škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Octavia vites topuzu deri soyulması

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı engin_z_engin

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Hocam, orijinal deri takacaklarını bilseydim daha önce değiştirirdim, aracı aldıktan 6 ay sonra soyuldu, son zamanlarda vitesin etrafına siyah siyah toz gibi dökülmeye başladı, elime yapışıyordu. Direksiyon ve El freni ile aynı deri şu anki, direksiyonun ve el freninin soyulduğunu hiç duymadım. Daha kaliteli malzeme hissiyatı verdiği kesin.
Şayet önceki dandik malzemeden taksalardı, 6 ay sonra tekrar değiştireceklerdi. Bence akıllandılar, tekrar tekrar değiştirmek yerine orijinal deri takıp bir kerede problemi çözmeyi seçtiler :)

Çevrimdışı mehmetg

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Serviste garantiden degistiren arkadaslar araciniz manuelmi

Çevrimdışı mehmetg

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kmlglcn;588851
2015 aracımın gecen hafta garantiden değişti .

hocam arcınız manuelmı dsg mı

Çevrimdışı Muratk

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Ben de bugün farkettim topuzun sağ tarafı baya soyulmuş aracım 16 ay oldu alalı bu kadar erken soyulmasını beklemiyordum. 30 bin bakımına gideceğim yakında artık servise söylerim umarım değişirler.

Çevrimdışı mehmetg

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı Sequenc

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
benim de manuel. hiç sıkıntı çıkartmadan değişim izmir vosmerde yapıldı.

Çevrimdışı Recep28

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba Arkadaşlar. Ben de uzun süre jetta/ Octavia arasında kaldım. Tüm baskılara rağmen 2016 60 binde Octavia Optimal 1.6 DSG aldım. Şimdi de kar yüzünden aracı kullanamıyorum -:) araç daha önce kiralama şirketindeymiş. 18 binde servise gitmiş sonra kendi servislerinde bakımları yapmışlar.  Benim aldığım araçta da dsg vites topuzunun ön kromu atmış. 60 bin bakımlarını serviste yaptırsam vites topuzunu değiştirirler mi ?..

Çevrimdışı skaymaz

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
anlaşılan en son 18000 bakımı yapılmış muhtemelen garanti dışı diyeceklerdir. Şansınızı deneyin yine de.

Çevrimdışı mkose

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar ben 30.000 bakımında dsg vites başlığını Kayseri incar da ücretsiz garantiden değiştirdim sanırım kronik bu durum hiçbir sıkıntı olmadan yenisini taktılar ellerinde varmış

Çevrimdışı civilkaya

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Recep28;604282
Merhaba Arkadaşlar. Ben de uzun süre jetta/ Octavia arasında kaldım. Tüm baskılara rağmen 2016 60 binde Octavia Optimal 1.6 DSG aldım. Şimdi de kar yüzünden aracı kullanamıyorum -:) araç daha önce kiralama şirketindeymiş. 18 binde servise gitmiş sonra kendi servislerinde bakımları yapmışlar.  Benim aldığım araçta da dsg vites topuzunun ön kromu atmış. 60 bin bakımlarını serviste yaptırsam vites topuzunu değiştirirler mi ?..

Recep bey, benzer bir olay benim de başıma gelmişti. Araç Renault Captur 2013 modeldi ve hiçbir bakıma serviste girmemiş daha önce. Ben aldığımda servise periyodik bakıma soktum aracı. Daha sonra araç eksoz emisyon arızası verdi ve bu sebeple 8-9 kez servise gittim. Hiçbirinde para almadıkları gibi iki adet oksijen sensörü ve katalizör değişti. Atılan yazılımları filan saymıyorum. Hepsi garanti kapsamında yapıldı. Sizin vites topuzu deri soyulmasının periyodik bakımla hiçbir ilgisi yok. Motor aksamı değil sonuçta. Bence değişiklik talep edin. Yapmaları gerekir.

Çevrimdışı hilter

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mkose;604339
arkadaşlar ben 30.000 bakımında dsg vites başlığını Kayseri incar da ücretsiz garantiden değiştirdim sanırım kronik bu durum hiçbir sıkıntı olmadan yenisini taktılar ellerinde varmış

Ustam kayseri İncar ı servis için öneriyor musunuz?
Ben Sivasta yaşıyorum Mart ayında araba servise gidecek ..

Çevrimdışı mkose

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
garantiniz devam ediyor sanırım aslında bütün servislerin bunu ücretsiz değiştirmesi gerekiyor ben ben 15.000 ve 30.000km bakımlarını kayseri incar da yaptırdım servisler aynı bence birbirinden pek üstünlükleri yok sadece çalışanların inisiyatifine ama bu vites topuzu kronik değiştirilebilir öneririm bu servisi

Çevrimdışı Recep28

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bugün sabah Altur Skoda servisini aradım. Anlattım Durumu. Bakımları sizden yaptırsam vites Topuz'u değişimi olur mu diye... kaçamak cevap verdiler. Ama yüzde doksan değişir dediler. Vites topuzunu inceleceklermiş, yüzük ile kullanıl olmuş ise değişimi yapılanmıyor dedi. Yüzük darbesi kromda atmaya neden oluyormuş. Gidince ısrar edeceğim. Manuel vites değil ki sürekli Topuz'u ellesek. Belliki kalite sorunu var. İnşallah sorun çıkarmazlar. Detayları pazartesi yazacağım foruma