škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

17 inch mi 18 mi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı chook

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: taner_octavia;416305
octavianın 16 ben orjinal audi A6 jantı buldum 17inc bu jantlarla acayip guvenli istediginiz hızla virajlara girebilirsiniz abartmamak kaydıyla santim kaymıyor.16da iyi ama 17 baska.superbe hele 18 tam gider.görüntüsü bile degistiriyo aracı

Aynen katiliyorum temiz ve uygun ikinci el bulsam alacam fakat yakit ve pperformansi cok etkiler mi diye terettutlerim var arac sonucta 1,6

Çevrimdışı rumiexile

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Görsel açıdan kesinlikle daha hoş ama burda sorun şu bizim ülkemizde 18" jantlarla performans ve tutuş farkı hissedebileceğiniz kalitede kaç yol mevcut? Ayrıca bu jantlarla genelde 45 ve altı yanaklarla geziyoruz ve bu kadar sıkıntılı yollarda o güzelim jantlara yazık ediyoruz. Sizi bilmiyorum ama 17 trifidlerimi 3 kez jant düzeltme yapmak zorunda kaldım. Bu yüzden 17-19 a kadar Superb hepsini kaldırır diyorum ama bu jantlarla 55 yanak  altının Türkiye gerçeğinde son yıllardaki yıllardaki düzelmeye rağmen çok mantıklı olmadıgını düşünüyorum.

Çevrimdışı taner_octavia

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
kaymak icin kac yol diye bisey yok bence hic olmadı otobanlara girislerde köprülerden assa dogru yola baglantılarda ince lastikliler yerler ıslakken jayıp bariyerlere sürtüyorlar ama bu tip jantlarda kayma olmuyo.illa drift icin degil yani kaymaması. yakıt acısından 10/20 km anca etkiliyo sanki mesafeyi full depo gazda bizim.okadr etkilemiyo yani

Çevrimdışı eleutherios

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
bende 18 timesso var, hiç memnun değilim. türkiye şartlarında yoldaki her çıkıntıyı, her çukuru hissediyorsun. 2 kez şehir içi çukura düşüp lastik yardım ( çukurlar çok büyük değil her yerde görebileceğiniz tiptendi) lastikler çok pahalı. sırf bu yüzden kışlıklar için 4 jant 4 lastik aldım 16" daha ucuza geldi, hem daha rahat. 18"leri satmayı bile düşünüyorum

Çevrimdışı chook

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: porschemurat;329859
jant büyüdükce yakıt artmaz,
lastik genişledikce ve ağırlık arttıkca yakıt artar.
mesela adv veya bbs veya daha kaliteli bir jant üreticisinin 18 inç olan ve sizin aracınızın jantından daha hafif olduğunuda var sayarsak bu jantada geniş olmayan lastik ebatlarınızın 18 e yakın olan ölçülerini mesela 215 45 18 gibi bir lastik takarsanız araçınız daha rahat hareket eder yakıtınızdada bir değişme olmaz.
Ama konfor konusuna gelince onuda iyi bir marka lastik ve uygun yanak genişliğinde lastikle kolayca halledebilirsiniz.

yanaklar daha yüksek olduğu için yüklü iken falan sürtme falan oluyormu
birde maksimum hız ve yakıtta herhangi bir değişiklik oldumu

Çevrimdışı chook

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: chook;426075
yanaklar daha yüksek olduğu için yüklü iken falan sürtme falan oluyormu
birde maksimum hız ve yakıtta herhangi bir değişiklik oldumu

Evet bu konuda cevaplarini bekliyoruz

Çevrimdışı YEKE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
geçenlerde 17 trifidle A6'nın sıkıştırmasıyla küçük bir çukura girdim. jant iyi darbe yedi. dış tarafında bir eğrilik yok ama iç tarafı göremedim. sırf bu açıdan 18 jantı tavsiye etmem.

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: YEKE;429011
geçenlerde 17 trifidle A6'nın sıkıştırmasıyla küçük bir çukura girdim. jant iyi darbe yedi. dış tarafında bir eğrilik yok ama iç tarafı göremedim. sırf bu açıdan 18 jantı tavsiye etmem.

17' 18' jant kullanıyorsanız, 38 PS civarında hava basmanızı öneririm, biraz konfor sorunu olabilir ama, bu tür sürprizlerle karşılaşma şansı azalır..

Çevrimdışı YEKE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
akif 38 çok gelir diye düşünüyorum. lastikler xl tip yani yanaklarda yüke karşı extra kalınlık var. bir de yazın sıcakla birlikte yüksek sürat genleşmeye neden olabilir.

Çevrimdışı guvenxoca

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı rumiexile

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben de ilginç bir teklif getireyim Trifid türü jantlara 225x55x17 ile şöyle biraz A6 havasına gelir ama hız herhalde yanlış gösterebilir bu durumda, bir sonraki lastik ihtiyacımda denemek istiyorum

Çevrimdışı chook

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aynen Benim süpern 205 55 16 var gözüme çok küçük geliyor
18 inc çok heves ediyorum fakat yanaklar çok inceliyor balon yapma olasılığı çok yükseliyor
birde lastik fiyatları çok pahallı

Çevrimdışı deathbomb

• Superb Tutkunu
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar superb için 17" siyah jant arıyorum tavsiye edeceğiniz bir model var mı?

Çevrimdışı BRS99

• VAG Meraklısı
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
1.6TDi zaten bu araba için çok az geliyor bide 18'mi yapma etme makara ederler yolda tofaş'lar..