škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

"Opel Insignia Alırken 1 Kez Daha Düşünün" demişler

lrfan · 131 · 191530

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı skodam_1985

• Yaşayan Efsane
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
opelin elektronik arızası çok fazla normaldir o yüzden ama insigniadan böyle bir sorun beklemiyordum.
2011 Skoda Octavia 1.6 TDI CR Elegance Beyaz
Mercedes Benz E320 Avantgarde 2001 Siyah

Çevrimdışı cagri

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
    • http://www.insigniateam.com/forum
madem konu güncellenmiş, bende yazıyım:D

bahsi geçen kişi donanımhaber'de Deniz isimli 20küsür yaşında birisi. Insignia çıkar çıkmaz, hatta 180hp'likler henüz TR'ye gelmediğinde gitti 1.6 115hp Edition araç aldı.
aracı aldığında da forumda yazdı ki, "ailem bana BMW'den Opel'e geçen ilk salak sensindir heralde diyor" dedi:D

neyse, araç TR'ye ilk giren araçlardan, fabrikanın ilk üretimlerinden, bebeklik hataları fazlasıyla çıktı. o araç bende olsa bende isyan ederdim. ama kendisi biraz yanar döner birisi. ilk önce araç daha yeniyken gece şoför kapısını a4 kağıdı büyüklüğünde yuvarlak yuvarlak çizmişler. baştan soğudu araçtan.
sonra sorunlar başladı, forumda arabayı yerden yere vurdu, sorun giderilince tekrar mutluyum araca ısındım felan yazdı.
böyle böyle 3 sefer felan yaşandı, forumda hiç bahsi geçmezken birgün geldi arabayı sattım kurtuldum dedi. birisine itelemiş:)
ve bir anda "sorunlarım giderildi, mutluyum, aracı seviyorum" diyen kişi gitti, tam zıttı birisi geldi. forumda her yerde Insignia'yı kötüledi.

peki Insignia'dan sonra aldığı aracı bilen varmı hiç?

MEGANE COUPE:++:

ne istediğini bilmeyen, hangi araca bineceğini bilmeyen birisinin baştan BMW 1 alması bir saçmalık olmuş zaten, bundan sonrada adı BMW'den Opel'e geçti oldu:)

kısaca, hiçbir zaman yeni çıkmış arabayı almamak lazımmış, birkaç ay beklemek lazım:)

kendisi üstüne düşülecek, ciddiye alınacak bir vaka değil bence :)

bu arada şikayetvar'ın değerlendirmelerine de pek takılmamak lazım.
mesela ben sorun belirtiyorum, bana geçiştirici bir cevap yada sebep veriyorlar, sonrada oraya müşteriyle görüşüldü vs. birşeyler yazıyorlar, halledilmiş bir olay gibi gözüküyor.
bende bir bankayla ilgili şikayette bulunmuştum, telefonla arayıp bir cevap verdiler, şikayetim olumlu sonuçlanmış gibi çıktı sistemde, ilgili bankanın sorun çözme yüzdesini yükseltti. tamamen benim daha fazla uğraşmayıp şikayetle ilgilenmememden dolayı

Çevrimdışı skodam_1985

• Yaşayan Efsane
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: cagri;176380
madem konu güncellenmiş, bende yazıyım:D

bahsi geçen kişi donanımhaber'de Deniz isimli 20küsür yaşında birisi. Insignia çıkar çıkmaz, hatta 180hp'likler henüz TR'ye gelmediğinde gitti 1.6 115hp Edition araç aldı.
aracı aldığında da forumda yazdı ki, "ailem bana BMW'den Opel'e geçen ilk salak sensindir heralde diyor" dedi:D

neyse, araç TR'ye ilk giren araçlardan, fabrikanın ilk üretimlerinden, bebeklik hataları fazlasıyla çıktı. o araç bende olsa bende isyan ederdim. ama kendisi biraz yanar döner birisi. ilk önce araç daha yeniyken gece şoför kapısını a4 kağıdı büyüklüğünde yuvarlak yuvarlak çizmişler. baştan soğudu araçtan.
sonra sorunlar başladı, forumda arabayı yerden yere vurdu, sorun giderilince tekrar mutluyum araca ısındım felan yazdı.
böyle böyle 3 sefer felan yaşandı, forumda hiç bahsi geçmezken birgün geldi arabayı sattım kurtuldum dedi. birisine itelemiş:)
ve bir anda "sorunlarım giderildi, mutluyum, aracı seviyorum" diyen kişi gitti, tam zıttı birisi geldi. forumda her yerde Insignia'yı kötüledi.

peki Insignia'dan sonra aldığı aracı bilen varmı hiç?

MEGANE COUPE:++:

ne istediğini bilmeyen, hangi araca bineceğini bilmeyen birisinin baştan BMW 1 alması bir saçmalık olmuş zaten, bundan sonrada adı BMW'den Opel'e geçti oldu:)

kısaca, hiçbir zaman yeni çıkmış arabayı almamak lazımmış, birkaç ay beklemek lazım:)

kendisi üstüne düşülecek, ciddiye alınacak bir vaka değil bence :)

bu arada şikayetvar'ın değerlendirmelerine de pek takılmamak lazım.
mesela ben sorun belirtiyorum, bana geçiştirici bir cevap yada sebep veriyorlar, sonrada oraya müşteriyle görüşüldü vs. birşeyler yazıyorlar, halledilmiş bir olay gibi gözüküyor.
bende bir bankayla ilgili şikayette bulunmuştum, telefonla arayıp bir cevap verdiler, şikayetim olumlu sonuçlanmış gibi çıktı sistemde, ilgili bankanın sorun çözme yüzdesini yükseltti. tamamen benim daha fazla uğraşmayıp şikayetle ilgilenmememden dolayı
babamın mercedeside çizdiler ama arabadan soğumadım :++: SuperB yide aldığımda çizikti (arkadaşımdan almıştım 2.el) ama arabadan gayet memnundum sırf araba çizildi diye o arabadan soğumam ayrıca adam teknik özelliklerini vermiş bende o kullanıcıyı biliorum dönek gibi bişey :D:++: ama adam resmini filanda çekmiş bence şikayet etmesi gayet normal hem birisi düşük motor aldı diyede kızmamak lazım kendi fikri bazıları vardırki beklemek istemezler yeni gelicek arabayı bazıları ise 150 kg ken ufak arabalara binerler tamamen tercih meselesi

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
DonanımHaber ''Deniz'' olayı :D

O forumu çok sık takip ettiğimden olayın tamamını bende biliyorum.

Yalnız şöyle bir gözlemim var.
Orda 150 küsür Insignia sahibi vardı ve çoğu resmen fanatikti.
Onları bir araya toplayan kişiye ağır cümleler kuranlar oldu,aşağılayanlar oldu,dışlayanlar oldu.Araçları hakkında laf söylenmesini asla istemiyorlardı.İyi birşey deyince senden iyisi yok,ama olumsuz birşey söyleyince vay anam neden böyle dedin.
Sataşmadıkları yer kalmadı.Avensisçilerle kavga etmişlerdi.Passat hakkında devamlı olumsuz şeyler yazıyorlardı ama Passatçılar olgunluklarını koruyup tartışmaya dahi girmedi.
Passat alanlara salak gözüyle bakıldığını çok iyi biliyorum onlar arasında.Ama çoğununda elinde patladı araçlar.Çok yakıyor diye satanlarmı dersiniz,her taraftan ses geliyor diye satanlarmı dersiniz,fanatikken birde arabaya sövenlermi dersiniz,kimler geldi kimler geçti...
Onlar için diğer fikirlerin önemi yoktu.Dediğim gibi Passatçılara salak gözüyle baktılar ama bir Allahın kuluda Passatımı şu sorundan dolayı satıyorum demediği için sustular...

Çağrı abiden yakından takipçisiydi,şimdi Insigniayaözel bir forumun yöneticisi.Artık takip etmiyorum ama eğer hala yukardaki gibilerse yazık.
Kendisi çok iyi biliyor durumları...

Herşeyin başı saygı,o kulübün sorunuda saygıydı zaten...
Şuan öyle olduğunu sanmıyorum ama,ayrı forum dolayısıyla:ok:

Bu söylediklerim tüm üyeler için geçerli değil.Orda size 15 kişi sayabilirim çok dürüst ve saygılı.Değerli abiler onlar zaten ama yeni forumda göremiyorum.Sanırım nick değişimi felan yaptılar,tanıyamıyorum yani.
Bizde yıllarca Opel kullandık,bundan önce Vectra sahibiydik ama hiç fanatiklik yapmadık.Bir mal iyiyse iyi,kötüyse kötüdür:)
« Son Düzenleme: 03 Ocak 2011, 16:40:05 Gönderen: Can »

Çevrimdışı skodam_1985

• Yaşayan Efsane
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Can;176399
DonanımHaber ''Deniz'' olayı :D

O forumu çok sık takip ettiğimden olayın tamamını bende biliyorum.

Yalnız şöyle bir gözlemim var.
Orda 150 küsür Insignia sahibi vardı ve çoğu resmen fanatikti.
Onları bir araya toplayan kişiye ağır cümleler kuranlar oldu,aşağılayanlar oldu,dışlayanlar oldu.Araçları hakkında laf söylenmesini asla istemiyorlardı.İyi birşey deyince senden iyisi yok,ama olumsuz birşey söyleyince vay anam neden böyle dedin.
Sataşmadıkları yer kalmadı.Avensisçilerle kavga etmişlerdi.Passat hakkında devamlı olumsuz şeyler yazıyorlardı ama Passatçılar olgunluklarını koruyup tartışmaya dahi girmedi.
Passat alanlara salak gözüyle bakıldığını çok iyi biliyorum onlar arasında.Ama çoğununda elinde patladı araçlar.Çok yakıyor diye satanlarmı dersiniz,her taraftan ses geliyor diye satanlarmı dersiniz,fanatikken birde arabaya sövenlermi dersiniz,kimler geldi kimler geçti...
Onlar için diğer fikirlerin önemi yoktu.Dediğim gibi Passatçılara salak gözüyle baktılar ama bir Allahın kuluda Passatımı şu sorundan dolayı satıyorum demediği için sustular...

Çağrı abiden yakından takipçisiydi,şimdi Insigniayaözel bir forumun yöneticisi.Artık takip etmiyorum ama eğer hala yukardaki gibilerse yazık.
Kendisi çok iyi biliyor durumları...

Herşeyin başı saygı,o kulübün sorunuda saygıydı zaten...
Şuan öyle olduğunu sanmıyorum ama,ayrı forum dolayısıyla:ok:

Bu söylediklerim tüm üyeler için geçerli değil.Orda size 15 kişi sayabilirim çok dürüst ve saygılı.Değerli abiler onlar zaten ama yeni forumda göremiyorum.Sanırım nick değişimi felan yaptılar,tanıyamıyorum yani.
Bizde yıllarca Opel kullandık,bundan önce Vectra sahibiydik ama hiç fanatiklik yapmadık.Bir mal iyiyse iyi,kötüyse kötüdür:)
çağrı abin hep böle :D hep fanatik nese deniz dönek zaten onu boşverin :D ama harbiden çok iyi açıklamış can arkadşaımı tebrik ediyorum :+1:  200 tane insigniacı varsa aralarından 20 tanesi anca düzgündür diğerleri başka marka araba alanlara salak gibi bakıyorlardı ama kendileri satınca aynen sustular harbiden böle açıklama süper :+1: dh yi yazmışsın resmen :++::++: renaultçularla passatçılar kavga etmişti süper ama vwden kimse sadece passat grubundakiler süperdi :++: yok ilk dizel bilmemne yok ilk araba süperdi ya hatta bi abi vardı memur benim bütün maaşım renoya gidiyo demişti linkini veriyim tam kopmalık :D link vermemin sakıncası varmı bilmiyorum ama buyrun komple okuyun bana sorarsanız :D ben hiç yorum yapmadım çünkü çarşı baya karışmıştı :)  
http://forum.donanimhaber.com/m_39427319/mpage_1/key_/tm.htm
ban atmayın sakıncası varsa :++:

Çevrimdışı cagri

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
iyi benide fanatik yaptınız..

Alıntı yapılan: skodam_1985;176382
babamın mercedeside çizdiler ama arabadan soğumadım :++: SuperB yide aldığımda çizikti (arkadaşımdan almıştım 2.el) ama arabadan gayet memnundum sırf araba çizildi diye o arabadan soğumam ayrıca adam teknik özelliklerini vermiş bende o kullanıcıyı biliorum dönek gibi bişey :D:++: ama adam resmini filanda çekmiş bence şikayet etmesi gayet normal hem birisi düşük motor aldı diyede kızmamak lazım kendi fikri bazıları vardırki beklemek istemezler yeni gelicek arabayı bazıları ise 150 kg ken ufak arabalara binerler tamamen tercih meselesi

çizik arabadan soğumak kişilik meselesi, ben olsam bende soğurdum.
Deniz'in söyledikleri yalan demedim ki ben, fotoğraf çekmiş haklı felan diyorsunuz. gerçekten de dediklerini yaşadı.
sabredemeyip yeni çıkan aracı direk alıyorsa böyle şeylere de hazırlıklı olacak. firma aracı fabrikadan %100 sorunsuz çıkarmaz, sorunların bir kısmını da sattıktan sonra gözlemler, garanti bunun için var zaten.

Can, senin görmediğin birşey var, sataşmaların yarısını Ahmet abi yapıyordu:) genel bölümde Insignia'ya laf eden olunca bizim oraya link veriyordu:)
yanlız "Passatçılar olgunluklarını koruyup tartışmaya dahi girmedi" demen de tamamen senin fanatikliğin :) VW'cileri de biliyoruz.
Insignia çıkana kadar genel forumda bir VW abartısı vardı, Insignia'cıların ki o duruma bir cevaptı. bu arada çoğu insan arabasına laf söyletmez (olayın aslını anlatmamla yazışmalar bu duruma geldi ki, birde Skoda'ya birşey yazsaydım mazallah:D )

Insignia'ya laf söyleseniz de birşey demem, ama söylenenlerin mantıklı olması lazım. Passat'a yada Superb'e haksız suçlama yapıldığında da böyleyim.
benim yazdıklarım yanlış anlatılan durumlara karşı yazıyorum.

kimse kimseye başka marka araç aldı diye salak gözüyle bakamaz. 2009 yılında aynı paraya Insignia, Passat'tan daha çok donanım ve daha güçlü motor veriyordu. ikilemde kalanlara bunları belirtmek fanatiklik oluyorsa birşey demiyorum..

forumda araçlarını satan Insignia'cılar 5'i geçmez, diğer satanlarda forumlardan değiller. bunun yanında Insignia'sını satıp tekrar Insignia alanlarda var, bu duruma ne demeli?

valla şu son yorumlarınız olmadan bana fanatik deseniz diyeceğim ki bana fanatik diyorlarsa bir bildikleri var, ama gerçekten yazılanlar çok üzücü... :(
« Son Düzenleme: 03 Ocak 2011, 18:45:50 Gönderen: cagri »

Çevrimdışı skodam_1985

• Yaşayan Efsane
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: cagri;176474

söyledikleri yalan demedim ki ben, fotoğraf çekmiş haklı felan diyorsunuz. gerçekten de dediklerini yaşadı.
sabredemeyip yeni çıkan aracı direk alıyorsa böyle şeylere de hazırlıklı olacak. firma aracı fabrikadan %100 sorunsuz çıkarmaz, sorunların bir kısmını da sattıktan sonra gözlemler, garanti bunun için var zaten.

Can, senin görmediğin birşey var, sataşmaların yarısını Ahmet abi yapıyordu:) genel bölümde Insignia'ya laf eden olunca bizim oraya link veriyordu:)
yanlız "Passatçılar olgunluklarını koruyup tartışmaya dahi girmedi" demen de tamamen senin fanatikliğin :) VW'cileri de biliyoruz.
Insignia çıkana kadar genel forumda bir VW abartısı vardı, Insignia'cıların ki o duruma bir cevaptı. bu arada çoğu insan arabasına laf söyletmez (olayın aslını anlatmamla yazışmalar bu duruma geldi ki, birde Skoda'ya birşey yazsaydım mazallah:D )

Insignia'ya laf söyleseniz de birşey demem, ama söylenenlerin mantıklı olması lazım. Passat'a yada Superb'e haksız suçlama yapıldığında da böyleyim.

kimse kimseye başka marka araç aldı diye salak gözüyle bakamaz. 2009 yılında aynı paraya Insignia, Passat'tan daha çok donanım ve daha güçlü motor veriyordu. ikilemde kalanlara bunları belirtmek fanatiklik oluyorsa birşey demiyorum..

forumda araçlarını satan Insignia'cılar 5'i geçmez, diğer satanlarda forumlardan değiller. bunun yanında Insignia'sını satıp tekrar Insignia alanlarda var, bu duruma ne demeli?

valla şu son yorumlarınız olmadan bana fanatik deseniz diyeceğim ki bana fanatik diyorlarsa bir bildikleri var, ama gerçekten yazılanlar çok üzücü... :(
bende diyorumki zaten dediklerini yaşadı fotoğraf bile koymuş herif ayrıca sneinde bu fanatiklik hastalığını nasıl çözücez orasını bilemem ayrıca  araba çiziliyosa arabanın suçu ne? insignia ne kada rçok donanım verse bile arka koltuğuna otur resmen spor araba arka koltuğuna otur ben bu kadar dandik araba görmedim dersin ama markaya bak opel hemen sözünü geri alırsın kaç kere şahit oldum :D arabaya biniyo adam markayı görünce tırt ayrıca dedim ya bazıları beklemek istemezler o arabaya sahip olmak isterler o arabaya sahip olmak içinde herşeyi yaparlar ilk alınan arabanında kimse motoruna filan bakmaz  bazıları resmen forum sitesine bağlı oluyor. demişsin insigniasını satan tekrar alıyor :++::++::++:  adamın arabasını neden sattığı bellidir ama neden geri aldığının sorusuna cevap biraz zor bulunur. passata superbyede aynı suçlama yapılırsa ben böyleyim demişsin hiç görmedik ama neyse. insignia alcak olanlar belli 25- 30 yaşındaki gençler 30 + kesimde superbye hitap ediyor superbdeki konforu sen şu an kendi sınıfındaki araçta bulamassın üstündeki sınıftanda bir kaç arabadanda üstündür.insignia sırf o görünüşü için alınır.mantıklı cevap verdik bakalım şimdi açıklamayla.mantıksızmış bilmemneymiş bunlar hikaye

Çevrimdışı skodam_1985

• Yaşayan Efsane
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: cagri;176474

Deniz'in söyledikleri yalan demedim ki ben, fotoğraf çekmiş haklı felan diyorsunuz. gerçekten de dediklerini yaşadı.

115 hplik motor alanlarada küfür edenler var biliyorum ama adamın altındaki araba 90 hp :++::++: bunu söyliyen adamın arabası 90 hpsiyse hiç bi laf söyliyemez. adamın zevkine kalmış dedim ben orda örnekte verdim 150 kilo birisi minik arabaya binmekten hoşlanır ama daha kapısından bile zor sığar :++:

Çevrimdışı crash

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yemişim arızasını şusunu busunu :D Araba harika bence.Ben tavsiye ederim herzaman.Biraz fazla yaktığı doğru olabilir fakat onuda yemişim :D 180 HP araç bırakında yaksın o kadar.O sorunlar aracın bebeklik sorunlarıydı.Onlar giderilmiştir muhtemelen.Şuan tam alınıp binilesi bir araç İnsignia.
YAŞASIN PEUGEOT-SKODA KARDEŞLİĞİ...

Çevrimdışı skodam_1985

• Yaşayan Efsane
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: crash;176483
Yemişim arızasını şusunu busunu :D Araba harika bence.Ben tavsiye ederim herzaman.Biraz fazla yaktığı doğru olabilir fakat onuda yemişim :D 180 HP araç bırakında yaksın o kadar.O sorunlar aracın bebeklik sorunlarıydı.Onlar giderilmiştir muhtemelen.Şuan tam alınıp binilesi bir araç İnsignia.
yaş 27  SuperB yakışmaz :haha::haha::++: benim SuperB varken arkadaşlarım dalga geçiyodu bune olum uçak gibi arabayla geliyon diye :D

Çevrimdışı skodam_1985

• Yaşayan Efsane
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: crash;176483
ama turbo beslemeli bi motor koydular diyede ben arabanın 10 litrenin üstünde yakmasını istemem şahsen çünkü o arabayı alıpta 100 le filan gitmek olmaz her zaman derim bu lafımı

Çevrimdışı cagri

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: skodam_1985;176480
115 hplik motor alanlarada küfür edenler var biliyorum ama adamın altındaki araba 90 hp :++::++: bunu söyliyen adamın arabası 90 hpsiyse hiç bi laf söyliyemez. adamın zevkine kalmış dedim ben orda örnekte verdim 150 kilo birisi minik arabaya binmekten hoşlanır ama daha kapısından bile zor sığar :++:

siz beni nerden tanıyorsunuz ki??? kaç mesajımı gördünüz, şuraya üye olalı sayılı gün oldu..
mantıklı cevap verdim diyorsunuz, bakalım;

"bende diyorumki zaten dediklerini yaşadı fotoğraf bile koymuş herif"
bende diyorumki anlattıkları yalan değil zaten, aldığı araç sorunlu, bana sataşmaktan başka birşey değil bu yazdığınız

"araba çiziliyosa arabanın suçu ne?"
arabadan soğumak için aracın suçu olması gerekmiyor. gece biri çok derin çizik atar, giderilemeyeceği ve sürekli gözünüze çarptıkca moralinizi bozacağı için araçtan soğursunuz.

"insignia ne kada rçok donanım verse bile arka koltuğuna otur resmen spor araba arka koltuğuna otur ben bu kadar dandik araba görmedim dersin ama markaya bak opel hemen sözünü geri alırsın kaç kere şahit oldum  arabaya biniyo adam markayı görünce tırt"
o zaman bunu böyle yapanlara diyeceksiniz..

"dedim ya bazıları beklemek istemezler o arabaya sahip olmak isterler o arabaya sahip olmak içinde herşeyi yaparlar ilk alınan arabanında kimse motoruna filan bakmaz"
aldığı arabanın motoruna birşey demedim, ne alırsa alsın. madem sahip olmak istiyorsa sorun çıkma ihtimalini de göz ardı edecek. çok istiyordum aldım, bunda sorun çıkmayacak diye birşey olabilir mi? madem çok istediği için alıyorsa da sorunlarına laf etmeyecek.

"demişsin insigniasını satan tekrar alıyor adamın arabasını neden sattığı bellidir ama neden geri aldığının sorusuna cevap biraz zor bulunur."
cevap zor değil. kişileri tek tek yazarım.
1- aracın üzerine duvar devrildi, tamir görmüş arabaya binmek yerine sattı, aradaki farkı verip tekrar sıfır aldı
2- yakıt tüketiminden dolayı 1.6T'den 2.0CDTI'a geçti
3- 1.6T Edition'dan 1.6T Edition+Elegance pakete geçti + üstüne birde Astra J aldı
4- 1.6 115hp'den 1.6T 180hp'ye geçti
5- şuan bir başkası 1.6T Cosmo'sunu satıp model yenilemek için tekrar aynı aracı almayı düşünüyor.

"passata superbyede aynı suçlama yapılırsa ben böyleyim demişsin hiç görmedik ama neyse."
2-3gündür şu forumdayım, nereden görebilirsiniz?? buranın haricinde birsürü foruma yazıyorum, üyeliğim olan her forumu takip ediyormusunuz?

"insignia alcak olanlar belli 25- 30 yaşındaki gençler 30 + kesimde superbye hitap ediyor superbdeki konforu sen şu an kendi sınıfındaki araçta bulamassın üstündeki sınıftanda bir kaç arabadanda üstündür.insignia sırf o görünüşü için alınır."
çok boş yazıyorsunuz.. 30 yaş üstünde Insignia kullanıcısı yokmu şimdi?
valla şu son yorumlardan kimin fanatik olduğu açık ara belli.
iyi forum güzel forum diyorduk, anlaşılan boya bakım bölümünden dışarı çıkmamak lazımmış.....

hade eyvallah, ben oralardayım :)

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
İnsigniada turboyu iyi kullanamamışlar:lol:

230 nm çok az o arabaya, 1,4 TSI 180hp motorun torku 250nm(hatta daha fazla olduğu söyleniyor) tabi bunda kompresörün etkisi büyük.

Ne bileyim 180hplik turbo motorda sanki bir şey eksik gibi ne yüksek devir makinası(5500de veriyor hpyi) nede alt devir makinası(2200 devirde veriyor torku).

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Valla açıkçası üşendim okuyamadım :D

Benim fanatiklik yaptığımı hiç söyleme istersen Çağrı abi:++:

Ahada buyur :D
http://www.skodaturkey.com/showthread.php?t=9326

Yerim Passatını Insigniasını,hepsi teneke yığını sonuçta.
Gidip çoçuk gibi fanatiklik yapacak halimde yok.

Benim anlatmaya çalıştığım Insigniayı çok abarttılar.

Motor konusuna gelince 1.6 180 Hp motor yapıyorsun,230 Nm tork koyuyorsun,birde Turboyu 2500de açtırıyorsun.Uuzn yolda tamamda,şehir içinde iyi bir motor değil o motor.
Bizim 1.4 TSI motor bile 200 Nm tork veriyor,Turboyuda 1500de açıyor.Ayrıca Insignia 1.5 bar basınç verirken bizim Turbo 2.5 bar veriyor.
Herşeyi geçip 1.4 TSI/1.6 TURBO karşılaştırması yaparsakta son hız dışında her yönden TSI derim.
Zaten yukardaki linktede belirtmiştim bunları...

Çevrimdışı cagri

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
görüyorumki okuduklarınızı anlama da probleminiz var, daha uzatmaya gerek yok. son olarak şunları yazıyorum

115 alanlara salak demiyoruz, DEniz'e de 115 aldı diye birşey demedik, ilk gelen arabayı aldığı için dedik. 180'Likte olsaydı ilk araç olduğu için sorun çıkma ihtimali çok olacaktı.

Insignia ile Insigniateam arasında şu fark var, Insigniateam'in reklamını yapmam bana para kazandırıyor. (bunu bile düşünemiyorsanız artık....)

forumun kurucusu ben olduğum için admini de benim doğal olarak..

yazılanları art niyetle okumayı bırakırsanız demek istediklerimi anlayabilirsiniz :ok: