škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Bu ne aşk ALLAH ım

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kalender

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hz. Ebubekir-i Siddik (ra.) 'in komsusu bir gün Peygamber (sav) Efendimize gelerek;  

- Ya Rasulullah, Ebubekir'in evinden ciger kokulari geliyor. Komsusu  oldugum ve kaç gündür aç oldugum halde bize ikram etmedi. Diye söyler..  

Bunun üzerine Peygamber (sav) Hazretleri kalkar ve Ebubekir-i Sidik  (ra)'in evine gelir. Fakat evin içerisinde yiyecek hiçbir sey yoktur.  

Ebubekir Siddik (ra) Hazretleri, Rasulullah (sav) Efendimiz'e:  

- Buyur, Ya Rasulullah! Anam, babam sana feda olsun! Sizi buraya getiren sebep nedir?” diye sorar.  

- Ya Ebubekir! Komsusu aç iken, tok yatan bizden degildir. Komsun, senin  ciger yedigini söylüyor. Evinden ciger kokulari geliyormus ve sen ona  ikram etmemissin. Bu dogru mu?”  

- Ya Rasulullah! Hâlim, Allah-u Teâlâ Hazretlerine ve size malumdur. Ben  günlerdir agzima bir sey koymadim! Sadece Allah'i zikrediyordum!” dedi  ve dilini damagina yapistirip; “La Ilahe IllAllah” demeye basladi.  

Biraz sonra evin içerisinde ciger kokusu gibi bir koku meydana geldi.  Peygamber (sav) Hazretleri, Hz. Ebubekir'in komsusuna dönerek:  

- Bahsettigin koku bu muydu ?” diye sordu.  

O da:  

- Evet, Ya RasulAllah! Bu kokuydu. Ben anlayamadim. Allah'im beni  affetsin! Sen de affet! Megerse Ebubekir'in cigeri Allah askindan püryan  olmus, gelen koku buymus” dedi.
\'\'Ben\'\' Yaradan\'dan Ötürü Yaradılanı Sevdim... Yaralayanı\'\' Değil..!