škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

fabia 1.0 frenler hakkında..

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı FabiaYarışMavisi

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aracım 1.0 üzerinde dunlop sport var fren konusunda hiç problem çekmiyorum ne zaman basacağına alışman lazım bir de bu zamana kadar panik fren yapmadım Allah ' a şükür panik fren hakkında birşey diyemem ama normal frenlerde gayet iyi sadece basıncı artırarak basın

Çevrimdışı mehmetniyazi61

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
şikayet ettiğimm fren sorununu sadece çalıştığım şehir erzincanın şehir içi yollarında yaşadım burda yollarda rüzgardan dolayı  çok toz var kumlu gibi bu durum acaba arabanın kızaklamasını sağlıyor olabilirmi  ??

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mehmetniyazi61;530558
şikayet ettiğimm fren sorununu sadece çalıştığım şehir erzincanın şehir içi yollarında yaşadım burda yollarda rüzgardan dolayı  çok toz var kumlu gibi bu durum acaba arabanın kızaklamasını sağlıyor olabilirmi  ??
Bence kesinlikle o nedenle kızaklıyordur. Hatta kösele ayakkabı ile yürümek bile zordur o tarz yollarda.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı Alcanzar

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Fren ile ilgili tutmama sıkıntısı yaşamadım ama süratli geldiğinde ışıklarda durmak için falan sert basmak lazım. Kısa mesafe ani frenlerde otomatikman sert giriyorum ama bir kez abs devreye girdi. Tabi lastikler eskidikçe daha fazla kızaklayabilir. Bendeki lastikler Bridgestone ecopia. Yol tutuşu, gürültü durumu ve görüntüsü çok güzel.

Çevrimdışı Ewarrr

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Arkdaşlr bugün sabah servise girdim balataları balta temizleme spreyi ile temizlediler.Ancak hala ses geliyor arka frenlerden.baltaların durmu iyi ancak cıyak cıyak ötüyor ,
Yarın yine servise gidicem ve balata yada kampana değişimi talebinde bulunucam.bu ses beni arabadan soğutacak konuma getirmeden garantisen değişim talebinde bulunacağım.-araç durmaya yakın cıyak cıyak ötüyor arka kampana frenler...
Ambition paketi olupta bu arka frenlerden ses gelen oluyor mu araç durmaya yakın cıyaklama sesi ????

Çevrimdışı dienekes

• Yeni Skoda Fabia 1.0
  • Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Ewarrr;530707
Ambition paketi olupta bu arka frenlerden ses gelen oluyor mu araç durmaya yakın cıyaklama sesi ????

Benim aracımda 1.0 Ambition ama böyle bir problem yok.

Çevrimdışı Ewarrr

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Malesef sorun mide bulandırdı bende iyice.
Bugün yine servise gidip kampana ve balta garanti kapsamında değişim talep ediceğim.Umarım kabul etmemezlil yapmazlar yoksa benden çok çekecekleri var.
Sıfır bir araçtan boyle bir ses gelmesi insanı üzüyor mağlesef, frene korkarak basıyorum açıkçası :D

Çevrimdışı Alcanzar

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Araçta durmaya yakın cıııyyyyk şeklinde tarif ettiğiniz ses fren balatalarından gelir. Balatanın muhtemelen parça içerikli bir yanı gelmiş veya suya girdiğiniz için sıcak fren diskinde şişme olmuştur. Eğer suya girmenizle alakalı şişme farsa tıssss ve hırrr arası bir sürtme sesi de alırsınız. Balata aşınıp o yüzey gidinceye kadar düzelmeyecektir. Sesin arkadan geleceğini sanmıyorum çünkü arkalar ambition modelinde kampana fren.

Çevrimdışı mehmetniyazi61

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
evet arkadaşlar birkaç gündür frenleri test ettim tekrar herhangi bir sorun yok arabada sorun yolların çok tozlu ve kumlu olması .

Çevrimdışı FabiaYarışMavisi

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Ewarrr;530880
Malesef sorun mide bulandırdı bende iyice.
Bugün yine servise gidip kampana ve balta garanti kapsamında değişim talep ediceğim.Umarım kabul etmemezlil yapmazlar yoksa benden çok çekecekleri var.
Sıfır bir araçtan boyle bir ses gelmesi insanı üzüyor mağlesef, frene korkarak basıyorum açıkçası :D

1080 km oldu araç frenlerden hiç ses gelmiyor bi ara Ankara göl oldu o zaman biraz suyada girdm o zamanda gelmedi cıyaklaması garip sonuçtan haber ederseniz sevinirim

Çevrimdışı Ewarrr

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: FabiaYarışMavisi;530913
1080 km oldu araç frenlerden hiç ses gelmiyor bi ara Ankara göl oldu o zaman biraz suyada girdm o zamanda gelmedi cıyaklaması garip sonuçtan haber ederseniz sevinirim

sonuçtan haberdar ederim hocam...bu ses kesilmediği sürece hakkımı ararım gerekirse kampanalar balatalar komple garantiden değiştirilene kadar.Sıfır aracınızda böyle bir ses şaka gibi :)

Çevrimdışı Alcanzar

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Sayın Ewarrr,

Bazen aktif araç kullanıcılarının fren alışkanlıkları veya kalite problemli fren balataları yüzünden sürekli ısınma balataların karakterini değiştirir (ki arabaları yazın aldık). Fren disklerinde yüzey değişmelerine de neden olabilir. Servis fren balatalarınızı sökecek ama muhtemelen en az yarım balata görecek. Bu durumda değişim yapmama konusunda inat edeceklerdir. Eğer balatalarınızın karakteri değişmiş ise balata değişimiyle de kurtarmayabilir. Fren disklerini veya kampanaları garantiden değiştirmek yerine onlara taviz vermeyip balataları ücretsiz değiştirmeye çalışmanız daha yerinde olur. Balataları değişmek için servise soktuklarında ücretini kendinizin ödeyeceğini belirterek diskleri de tornalatmalarını isteyin ki işi garantiye alasınız. Çünkü disklerde oluşan yüzey bozukluğu veya balata değişimi normalde garanti kapsamında değildir.

Aracı kullanma alışkanlıklarınızla ilgili servis veya distribütöre bilgi vermeyin. Onun yerine aracı aldığınızdan bu yana ses olduğu ancak giderek arttığı konusunda ısrarcı olun. Umarım tek seferde çözersiniz, gelişmeleri bekliyoruz.

Çevrimdışı Ewarrr

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Alcanzar;530887
Araçta durmaya yakın cıııyyyyk şeklinde tarif ettiğiniz ses fren balatalarından gelir. Balatanın muhtemelen parça içerikli bir yanı gelmiş veya suya girdiğiniz için sıcak fren diskinde şişme olmuştur. Eğer suya girmenizle alakalı şişme farsa tıssss ve hırrr arası bir sürtme sesi de alırsınız. Balata aşınıp o yüzey gidinceye kadar düzelmeyecektir. Sesin arkadan geleceğini sanmıyorum çünkü arkalar ambition modelinde kampana fren.

HOCAM SES ARKA kampanalardan geliyor.incelediler...balata spreyi sıkıldı sorun hala devam ediyor.salı günü bakalım balata ve kampana değişimine girebilir.salıya randevu aldık.

Çevrimdışı mart

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Ewarrr;531202
HOCAM SES ARKA kampanalardan geliyor.incelediler...balata spreyi sıkıldı sorun hala devam ediyor.salı günü bakalım balata ve kampana değişimine girebilir.salıya randevu aldık.

Aynı sorun başka bir aracımda vardı(Grande Punto). Bir suru sey yaptılar duzelmedi en son kampana içindeki balatalar ve bütün mekanizma artık ne varsa hepsini değiştirdiler oyle duzelmişti.

Çevrimdışı Alcanzar

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Hocam tekrar geçmiş olsun. Anormal bir durum, yarın sorunun kökten çözüleceğini umuyorum. Bize de bilgi vermenizi dileriz.