škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yeni fiyat listesi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Corvette.

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı bluebird64

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
23 Eylül'de aldığım gün liste fiyatı 93900 , bugüne kadar 4 zam, son fiyat 98000 TL.
Ne otomobil almışım arkadaş , bütün markalar da böyle arttı mı acaba?

Yanlış yazınca mesajı silemiyorum , yardım ...:confused:

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: bluebird64;596320
23 Eylül'de aldığım gün liste fiyatı 93900 , bugüne kadar 4 zam, son fiyat 98000 TL.
Ne otomobil almışım arkadaş , bütün markalar da böyle arttı mı acaba?

Yanlış yazınca mesajı silemiyorum , yardım ...:confused:

"Düzenle" seçeneğini kullanarak silebilirsiniz, tabii belli bir zaman sınırı içerisinde. Bahsekonu mesajınızı özel mesajla bana yazarsanız ben silerim.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı cagatayozkan

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
ben arabayı alırken liste fiyatı 85 900 dü şimdi 90 000 liste fiyatı olmuş uf onunla ne donanımlar alınırdı :)

Çevrimdışı -CND-

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: simurgson;596267
Diğer markaları bilmiyorum ama 2013 yılının kasım ayında A7 TDI DSG siparişi verdiğimde arabanın fiyatı 68500 TL Euro kuru da ortalama 2,78 gibiydi.
Yeni fiyat listesinde ise arabanın fiyatı 98000 TL Euro kuru da 3,53
Arabanın fiyatındaki artış oranı % 43 iken Euro kurunun artış oranı % 27 de kalmış.
Kimse kur artışını bahane göstermesin Allah aşkına, kuru bahane edip arabayı premium sınıfında fiyatlandırıyorlar. 98000 TL ye Audi A3 SB için fiyat almıştım geçen hafta. 1.6 TDI Stronic. Baz model ama Octaviadan kalite olarak çok daha iyi olduğuna % 100 eminim.

2014 yılında 1600cc ve altı için yapılan ötv zammı ve kdv de hesaba dahil mi ? 5 puan ötv ye eklendi üstüne birde kdv işin içine girince 5,9-6 puan fark ettirir.

Öte yandan doğuş my17 style 1.6 tdi octavia için fiyat ayarlaması yapacaktır.1-2k TL için yeni vergi dilimine kurban ettirmez diye düşünüyorum.

Çevrimdışı simurgson

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: -CND-;596358
2014 yılında 1600cc ve altı için yapılan ötv zammı ve kdv de hesaba dahil mi ? 5 puan ötv ye eklendi üstüne birde kdv işin içine girince 5,9-6 puan fark ettirir.

Öte yandan doğuş my17 style 1.6 tdi octavia için fiyat ayarlaması yapacaktır.1-2k TL için yeni vergi dilimine kurban ettirmez diye düşünüyorum.

Toplam fiyat artışı üzerinden hesap yaptım. ÖTV artışı da bu orana dahil.
O zamanki fiyat üzerinden revize edersek evet dediğiniz oranlar doğru. Ama fiyat/kur arası ilişkiyi kötü niyetli olarak müşteri aleyhine kullanıyor Doğuş Skoda. Aynı arabanın geçen seneki fiyatı bile kur 3,40 olduğu zamana göre ayarlanmıştı. Çok iyi hatırlıyorum. Bir akrabamız için bayiye gittiğimizde ' abi kur 3,40 oldu, fiyat artırmazlarsa zararına gümrükleme yapmış olurlar v.s.' demişti. O zamandan sonra yaklaşık 8-10 bin lira zam geldi. Sonuçta geldiğimiz noktada Kur 3,40 tan sadece 3,50 ye çıktı.
2017 model yılında fiyat ayarlaması yapabilirler ama style pakette standart aksesuarların azaltılması şeklinde bir uygulamaya gitme ihtimalleri de yüksek. Bakalım göreceğiz.
« Son Düzenleme: 10 Kasım 2016, 12:52:42 Gönderen: simurgson »

Çevrimdışı Alcanzar

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Bilgic;596262
Bugün yapılan zamma göre Fabia'ların fiyatı Polo ile eşleşti. Benim sipariş hala çıkmadı fabrikadan. Satış temsilcime e-posta attım. Artık tepki koymamız gerekli diye düşündüm. Gelecek cevap beni tatmin etmez ise başka markaya yöneleceğim.

Ovvv ben yeni gördüm listeyi. Maşallah Skoda okkalı bir zam yapmış bu sefer! Önceden araba almış biri olarak sevineyim mi yoksa yeni araba alacağım zamanı düşünüp kahrolayım mı bilemedim?

Çevrimdışı sipartacus

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arz talep, zam yapmasına rağmen tüketici almaya hatta sıraya girmeye devam ediyorsa, satıcının yerine kendimi koyar zam yapmaya devam ederim, nasıl olsa satılıyor. Malın ikamesi mevcut iken, alıcı yinede bu şartlara rağmen seve seve alıyorsa, diyecek söz bulamıyorum.

Çevrimdışı SinirliSürücü

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Alcanzar;596868
Ovvv ben yeni gördüm listeyi. Maşallah Skoda okkalı bir zam yapmış bu sefer! Önceden araba almış biri olarak sevineyim mi yoksa yeni araba alacağım zamanı düşünüp kahrolayım mı bilemedim?

Sevin hocam sevin 2015-2016 araçlara artık uzun yıllar binmemiz gerek piyasalar uçtu

Çevrimdışı ringcep

• Yüzbaşı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.tekbamatbaa.com
Alıntı yapılan: SinirliSürücü;596872
Sevin hocam sevin 2015-2016 araçlara artık uzun yıllar binmemiz gerek piyasalar uçtu

Octavya en alt versiyon ile corolla en alt versiyon aynı fiyattaydı.Corolla 56.900 tl.Octavya 66 ooo tl..

Çevrimdışı Bilgic

• Nová Fabia III Combi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Alcanzar;596868

Ben sizin yerinizde olsam sevinirdim. Zaten aracımı alırken 10 yıl binmek gibi bir hedefim vardı. Hukümet sayesinde çıtayı yükseltip 15-20 yıl bineceğiz  sanırım. Başkanlık tartışması ve terör Euro ve Dolar'ı acayip yükseltti. Bir de Trump başkan olunca 3.55'E filan dengelendi kur.

Şu bir gerçek ki ÖTV zammından sonra C segmenti ve sonrası bir çok insan için hayal olacak. Sanırım ilk ve son arabam olabilir :D

Çevrimdışı Alcanzar

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Bilgic;596883
Ben sizin yerinizde olsam sevinirdim. Zaten aracımı alırken 10 yıl binmek gibi bir hedefim vardı. Hukümet sayesinde çıtayı yükseltip 15-20 yıl bineceğiz  sanırım. Başkanlık tartışması ve terör Euro ve Dolar'ı acayip yükseltti. Bir de Trump başkan olunca 3.55'E filan dengelendi kur.

Şu bir gerçek ki ÖTV zammından sonra C segmenti ve sonrası bir çok insan için hayal olacak. Sanırım ilk ve son arabam olabilir :D

:D:D:D:D
Ben en fazla 5 yıllık plan yapmıştım ama benimki de 15 yıla varacak gibi duruyor. Bizim ülkede ikinci elin değerli olmasına karşıydım ama beni de o tarafa geçiriyorlar! Yakında sattığımız araba yerine değil üst segment aynısını bile alamayacağız herhalde..

Çevrimdışı Eray Güler

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Alcanzar;596887
:D:D:D:D
Ben en fazla 5 yıllık plan yapmıştım ama benimki de 15 yıla varacak gibi duruyor. Bizim ülkede ikinci elin değerli olmasına karşıydım ama beni de o tarafa geçiriyorlar! Yakında sattığımız araba yerine değil üst segment aynısını bile alamayacağız herhalde..

aslında daha beter zamanlar da gördük daha önceki bir yorumumda bahsetmiştim. 99 yılında sıfır km aldığımız passat'ı 4 yıl sonra 80 bin km'de, aldığımızın 2 katı fiyata satmıştık diye. Ama 4 yılın sonunda aracın fiyatı 4 katına çıkmıştı. yani düşününki 2020 yılında fabiayı 220-230 bin tl'ye alıyor olmanız gibi birşey bu... Allah hepimizi beterinden korusun.
« Son Düzenleme: 14 Kasım 2016, 15:46:27 Gönderen: Eray Güler »

Çevrimdışı Corvette.

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
3 ay önce aldım aracı, 1 sene kullanıp sonra satmayı planlıyordum, ancak zor gibi görünüyor. Sattıktan sonra ne alacağız ve nasıl alacağız ? Aynı sınıf araç için de satmaya gerek yok. Üst modelde almak imkansız oldu artık.

Çevrimdışı Alcanzar

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Eray Güler;596912
aslında daha beter zamanlar da gördük daha önceki bir yorumumda bahsetmiştim. 99 yılında sıfır km aldığımız passat'ı 4 yıl sonra 80 bin km'de, aldığımızın 2 katı fiyata satmıştık diye. Ama 4 yılın sonunda aracın fiyatı 4 katına çıkmıştı. yani düşününki 2020 yılında fabiayı 220-230 bin tl'ye alıyor olmanız gibi birşey bu... Allah hepimizi beterinden korusun.

Aynı durumu çok yakında 2009-2013 arasında da yaşadık. Sıfır Honda Civic aldım mesela 2011 'de 10 ay sonra satmak zorunda kaldım aynı paraya verdim. 41500tl'ye almıştım 1.6 Elegance aynı paraya sattım sonra da pişman oldum keşke parayı başka türlü bulsaydım diye. LPG 'de taktırmıştım ama yar olmadı uzun süre. Adamlar 2012 'de yeni Honda Civic'i lpg'li 60.000tl'nin üzerinde çıkarttı. Benim yapacağım km ile şu anda o araba sahibinden'de 60.000tl 'ye satılıyor.

Bunda yeni arabaların donanımlar yüzünden pahalı satılmasının payı var ama o zaman en azından doğru dürüst araba yoktu Passat'a gıptayla bakardık. Şimdi yer gök arabayken ızdırap. Allah hakkaten beterinden saklasın.