škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

skoda nerede üretiliyor

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

berfin.meb

• Ziyaretçi
Çin'de üretilen otomobiller..... diye başlayan paragrafı okursanız.

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: berfin.meb;74812
Çin'de üretilen otomobiller..... diye başlayan paragrafı okursanız.
yanlız şöyle bir durum var. çinden buraya nakliye maliyetleri çek cumhuriyetinden geleceklerin maliyeti kadar avantajlı olmayacağı için çin malı skodalar gelmez buraya:)

berfin.meb

• Ziyaretçi
Sanırım o paraggrafı sonuna kadar okumadınız sayın mayham85.

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Olsun montaj önemli olan.Zaten parçaların belli bir standartı karşılaması sağlanıyor.Ama montaj bantındaki işçi hatası farkedilemeyen bir noktada ise sen son serviste öğreniliyor :)

Teşekkürler Berfin hanım, öğrenilecek daha çok şey var hakkaten..
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı vw=Skoda

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
hepinize binlerce kez teşekkür ederim arkadaşlar açmış olduğum konuya göstermiş olduğunuz ilginizden dolayı Allah herkezin gönlüne göre versin kazasız belasız binmek nasipetsin :):)

octaviaman

• Ziyaretçi
Çeklerin de mükemmel olduğunu sanmayın.Karoserde özellikle göz görmeyen bazı kısımlarda Almanlara yani vw işçiliğine göre kalite düşüklüğünü bizzat tespit ettim.Bir örnek A5 in ön krom pancur arkasında ki karoser işçiliği ile bir polonun bile aynı bölgedeki işçiliğinde bariz fark var.A5 in tavanı silerken biraz bastırınca içe-dışa esniyor bu olayı polo da bile göremedim.Göğüs altındaki destek metalleri dahil A5 de çok zayıf.Örnekler çoğaltılabilir.El netice Vw grubu altında olsa da çeklerin işçilik kalitesi malesef sandığınız  kadar iyi değil.

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: octaviaman;74955
Çeklerin de mükemmel olduğunu sanmayın.Karoserde özellikle göz görmeyen bazı kısımlarda Almanlara yani vw işçiliğine göre kalite düşüklüğünü bizzat tespit ettim.Bir örnek A5 in ön krom pancur arkasında ki karoser işçiliği ile bir polonun bile aynı bölgedeki işçiliğinde bariz fark var.A5 in tavanı silerken biraz bastırınca içe-dışa esniyor bu olayı polo da bile göremedim.Göğüs altındaki destek metalleri dahil A5 de çok zayıf.Örnekler çoğaltılabilir.El netice Vw grubu altında olsa da çeklerin işçilik kalitesi malesef sandığınız  kadar iyi değil.

Polonun tavan daha dar, octavianin tavan daha genis oldugundan nolmasin o ?

Zaten tavanin orta kisminda destekleyen bir bar yok hic bir modelde diye biliyorum.

Ama bir yandan katiliyorum, gorunmeyen yerlerdeki silik ve az miktardaki boyama olayi vw modellerinde yok! Sonuca ciddi bir etkisi yok ama fiyata etkisi oluyor tabi.

Ornegin jetta'nin B sutununda on kapinin kapandigi yer varya, kapinin alt ve ic kisminda plastik bir parca var sanirim ruzgar sesini kesiyor.Ayni parca octavia varmi emin degilim ama yok sanirim..
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP

Çevrimdışı isikayhan

• SIMPLY CLEVER
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
VW Grubu Üretim Tesisleri (Haritalı)
http://www.skodaturkey.com/showthread.php?p=74800
Eğitimli insanlar topluma borçludurlar. Bir işin nasıl yapılabileceğini biliyorken bir başkasının yapamadığını görüp susmaları kendilerini yetiştiren o topluma ihanettir.

Bilgi paylaştıkça çoğalır.

M.Niyazi Saral

octaviaman

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: mygokhan;74965
Polonun tavan daha dar, octavianin tavan daha genis oldugundan nolmasin o ?

Zaten tavanin orta kisminda destekleyen bir bar yok hic bir modelde diye biliyorum.

Ama bir yandan katiliyorum, gorunmeyen yerlerdeki silik ve az miktardaki boyama olayi vw modellerinde yok! Sonuca ciddi bir etkisi yok ama fiyata etkisi oluyor tabi.

Ornegin jetta'nin B sutununda on kapinin kapandigi yer varya, kapinin alt ve ic kisminda plastik bir parca var sanirim ruzgar sesini kesiyor.Ayni parca octavia varmi emin degilim ama yok sanirim..

Olabilir.Fakat saç kalınlık farkı da var işin içinde sanırım.

Yanlış anlamadıysam o plastik octide var.

Çevrimdışı ugurcnplt

• eskici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bizim a4 octi ile a5 fl farklı fabrikalarda üretiliyor galiba. sıfır almış biri ile muhabbetimiz oldu birkaç işçilik hatası bahsetti. şöför kapısındaki plastiği gösterdi böyle tam oturmamış.boşluk vardı onunkinde bizim 2001 takada yoktu
elegance=ugurcnplt

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: octaviaman;74970
Olabilir.Fakat saç kalınlık farkı da var işin içinde sanırım.

Yanlış anlamadıysam o plastik octide var.

o esneme eski golf V aracımda da mevcuttu. mk V golfler jetta lar aynı tabanlı octavia lar bir alt kasa olanlara göre güvenlik için daha esnek bir şaseye ship o esnemenin sebebi.

belki hatırlayan vardır. mk V golf ilk çıktığında açıklamalarnda genelde eski kasaya göre %35 daha esnek olması özelliği belirtilirdi.

geçenlerde ankarada bir rs i ekspertize götürdüm arkadaşım için. ben leona ses alıyor diyordum octavia daki o rüzgar sesinden sonra tüm sözümü geri aldm. sanki cam açık kalmış gibi bir uğultu vardı o araçta. tabi hepsinde varmıdır bilemem.

octaviaman

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: mayham85;74980
.........geçenlerde ankarada bir rs i ekspertize götürdüm arkadaşım için. ben leona ses alıyor diyordum octavia daki o rüzgar sesinden sonra tüm sözümü geri aldm. sanki cam açık kalmış gibi bir uğultu vardı o araçta. tabi hepsinde varmıdır bilemem.

Biz octiciler müzik sistemlerine önem veririz..tamamen müzik sevgisi canım:rock2:

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: octaviaman;74987
Biz octiciler müzik sistemlerine önem veririz..tamamen müzik sevgisi canım:rock2:
:):rock1::rock1:

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Fabia güz rüzgarları eşliğinde Kepekli'den tam 202 kadran hızı ile inerken kapılar aynen carrrrrrrr (bildiğin çavuş düdüğünden zerre farkı yok) ötüyordu :hanz: :hanz:

Kızlar ürktüydü bide onlar ötüyodu :D

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
O ötme aslında iki kapı arasında (B sutununda) conta olmadığından yapıyor.Dikkat edin üst sınıf otomobillerde hep var. Yani tam çözümü olmasada işe yaradığı gerçek.

Bizim octavialar jetta'lardan dahamı sesli bilmiyorum ama jettaların kapı contaları 2 kat nerdeyse.Roomi ile karşılaştırıyorum.Bende jetta'nın yarısı conta var kapılarda :D
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP