škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

skoda nerede üretiliyor

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;74611
Fabia'lar ve bazı Octiler genelde orada üretilirken Roomster'lar Kvasiny'de (yada ona benzer adı olan şehirde) üretiliyor Çek Cum.nde...

Hakan buna " ticarilerin fabrikası ayrı " diye bir yorum getirirdi :++:

Ayrıca şu an yeni 1.2 TSI motor çek fabrikasında üretiliyor.Skodanın emniyet kemeri, plastik aksamları falan hep çek üretimidir.Kaporta sacınında çek üretimi olması lazım ama emin değilim..
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Kaportayı bende Çek üretimi olarak biliyorum.

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
genelde yüzeysel parçalar yerli üretim oluyor zaten. ama motoru tasarlayan şaseyi tasarlayan (romi istisna) alamanyadaki ağır abiler.

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Zaten Favorit motorlu 68 lik Fabia haricindeki tüm Fabialar, Octiler, Roomiler falan VW makineli ve şanzımanlıdır.

octaviaman

• Ziyaretçi
Skodanin global  basarisini  vw e borclu oldugu kesin.bu baglamda kamerun da bile uretilse farketmez.

berfin.meb

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: vw=Skoda;74634
çok teşekkür ederim hem büyüklerime hem küçüklerime araçtaki kalite işçilik malzeme kalitesi gerçekten hoşuma gitti nerede üretilirse üretilsin alınıp binilmeyi hakediyor gerçekten bilmeyen skoda deyip geçiyor.

Aynen söylediğiniz gibi sayın =vw=Skoda, nerede üretilirse üretilsin değerli ama ne yazık ki değeri bilinmeyen bir araba.  
Bilenler değerini iyi biliyor. Önemli olan da bu zaten.

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bizim faturada yazıyor çek cumhuriyeti diye.

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben skodanin Cek cum.da uretilmesinden memnunum.Avrupa'da uretilsinde neresi oldugu onemli degil.Gidipte china fabrikasinda veya brezilyada uretilmesini istemezdim :)

Alman veya Czech uretimi olmasi tercih sebebim olabilir :)
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP

Çevrimdışı AhmetH

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mayham85;74751
genelde yüzeysel parçalar yerli üretim oluyor zaten. ama motoru tasarlayan şaseyi tasarlayan (romi istisna) alamanyadaki ağır abiler.

1.2 HTP  motoru Çek abicikler  tasarladı

SuperB II nin  ödül alan  çift açılımlı bagaj kapağınıda

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: AhmetH;74773
1.2 HTP motoru Çek abicikler tasarladı

SuperB II nin ödül alan çift açılımlı bagaj kapağınıda

abi 3 5 kalem. markanın kullandığı teknolojilerin %90 ı büyük agadan. bu audi dede  bir böyle seattada skoda dada. :)

sinyal kolundan teybin üzerindeki düğmelere kadar hepsi bir octide mesela bir golfle aynı neredeyse.

Çevrimdışı isikayhan

• SIMPLY CLEVER
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mygokhan;74747
Hakan buna " ticarilerin fabrikası ayrı " diye bir yorum getirirdi :++:

Ayrıca şu an yeni 1.2 TSI motor çek fabrikasında üretiliyor.Skodanın emniyet kemeri, plastik aksamları falan hep çek üretimidir.Kaporta sacınında çek üretimi olması lazım ama emin değilim..

Kvasiny'de şu an üretilenler:

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Volkswagen_Group_factories

Škoda Fabia (5J)
Škoda Superb (3T)
Škoda Roomster
Škoda Yeti
Škoda Praktik -> tek ticari :)
« Son Düzenleme: 20 Şubat 2010, 22:56:09 Gönderen: isikayhan »
Eğitimli insanlar topluma borçludurlar. Bir işin nasıl yapılabileceğini biliyorken bir başkasının yapamadığını görüp susmaları kendilerini yetiştiren o topluma ihanettir.

Bilgi paylaştıkça çoğalır.

M.Niyazi Saral

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: mygokhan;74765
Ben skodanin Cek cum.da uretilmesinden memnunum.Avrupa'da uretilsinde neresi oldugu onemli degil.Gidipte china fabrikasinda veya brezilyada uretilmesini istemezdim :)

Aynı standartlar sağlanıyor, Zimbabwe'de üretilse bir şey değişmez.

octaviaman

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: AhmetH;74773
1.2 HTP  motoru Çek abicikler  tasarladı
Peki bu cek mondisler bu motoru vw nin verdigi parcalarla mi tasarladilar.plastik borular haric hersey vw.hatta 1.4 poloyla 1.2fabia yi yan yana cekip bakin.gorseli ayni.ya sahibi tek,ya da birileri kopya cekmis.

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;74786
Aynı standartlar sağlanıyor, Zimbabwe'de üretilse bir şey değişmez.

İllaki bişey değişmiyor, ama işçilik ister istemez değişiyor bazı ürünlerde, firmalarda vs..Belki vw grup iyi denetliyordur.

Şu olaydan ötürü ben istemezdim. Ben bundan 10 sene önce philips'in energy saver özellikli tasarruflu ampülunu aldım.Hollanda üretimi.Şimdilerde aldığımız 10'larca philips, osram ampül 2-3 senede nakavt oldu.

Mesela çinde Vaillant'ın KLİMA fabrikası var.Daha doğrusu büyüüük bir fabrikada bir bantta vaillant logolu klima üretilirken diğer yandaki bantta başka çin malı klima üretiliyor.Ama vaillant'ın klimasının işçiliği kötüdür.Ben beğenmiyorum.:) Ama Kombi direk alman üretidir.İşçilk falan hatasızdır nerdeyse..

Yani belki tam uygun örnek değil ama benim kendi düşüncem bu yönde..

Kaldıki çinde vw'in fabrikasıda var passat'ı, jettayı üretiyorlar o pazarlar için..

Alıntı yapılan: octaviaman;74789
Peki bu cek mondisler bu motoru vw nin verdigi parcalarla mi tasarladilar.plastik borular haric hersey vw.hatta 1.4 poloyla 1.2fabia yi yan yana cekip bakin.gorseli ayni.ya sahibi tek,ya da birileri kopya cekmis.

Valla bu TOFAŞ fabrikasının "bakın dobloyu biz tasarladık biz ürettik, türk malı " demesi gibi bişey..Sen üretsen ne olur, fiat'ın güncel modellerinden parçaları al, kopyala veya yeni model üretiminde kullan..

O motorda öyledir muhtemelen..Ama olsun yinede güzel birşey..
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP

berfin.meb

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: mygokhan;74765

Sayın mygökhan  üzgünüm ama Çin'de de Skoda üretimi çoktan başlamış.
Bakınız :

www.haber.be/cin-mallarini-boykot-edilemiyor.html