škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Octavia vites topuzu deri soyulması

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı memleketim

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Aynı sorun benim araçtada olmuştu Konya da sorunsuz şekilde garanti kapsamında değiştirdiler. Ellerinde olmüdığı için bir hafta  kadar bekledik

Çevrimdışı Recep28

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba arkadaşlar. Bugün Altur Skoda servisine gittim. Vites topuzunu garanti kapsamında değiştirdiler. Daha önce serviste bakım yapılmamış belki yapmazlar dediler ama biraz ısrar esince vites topuzunu değiştirdiler. Böyle bir problemi olan arkadaşların garantisi var ise serviste garanti kapsamında değiştirsinler.

Çevrimdışı skaymaz

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Recep28;605034
Merhaba arkadaşlar. Bugün Altur Skoda servisine gittim. Vites topuzunu garanti kapsamında değiştirdiler. Daha önce serviste bakım yapılmamış belki yapmazlar dediler ama biraz ısrar esince vites topuzunu değiştirdiler. Böyle bir problemi olan arkadaşların garantisi var ise serviste garanti kapsamında değiştirsinler.

Değişmelerine sevindim zaten mecbur değişmeleri gerekiyor çünkü yok deselerdi gerekli yerleri arayacağınızı biliyorlardır o yüzden sıkıntıya düşmek istememişler birazda ısrarcı durduysanız etkisi olmuştur. Ama mekanik bir parça olmadığı için değişmeleri gerekiyor sonuçda kaplama.

Çevrimdışı Recep28

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Evet haklısınız. Israr etmemin etkili olduğunu düşünüyorum. Zira ilgilenmeyebilirlerdi.  Garanti uzatmak istedim. Dışarıda servis gördüğü için yapılmaz dediler. Ama dışarıda yapılmış servislerin raporlarını isteyin elinin altında bulunsun dediler. Yarın orayı arayıp servis geçmişinin raporlarını isteyeceğim.

Çevrimdışı canilkay

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Benim vites kolunda da krom kaplama kabardı bir ay önce garanti kapsamında değişti

Çevrimdışı Emrah Sarıoğlu

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar merhaba. Benim aracımın vites topuzunda da aynı problem vardı. Buna ilave olarak direksiyon simidinde de yıpranma vardı. Servise gittim 3 hafta önce. Aklımda, "vites topuzunu değiştirirler ama direksiyon simidini ellemezler" düşüncesi vardı. Servisteki arkadaşa ilk olarak vites topuzunu gösterdim. Direkt "tamam" dedi. Sonra direksiyon simidi için en azından bir söyleyeyım dedim. Baktı, ilk defa böyle bir problemle karşılaştı sanırım, şaşırdı biraz. Sonra "fotoğraflarını çekip garanti ile bir görüşeyim" dedi. Sonuç olarak bir hafta sonra aradılar direksiyon simidi ve vites topuzu değişimi için çağırdılar. Aracı sabah bırakıp akşamüstü aldım.
Soracak arkadaşlar için; Direksiyon simidinde sadece sol elimle tuttuğum 2 yerde pürüzlenme vardı.(Yüzük eldiven vs takmıyorum)
Bu arada aracımı İzmir vosmer skodadan almıştım 2015 haziranda. (manuel vites)
Servisimde aynı yer.
Herkese iyi günler.

Çevrimdışı hilter

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Emrah Sarıoğlu;605391
Arkadaşlar merhaba. Benim aracımın vites topuzunda da aynı problem vardı. Buna ilave olarak direksiyon simidinde de yıpranma vardı. Servise gittim 3 hafta önce. Aklımda, "vites topuzunu değiştirirler ama direksiyon simidini ellemezler" düşüncesi vardı. Servisteki arkadaşa ilk olarak vites topuzunu gösterdim. Direkt "tamam" dedi. Sonra direksiyon simidi için en azından bir söyleyeyım dedim. Baktı, ilk defa böyle bir problemle karşılaştı sanırım, şaşırdı biraz. Sonra "fotoğraflarını çekip garanti ile bir görüşeyim" dedi. Sonuç olarak bir hafta sonra aradılar direksiyon simidi ve vites topuzu değişimi için çağırdılar. Aracı sabah bırakıp akşamüstü aldım.
Soracak arkadaşlar için; Direksiyon simidinde sadece sol elimle tuttuğum 2 yerde pürüzlenme vardı.(Yüzük eldiven vs takmıyorum)
Bu arada aracımı İzmir vosmer skodadan almıştım 2015 haziranda. (manuel vites)
Servisimde aynı yer.
Herkese iyi günler.

Direksiyon için foto atmanız mümkün mü acaba,bende de oldu sanki böyle bir şey neden olduğunu anlayamadım ?

Çevrimdışı orkodem

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Merhaba; Servislere bununla ilgili aksiyon geldiğini biliyorum. Kronik bir problem benim aracımda krom soyulması olmuştu garantiden değişim yapılıyor. Direksiyonda olan yıpranmada aracımda oldu onuda yine sorunsuz bir şekilde garantiden değişimini yaptılar.
« Son Düzenleme: 24 Ocak 2017, 10:14:15 Gönderen: orkodem »

Çevrimdışı dryusufbal

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
benim sadece dsg yazısı cevresindeki kromaj ayrıldı garanti ile görüştük dsg cevresinde sadece o parca deridede deformasyon varsa komple değişiyor denildi lokal değişim yapıldı. direksiyonda renk atması vardı garanti okey dedi değişim yapılacak parca bekleniyor

Çevrimdışı hilter

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Benim Oktavia 2016 Mart'ta alındı. Garanti bitimini 2 ay kaldı,direksiyonda  çizikler vites topuzunda deride soyulmalar başladı..Kayseri Malatya servisler hakkında bilgisi olan var mı yardımcı olurlar mı ?
Sivas'ta yaşıyorum malum burada servis yok...

Çevrimdışı matmual

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: education079;579242
Herkese merhabalar. 2015 model aracımda vites topuzundaki deri soyuluyor.. kronik bir sorun mu bu ..garantiden değişimde sorun çıkarıyorlar mı..

kronik bir sorun, benim 2015 model aracımda da olmuştu, garantiden değiştirdiler.

Çevrimdışı hilter

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
servisi aradım buraya gelmeniz şart vs dediler dedşm farklı ildeyim 300 km git gel 600 km ya değişim yapmazsanız vs ?

Çevrimdışı Sequenc

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
fotoğraf çekip merkeze göndercekler. araç şasi numaranız v.s. ile birlikte sorulama yapıp 7-15 gün sonra telefon edip olumlu olumsuz dönüş yapacaklar. olumlu ise parça gelecek gidip taktıracaksınız.

süreç bu şekilde.

Çevrimdışı hilter

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bulunduğum ilde keşke servis olsa .... Zor iş bu iş desenize... :(

Çevrimdışı muratladikli

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar merhaba. 2015 octavia aracımla bugün ankara and otoya vites topuzundaki soyulma için gittim. Kontrol ettiler. Ellerinde parca varmış. Vites kısmını deri körük kısmıyla beraber değiştirdiler. Hiç ikilemediler bile. Yaklaşık 1.5 saat içinde değiştirip teslim ettiler.