škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Octavia Vag-Com Kodlama

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı 0ngelman

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
A5 kasa Octavia düşük modelde bazı elektriksel eksiklikler var. O yüzden çoğu acılamaştır.  Geçmişte yaşadığım bir sorun karşısında serviste tekrar yazılım güncellemesi yapıldı. Ben olsam daha elletmem. Saygılar..

Çevrimdışı by_Loopus

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 0ngelman;614834
A5 kasa Octavia düşük modelde bazı elektriksel eksiklikler var. O yüzden çoğu acılamaştır.  Geçmişte yaşadığım bir sorun karşısında serviste tekrar yazılım güncellemesi yapıldı. Ben olsam daha elletmem. Saygılar..

Uygulama öncesi, sorun yaşamam halinde eskiye dönme amaçlı VCDS ekranındaki orijinal kodları not almıştım.(Uygulamayı yapan arkadaşın çözüm önerisiydi) Bilmiyorum problem durumunda yalnızca bu kodlar kullanılarak eskiye dönülür mü ama bana da o kadar özellikten sadece 5 tanesini açmak -ki bir tanesi geri gitti :) - pek yeterli gelmedi. Özellikle buradaki kodların sayısını gördükçe aklıma başka bir şey gelmiyor...

Çevrimdışı Dike

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
E5 veya A7 başlangıç paketi için bilenen açılabilir özellikler hangisi bilen veya yaptıran yok mu yaa?

Mi Note 2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı Galkos

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
bolero ekranı telle bağdaştırıp telefon haritasını kullanabilmek için kod bilen varmı

Çevrimdışı by_Loopus

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Serhaylaz;614813
Her ikiside olabilir. Yapan arkadaş nekadar bilgili bilemiyorum. Aracınızın donanımı düşük olduğu için bazı özellikler açılamayabilir fakat 5 özellik çok az!

Yapan arkadaş Ankara'da çok popüler birisi. Büyük ihtimal duymuşsunuzdur adını da. Geçen gittiğimde kumandadan cam açıp kapatma ve ek yakıt gösterimini tekrardan aktif ettirdim. Lakin onu aktif edince 30km/h hız uyarısı da aktif oldu. Sürekli öttüğü için ayarlardan hız uyarısını kapatınca ek yakıtta kayboldu.

Nasıl oluyor bilmiyorum ama ikisi bir şekilde birbiriyle bağlantılı...

Çevrimdışı ebay

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: by_Loopus;618903
Yapan arkadaş Ankara'da çok popüler birisi. Büyük ihtimal duymuşsunuzdur adını da. Geçen gittiğimde kumandadan cam açıp kapatma ve ek yakıt gösterimini tekrardan aktif ettirdim. Lakin onu aktif edince 30km/h hız uyarısı da aktif oldu. Sürekli öttüğü için ayarlardan hız uyarısını kapatınca ek yakıtta kayboldu.

Nasıl oluyor bilmiyorum ama ikisi bir şekilde birbiriyle bağlantılı...

Ankarada kime yaptırdınız acaba bende açtırmak istiyorum

Çevrimdışı ozan77

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Herkese Selam,

Aranıza yeni katıldım.
2013 Octavia A7 TDI kullanıcısıyım 2 aydır.

VCDS vag com hakkında bilgi alıcaktım.

Ben Aliexpresten aracıma vag kablosu aldım fakat içindeki CD'den " VAG CAN Pro" uygulaması çıktı. İnternetten izlediğim kadarıyla da kodlamalar VCDS programıyla yapılmış. Bana gelen programı kullanmayı bilmiyorum ve konu hakkında pek video vs. kaynak bulamadım. VCDS programını internet sitesinden indirmeme rağmen kullanamadım. Bana aracıma uygun program hakkında yardımcı olabilecek biri varsa sevinirim. Kullandığım leptop Windows 10'du bu programı etkiler mi bilmiyorum.

Herkese iyi günler,
İyi forumlar..

Çevrimdışı cenk_139

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
merhaba arkadaşlar, istanbul avrupa yakasında güvenebileceğimiz ve tüm özellikleri açabilecek bir yer önerebilir misiniz, aracım 2016 style paket. iyi günler

Çevrimdışı Baysun

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: cenk_139;620651
merhaba arkadaşlar, istanbul avrupa yakasında güvenebileceğimiz ve tüm özellikleri açabilecek bir yer önerebilir misiniz, aracım 2016 style paket. iyi günler[/QUOTE [MENTION=13988]cenk_139[/MENTION] benim geri görüş kamerayı takıp kodlayan bir arkadaş vardı. Bir görüş istersen. Dursun 0542 800 65 84

E6633 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı cenk_139

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Baysun;620677
Alıntı yapılan: cenk_139;620651
merhaba arkadaşlar, istanbul avrupa yakasında güvenebileceğimiz ve tüm özellikleri açabilecek bir yer önerebilir misiniz, aracım 2016 style paket. iyi günler[/QUOTE [MENTION=13988]cenk_139[/MENTION] benim geri görüş kamerayı takıp kodlayan bir arkadaş vardı. Bir görüş istersen. Dursun 0542 800 65 84

E6633 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

teşekkür ederim

Çevrimdışı Dike

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Vag com kablosu bulabilsem kendim yapıcam ama AliExpress'ten bakıyorum da 5E yada a7 için uyumlu soket yok. Hep Octavia I ve Octavia II için uyumlu var. Octavia III için uygun soket bilen var mı?

Çevrimdışı Thsin

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Dike;621056
Vag com kablosu bulabilsem kendim yapıcam ama AliExpress'ten bakıyorum da 5E yada a7 için uyumlu soket yok. Hep Octavia I ve Octavia II için uyumlu var. Octavia III için uygun soket bilen var mı?

Hocam merhaba,

Aşağıdaki kablo bizim araçlarımıza uyuyor. Ben bu kablodan almıştım geçen hafta elime ulaştı. ancak daha fırsat bulup bu işe eğilemedim :)

https://tr.aliexpress.com/store/product/VAGCOM-16-8-VAG-COM-16-8-0-VCDS-HEX-CAN-USB-Interface-VAG-16-8/507537_32790123134.html

Çevrimdışı Tuny

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Dike;621056

Soketi aliexpressten bulabilirsiniz ama içinde devre ve programlamayı nasıl yapacaksınız? Elekronik konusunda oldukça uzman olmak gerek bence...

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı Dike

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Tuny;622928
Soketi aliexpressten bulabilirsiniz ama içinde devre ve programlamayı nasıl yapacaksınız? Elekronik konusunda oldukça uzman olmak gerek bence...

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Bir çok kanaldan araştırdım. Telefona root atmak kadar kolay birşey. 4 aylık sıfır aracım için vag com 12-12 kablosu aldım eski versiyon çalışıyor dediler aliden getirtiyorum kendi başıma halledeceğim zaten tüm özellik açılmaz başlangıç paketi olduğu için led far falan takip arıza ışıklarını sökeceğiz onun dışında Çakar sinyal vs yaparım. Önemli olan yedek alıp başlamak. Servise gitmeden önce yedeği kurup gitmek lazım onun dışında 2. Yedekten diğer kodlu işlemleri tekrar kurarız. Yabancı arşivler iyi videolar çekmiş. Skoda octavia iii vag com veya vw vag com denip araştırabilirsiniz.

Çevrimdışı SAHLVCV

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Baysun;620677
benim geri görüş kamerayı takıp kodlayan bir arkadaş vardı. Bir görüş istersen. Dursun 0542 800 65 84

Hocam aracınız kaç model acaba? Ben de bu arkadaşla iletişime geçmiştim. Ancak bir türlü fırsat bulup yanına gidemedim. Siz kamerayı yaptırdınız sanırım. Memnun musunuz?