škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Octavia vites topuzu deri soyulması

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı LA BEBE

• Bir Angara Klasiği
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Daha önceden incelenmişti.Olumlu sonuç çıkacağı anlaşıldı.Cumartesi günü kayıt oluşturuldu.Parça istanbulda da yokmuş yurt dışından geleceği için bayramdan sonra için haberleşileceği söylendi. Peki bir yıl sonra gene aynı  sorun olursa garantisi de bitiyor aracın o zaman nolacak dediğimde yapacak bir şey yok diye cevap aldım. Araba dışarda yıkatıldığında sürülen solüsyonlardan kaynaklanabileceği söylendi lakin aracı hiç dışarıda yıkatmadım. Ben aracın iç temizliğini yaparkende sadece nemli bezle tozunu aldım...

Çevrimdışı Sequenc

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
kesinlikle kalite problemi. çalıştığım şirkette 2013 model 3 tane octavia var hiçbirinin soyulmadı. şahsıma aldığım aracın soyuldu.

deriden anlayan biri varsa ve yazarsa sevinirim. bakım sütü veya yağı gibi birşey varsa tatbik edelim.

Çevrimdışı engin_z_engin

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Sequenc;589470
kesinlikle kalite problemi. çalıştığım şirkette 2013 model 3 tane octavia var hiçbirinin soyulmadı. şahsıma aldığım aracın soyuldu.

deriden anlayan biri varsa ve yazarsa sevinirim. bakım sütü veya yağı gibi birşey varsa tatbik edelim.

Hocam vites topuzunda kullanılan malzemenin gerçek deri olmadığını anlamak için uzman olmaya gerek yok, adamlar direksiyonda ve el freninde gerçek deri kullanmışlar, gözeneklerden bile anlaşılıyor, orjinal her deride gözenekler vardır. Vites topuzunda kullanılan, deri görünümlü yapay malzeme. katman katman soyuluyor, soyulan yerin altından başka bir katman daha çıkıyor oda soyuluyor ve yapışkan bir malzeme elinize bulaşıyor. Bu bölgeyi orijinal deri ile kaplamaktan başka bir çözüm yolu olduğunu düşünmüyorum.

Çevrimdışı Sequenc

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: engin_z_engin;589475
Hocam vites topuzunda kullanılan malzemenin gerçek deri olmadığını anlamak için uzman olmaya gerek yok, adamlar direksiyonda ve el freninde gerçek deri kullanmışlar, gözeneklerden bile anlaşılıyor, orjinal her deride gözenekler vardır. Vites topuzunda kullanılan, deri görünümlü yapay malzeme. katman katman soyuluyor, soyulan yerin altından başka bir katman daha çıkıyor oda soyuluyor ve yapışkan bir malzeme elinize bulaşıyor. Bu bölgeyi orijinal deri ile kaplamaktan başka bir çözüm yolu olduğunu düşünmüyorum.

forumdan soğumaya başladım. Malesef toplumumuzda bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olup yorum yapmak gelenek olmuş. Daha önce lastik ile ilgili bir başlıkta bu şekilde bir yaklaşım ile karşılaşmıştım.

1. sorum 'deri ile ilgili profesyonelliğiniz var mıdır'?
2. sorum, 1. soru evet ise ve kesin kararlı iseniz, Skoda bizi kandırıyor mu?
3. önerim engin_z_engin önderliğinde bir kampanya başlatalım.

skoda donanım sayfası http://www.skoda.com.tr/models/new-octavia/donanimlar/

Çevrimdışı BadLizard

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Vites topuzu soyulur, orta difüzörün nikelajı çatlar , yeni superblerde cam çıtaları sorun derken insan hayattan soğuyor.

Çevrimdışı utopya

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
:gut:benim de soyulma oldu fark etmemiştim bile yüncülerdeki arkadaşlar durumu fark edip kendileri garantiden değiştirdiler.

Çevrimdışı ali729

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: BadLizard;589779
Vites topuzu soyulur, orta difüzörün nikelajı çatlar , yeni superblerde cam çıtaları sorun derken insan hayattan soğuyor.
Bnm çıkıyo du cam daki çıta servise yaptırdım sorun yok şuan

HTC Desire 820 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı BadLizard

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ali729;589933
Bnm çıkıyo du cam daki çıta servise yaptırdım sorun yok şuan

Evet garanti kapsaminda yenisini takiyorlar. Ancak ust cita yerinden ucarken alt tarafa da zarar veriyor. O kisim ise kelebek cam ile beraber yani tek parca. Aylardir bu parcanin yurtdisindan gelmesini bekleyenler var hepsine sabırlar dilerim :)

Çevrimdışı ali729

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: BadLizard;589935
Evet garanti kapsaminda yenisini takiyorlar. Ancak ust cita yerinden ucarken alt tarafa da zarar veriyor. O kisim ise kelebek cam ile beraber yani tek parca. Aylardir bu parcanin yurtdisindan gelmesini bekleyenler var hepsine sabırlar dilerim :)
Evet parca sıkıntısı da var. direksiyon düğme bozukmuş 1ay olduydu Yeni gelmiş parça

Çevrimdışı Sequenc

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
soyulan vites topuzumun değişimi izmir vosmerde sorunsuz bir şekilde toplamda 2 hafta içinde değiştirildi. parça gelmesi bekleniyor.

bu arada yalnızca topuz değil komple vites kolu ve alt körük derisi de değişiyor.

Çevrimdışı msami

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Bende değiştirmek istiyorum hafiften soyulmalar başladı ancak yeni takılanda sorun düzelir mi yoksa yine aynı şekilde tekrarlar mı soyulma? Öyle olursa 1 sene daha garantisi var garanti bitmeye yakın değiştirdirdim.

Çevrimdışı atsozgur

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: msami;595421
Bende değiştirmek istiyorum hafiften soyulmalar başladı ancak yeni takılanda sorun düzelir mi yoksa yine aynı şekilde tekrarlar mı soyulma? Öyle olursa 1 sene daha garantisi var garanti bitmeye yakın değiştirdirdim.

garantisi bitmeye yakın yaptırın bencede. ben öyle yapmıştım

Çevrimdışı LA BEBE

• Bir Angara Klasiği
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: atsozgur;595464
garantisi bitmeye yakın yaptırın bencede. ben öyle yapmıştım

Bizimde aynı şekilde. Efenin yeni yerine geçmesini bekleyip öyle değiştiricez. Değişim onaylandı fakat beklemedeyiz. Ne kadar geç değiştirirsek kardır diye düşünüyorum.

Çevrimdışı engin_z_engin

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar, 2 gün önce soyulan vites topuzunu, serviste değiştirdiler. Sadece başındaki topuz değil, vitesi komple değiştirdiler.  
Dikkatimi çeken bir şey var; yeni takılan vites topuzunda daha önce soyulan kısım, orijinal deri ile değiştirilmiş. Daha önce kullanılan malzeme orijinal deri değildi. Deri görünümlü yapay bir malzemeydi, zaten aracı ilk aldığımda hemen anlamıştım.  
Orijinal deri olduğunu nasıl anladın diye soracak olursanız. Orijinal deride gözenekler olur. Hayvanların kıl gözenekleri, yakından dikkatli bakıldığında gözenekler rahatlıkla görülebilir.  Direksiyon da ve el freninde kullanılan malzeme orijinal deridir. Vitesin etrafındaki malzeme orijinal deri değil.  
Benim anlamadığım durum, madem orijinal deri vites topuzu eliniz de var, neden 6 ayda soyulan dandik malzemeden yapılmış vites topuzunu taktınız?

Çevrimdışı msami

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: engin_z_engin;595897
Arkadaşlar, 2 gün önce soyulan vites topuzunu, serviste değiştirdiler. Sadece başındaki topuz değil, vitesi komple değiştirdiler.  
Dikkatimi çeken bir şey var; yeni takılan vites topuzunda daha önce soyulan kısım, orijinal deri ile değiştirilmiş. Daha önce kullanılan malzeme orijinal deri değildi. Deri görünümlü yapay bir malzemeydi, zaten aracı ilk aldığımda hemen anlamıştım.  
Orijinal deri olduğunu nasıl anladın diye soracak olursanız. Orijinal deride gözenekler olur. Hayvanların kıl gözenekleri, yakından dikkatli bakıldığında gözenekler rahatlıkla görülebilir.  Direksiyon da ve el freninde kullanılan malzeme orijinal deridir. Vitesin etrafındaki malzeme orijinal deri değil.  
Benim anlamadığım durum, madem orijinal deri vites topuzu eliniz de var, neden 6 ayda soyulan dandik malzemeden yapılmış vites topuzunu taktınız?

Peki hocam orijinal deri dediniz, sizce yıpranmadan uzun süre kullanabileceğimiz türden bir deri mi? Eskisine nazaran elle tutulunca hissiyatta farklılık var mı? Eğer öyle ise bende beklemeden gideyim servise çünkü şu anki hali malum ele gelince sinir bozucu bir dokusu var hoşuma gitmiyor :)