škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Superbin Yol Tutuşu Limitleri ve Lastiğin Etkisi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı eren1977

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı erharp32

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Elektronik Dinamik Diferansiyel Kilidi (XDS) ; Gelişmiş bir Elektronik diferansiyel kilididir (EDL)
      EDL,  çekici tekerlerden birinde çekiş kaybı, (patinaj) algıladığında  diferansiyelin elektronik olarak kilitlenerek yani diferansiyel etkisini  ortadan kaldırarak iki tekere eşit oranda güç göndermeye yarayan sistem  idi.  
      XDS ise, çekiş kaybına odaklanmak yerine hızlı viraj geçişlerinde  virajın iç bölgesinde bulunan ön tekerlek yükünün azalmasına tepki  verir. XDS, tekerleğin patinaj yapmasını önlemek için virajın iç  bölgesindeki tekerleğe ESP hidroliği üzerinden fren basıncı üretir. Bu  şekilde çekiş iyileştirilir ve yetersiz yönlendirme eğilimi  azaltılır. Sürüş izlenimi, ayarlı bir diferansiyel kilidinin  hafifletilmiş şekline benzer. Tek taraflı, hassas bir fren basıncı  yapılandırılması sayesinde daha sportif, daha hızlı ve hedef konusunda  daha hassas bir viraj kabiliyeti elde edilir.SUPERB lerde bu sistem vardır. NOT:Alıntıdır.

Çevrimdışı Cagri33

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=15657]eren1977[/MENTION]

18 jant michelin pilot takarak orada Superb 77 km/h hızla duba devirmez :) Size Superb bile demiyorum attığınız kanalda ki Skoda Kodiaq bile 508 den daha başarılı bir geyik testi sonucu çıkarmışken Siz Superbi 508 le kıyaslayabiliyorsanız o da sizin görünüşüz beyfendi :) Hatta Otopark ın Superb testinde And Passattaki lastikler Superbte olsa ondan farklı bir yol tutuşu olmaz diyor ve 508 miş bilmem neymiş onlarla kıyas bile etmem gibi cümleleri var aracın limitlerini denerken onu da izleyebilirsiniz güzel test :)

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı eren1977

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Superp ve passat ile aynı platformu kullanan arteon ile 508'i karşılaştırdım. Halihazırda Superb kullanıyorum ve yol tutuşunun çok iyi olmasını ben de isterim. Ancak özellikle keskin ve dar virajlarda arkasını bıraktığına tanık oluyorum. 508'de bıraktığına hiç tanık olmadım. Kullandığım araçların limitlerini öğrenmek için müsait yollarda özellikle denerim. Benim tecrübem bu yönde oldu. Diğer taraftan yumuşak süspansiyonlu Superb'in yol tutuşunun çok iyi olmasını beklemiyorum.

Çevrimdışı schumici

• Turbo Benzinli
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.schumici.simplesite.com
Alıntı yapılan: Özgür Şahin;630967
super b ve muhabbet ekibini de alasım geldi :) yol nasıl bitti anlaşılmaz

Bir gün beraber çekeriz :)

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi