek istemem doğrusu.Şaşırdım doğrusu,bu denemeye.

Forumda Can yapmıştı bu denemeyi.6500e kadar çıkınca 100ü buluyor(muş) araç.DSGde de 90 küsürlü bir hız yapıyor 7 ileri olmasından ötürü.

Çevrimdışı adorno

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dgn;209364
Forumda Can yapmıştı bu denemeyi.6500e kadar çıkınca 100ü buluyor(muş) araç.DSGde de 90 küsürlü bir hız yapıyor 7 ileri olmasından ötürü.

motor açısından zararlı bir deney değil mi?
[SIGPIC][/SIGPIC]

Superb 1.4 tsi elegance
next YE-G828 Plus 4.3"
sonyericsson p1i