škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Kaput içine giren KEDİ problemi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı yeti301111

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: serdar p;339313
Kedinin girmesini önlemeniz neredeyse imkansız. Artık kışa kadar girmezler merak etmeyin. Fakat devamlı giren kedi varsa başka bir önlem almanız gerekir.

Kışın araca binmeden, çalıştırmadan önce çamurluklara hafifçe vurun. kedi varsa kaçsın.

Benim başıma çok tatsız bir sey geldi. Maalesef marşa basınca, bir ciyaklama sesi, hemen kapattım marşı. Hayvan kayışların arasına sıkışmış. ne yapacağımı bilemedim. çıkaramıyorum çünki aracın altından sarkıyor ve canlı. neyi nereden ayıracağımıda bilmiyorum. Usta bulup getirtim. adamlara konuyu anlatınca gelmeye niyetleride yok (doğal olarak)neredeyse yalvardım belki kurtarırız. kurtaramasak bile ben çıkaramam oradan. sağolsunlar geldiler ama bir çok bir şey yapamadılar çünki hayvan arabanın altında yarı beline kadar sarkmış. gerisini anlatmıyım çok tatsız. araç eşimin aracı ona söylemeyemedim bile. hala bilmez.

aracın kaportasına tıklatmadan kışın binmiyorum artık, sizede mutlaka kaportaya vurmanızı tavsiye ederim.

Çok geçmiş olsun. Bu duyguyu çok iyi biliyorum. Geçen kış, seat ibizam vardı. Özgürlük parkının orada marşa bastım ve dediğiniz gibi cik sesi ve yarı beline kadar sarkan bir kedi. V kayışına sıkışmış durumdaydı. ince birşey buldum ve daracık yerden biraz ittidik ve birazda kendi çabasıyla çıktı. Çıktı çıktı ama arka iki ayağının üzerine basamıyordu ve insan gördüğünde nasıl kaçtığını anlatama. :(

Çok üzüldüm ama yapacak birşey yokru. Sonra servis geldi ve V kayışını değiştirdi......

Çevrimdışı yeti301111

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;338673
:wlc:

Karter muhafazası yetmez, kedinin girdiği yer yine açık kalır.

Ama motoru yıkatınca çiş kokusu ve tüyleri yok oluyor. Zaten havalar da ısınıyor, pek girmezler artık

Merhaba,

Az önce Yüce Oto'dan geldim. DSG olan araçlar için standart cartel muhafaza uymuyormuş. Servisin icine girdim ve gercekten uymadığını gördüm.

Normal şartlarda dediğiniz gibi kedi girmesini engellenmeyeceği bir gercek. Çünkü aracın motordan çıkan ve arkaya kadar uzanan egzoz borsu icin v seklinde geniz bir alan mevcut. Bu alanın kapatılması icin bir parça söz konusu değil ve ustanın söylediğine göre buraların kapatılması aracın motor soğumasını negatif yonde etkiliyormuş ve arizayayol açabilir dedi.

En azından motoru temizledi :) artık koku yok :)

Servisten söyle bir uyarı aldım. Sanırım herkes bilse iyi olur. Sonax ziebart gibi firmalar motor temizliği yaparken sıktıkları ilaçların motorun bazı yerlerine girdiği ve arıza yarattığını söylüyorlar. Bu tür vakalar ile karşılaşmışlar. Önerileri sadece su tutun demek oldu. Yada nemli bir bezle kendinizde silebilirsiniz dediler. Beyine su kaçmaz mı diye sordum ve beyin sizin görebileceğiniz ve ulasacabileceginiz yerde değil rahat olun dediler.

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Epeydir buraya mesaj yazan olmamış ama yine de yazayım. Arkadaşlar, *CEM* Bey'e aynen katılıyorum. Arabanız ne marka olursa olsun, binip motoru çalıştırmadan önce kaputu açıp bir kontrol edin lütfen! Hatta bazı arabalarda motorun ücra bir köşesine girmiş olan KEDİyi göremeyebilirsiniz. Bunun çaresi de, kaputu normalden biraz daha yüksek mesafeden bırakarak gürültülü bir şekilde kapatmanızdır. Saygılar.

Çevrimdışı kucless

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Böyle birşey benim de başıma geldi.
Tam eşimin doğum yapacağı gün sabah arabaya bindik hastaneye doğru yola koyulduk. İlk olarak arka taraflardan ben cılız bir miyavlama duydum ama aldırış etmedim. Sonra arabadaki herkes aynı sesi duyunca sağa çekip bir kontrol edeyim dedim ama ne arabanın altına girebildim ne de kediyi kaçırabildim. Sonra ameliyata geç kalıyoruz diye yola devam ettik ama aklım hep kedideydi.
Sonra doğum oldu unuttuk kediyi falan. Hastaneden iki gün sonra çıkıp eve giderken yine aynı ses... Başımdan aşağı kaynar sular döküldü... Niyetim eşimi ve çocuğu eve bırakıp arabayı en yakın lifte çekip bu işi çözmek. Eşimi eve çıkarıp arabanın yanına indiğimde 2 adet kedi yavrusunu annelerinin yaladığını gördüm... Arabadaki kedinin olup olmadığından da emin olamadım. Arabayı götürürken arkadan ses gelmiyordu. Lifte çıkardık kedi falan da bulamadık...