škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yol Bilgisayarı Tüketim Sapması

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı 44cihan44

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar arabalar anlık tuketim v ortalama tüketim değerlrrini hesaplıyor ama hiç depo hesabı yapıp arabanın değerleriyle karşılaştıran oldu mu.Acaba arabalarımızın verilerindeki gerçek sapma yüzde kaç.Yakıt (benzin-dizel) ve model (  1.2 , 1.4 ,1.6 )yazarak belirtirsek aydınlatıcı olur.Ben henüz ekonomik şartlardan depo hesabı yapamadım bu arada ;) ama en kısa sürriede yapmayı planlıyorum

Çevrimdışı kace

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı ugurcnplt

• eskici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
1.9 tdi Octavia da da sapma yok gibi birsey. 0.2 nin üstüne çıkmıyor. Genelde yazilimli arabada sapma çok oluyor.
elegance=ugurcnplt

Çevrimdışı 44cihan44

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Cevaplar için tessekkurler depo hesabıyla kıyasladınız mı peki arkadaslar

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
benim tutuyor aldığım benzin ve yapmış olduğum kilometre hesabım yol bil. aynı çıkıyor. Yeti 1.4 dsg

Çevrimdışı emre0884

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben en son 7 ay önce denediğim için kesin verileri hatırlamıyorum ama hafif bir sapma oluyor. 0.2-0.5 arası fazla çıkıyor. 1.2 TSI

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
şimdiye kadar kayda değer bir sapma görmedim, gerçeğe çok yakın hesaplıyor.
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı 44cihan44

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: emre0884;486251
Ben en son 7 ay önce denediğim için kesin verileri hatırlamıyorum ama hafif bir sapma oluyor. 0.2-0.5 arası fazla çıkıyor. 1.2 TSI

0.5 dedıgunız ortalama tuketım 6 ıse 6.5 cıkması yanı degıl mı emre hocam o zmn yaklasık yuzde sekızlık  bır sapma oluyor demektır.

Çevrimdışı emre0884

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Şöyle anlatayım , benzinin litresi 5 tl iken yapmıştım testi. genel ortalama 6.5 gösteriyordu,  yol bilgisayarına göre yaklaşık olarak kilometrede 33 kuruş yakması lazım ama gittiğim yola ve depoyu fullleme fiyatına göre 35 kuruş çıkıyordu, o da ortalamanın 7 litre olması gerekiyor. Belkide pompadanda kaynaklı olabilir. Çünkü bu yaptığım testleri ilk önce depoyu pompa kendisi atana kadar doldurup sonra da belli bi miktar kalana kadar kullandıktan sonra yine pompa kendisi atana kadar doldurtuyordum.

Çevrimdışı 44cihan44

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Tmm emre hocam zaten depo hesabı oyle yapıyoruz ama tabıı pompa basınc farkı yakıt kalıtesı etkılıyor bu olcumlerı ama heehalde cok da barız fark olmuyor yıne sızın hesabınıza bakarsak yuzde sekız sapma var gıbı yıne de

Çevrimdışı emre0884

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yani kayda değer bir fark değil. Bende ki rapid de maxidot yok, gösterge tam çeyrek depoya düştüğünde 50 tl lik benzin atıyorum, 150 km yapıyor ama orta düzey ekonomik kullanımda. Eğer çok hırpalarsam, ara sokaklara girersem, trafiğe yakalanırsam 135 km yol yapıyor.

Çevrimdışı 44cihan44

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Hırpalarsam o da benı mı hırpalıyor dıyorsun hocam :) yaa maksat ortalama ne kadar sapma oluyor ona bakuyorum su ana  kadar kayda deger bır tek sebden sınuc aldık aslında yetıler ocravıalatı da yazmıslar aynı cıkıyor duye de yıne de onlarda da bır sapma vardır bence

Çevrimdışı yaltunay

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 44cihan44;486175
Arkadaşlar arabalar anlık tuketim v ortalama tüketim değerlrrini hesaplıyor ama hiç depo hesabı yapıp arabanın değerleriyle karşılaştıran oldu mu.Acaba arabalarımızın verilerindeki gerçek sapma yüzde kaç.Yakıt (benzin-dizel) ve model (  1.2 , 1.4 ,1.6 )yazarak belirtirsek aydınlatıcı olur.Ben henüz ekonomik şartlardan depo hesabı yapamadım bu arada ;) ama en kısa sürriede yapmayı planlıyorum

Octavia 1.6 TDI
En son yakıt aldıktan sonra ortalama 4.7 gösterirken, depoyu tekrar fulledim ve 5.12 hesapladım.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Unutmazsam bir dahaki depo doldurmamda -ki en geç birkaç gün içinde- verileri burada paylaşacağım ben de...
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı 44cihan44

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Arabanın tuketım degerı ıle hesapladıgınız degerlerı yazarsanız memnun oluruz :) verı paylasan arkadaslara tskkr ederız