škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

SuperB 2.0 TDİ 190 HP 400 NM DSG

baba63 · 143 · 39907

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı baba63

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.medyaurfa.com
Alıntı yapılan: Cagri33;612899
[MENTION=2201]baba63[/MENTION]

Hocam 2.0 tdi 190 ile 170 km lerin yol tutuşu konuşulurda 1.6 dizel bi araçta konuşmak zor :))
Yanlışım varsa düzeltin yeni a3 ün hb versiyonu golf ve leona kıyasla yalıtım olarak iyiydi ancak ben yol ve rüzgar izalasyonu olarak superbten daha iyi olduğu hissini hiç almadım.sadece c segmente göre çok güzel diyebildim ancak bi a4 superbten iyidir diyebilirim ancak a3 sedanı aynı lastik ve hızda desibel ölçümü olmadan daha iyi rüzgar ve yol yalıtımı olduğuna inanamam :) Konu sizin demeniz değiş yanlış anlamayın ancak lastikte önemliden ziyade lastik en az yalıtımı kadar önemlidir yol sesinde.Rüzgar sesini de sonuçta a3 sedan 140 ta almaya başlasa superb 130 da almaya başlar.Bence bu fikirlerinizi aracınıza alıştıktan sonra tekrar alalım şimdi ister istemez yeni olduğu için psikolojik olarak bile bi güzellil gelir marka audi olunca :)))

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Kullandığınız A3 kaç modeldi :)?

Çevrimdışı Cagri33

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

2015 hocam hb  1.6 dizel otomatik

Çevrimdışı baba63

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Cagri33;612903

2015 hocam hb  1.6 dizel otomatik

Benim ki makyajlı kasa yalnız, 2016 model, belki de yalıtımda iyileştirmeler yapılmıştır. Evimle ofis arasında hergün gittiğim kaymak asfaltta bile, SuperB'deki yol sesi kulaklarımdaydı. A3 Sedan ile aynı yoldan gittiğimde o ses yok. Ayrıca, her daim kullandığım Şanlıurfa-Gaziantep oto yolunun her kilometresini bilirim :) aynı gün iki aracı, aynı iklim şartlarında ve süraatte kullandım. A3 Sedan bariz daha sessiz...

Çevrimdışı ringcep

• Yüzbaşı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.tekbamatbaa.com
Alıntı yapılan: Özgür Şahin;612867
7,5 saat için sürekli 160-170 km bandında gitmeye çalışmak lazım :) biraz hız yapmışız sanki :)
Yollarımız harika,İstanbuldan Kapodokyaya,kadar yollar otoban ve bölünmüş yol.Trafikte yok denecek kadar azdı.Akşama kalmayayım diye üst limitlerde gittik.İbre 180-190-210 ları çok gördü...Lastiklerde Turanza beni mahcup etmedi..

Çevrimdışı namre3kutuk

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: baba63;612816
Araç büyüktü. Şehir içi kullanımda yoruyordu. Sık uzun yol yapıyordum, yalıtım konusunda lastik sesinden çok şikayetçiydim. Memnun olduğum, olmadığım yönleri vardı. 2016 model Audi A3 Sedan 1.6 TDİ Dynamic makyajlı kasa aldım. 2. SuperB'den sonra, 2. Audi macerası başladı...

Hayırlı olsun. Sizin şikayetleriniz bende de mevcut yol sesi ve yumuşak süspansiyon sebepli yol tutuştaki o güvensizlik hissiyatı D sınıfı bir araca yakışmıyor bence. Güzel asfaltta 170 - 180'i çok rahat görüyorsun sıkıntı olmadan ama her zaman denk gelmiyor işte.

Çevrimdışı baba63

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: namre3kutuk;612961
Hayırlı olsun. Sizin şikayetleriniz bende de mevcut yol sesi ve yumuşak süspansiyon sebepli yol tutuştaki o güvensizlik hissiyatı D sınıfı bir araca yakışmıyor bence. Güzel asfaltta 170 - 180'i çok rahat görüyorsun sıkıntı olmadan ama her zaman denk gelmiyor işte.

Beni anlayan biri var :) (Sn. Özdil)'de bu konudan şikayetçiydi. Düşük hızlarda tamam fakat yüksek hızlarda gerçekten güvensiz hissettiriyor. Güvensiz hissettirince de insanı yoruyor. Her güzelin bir kusuru varya, SuperB'ninde en önemli kusuru bu. Passat'taki rüzgar sesi gibi. Unutmadan, SuperB'de arka kapı içlerinden otoyolda rüzgar sesi geliyordu. Servise gösterdim teste çıktık hepsi böyle dediler. Kapı içlerindeki yalıtım da çok zayıf...

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
aracı 17 inç 215 tabanlı lastikle ve daha yumuşak hamurlu bir marka (michelin gibi) ile alsak lastik sesi daha az olurdu sanırım. normal seyir süratlerinde (130 altı) sürdüğümden motor ve rüzgar sesi zaten yok. kalan tek ses yol sesi. gene de araç baya sessiz. ben memnunum aracımdan. yumuşak süspansiyonun da bana göre olumsuz tek yanı yollardaki yapım hatalarından dolayı gözle görülmese de seviye farklarından dolayı arka kısmın salınıma girmesi. Arkada oturunca farklı anlıyorsunuz. Yol tutuşa olumsuz etkisi olacağınız sanmıyorum. zaten bir yığın elektronik önlem var, çok uzun dingil mesafesi ve 235 genişlikte lastiklerimiz var.
Yüksek süratte kullanan biri değilim. yasal hız sınırları dahilinde aracın bir problemi yok bu da bana yetiyor.
sadece arkası fazla sallanabiliyor zemin hatalarından dolayı.

Çevrimdışı baba63

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: özdil;613000
aracı 17 inç 215 tabanlı lastikle ve daha yumuşak hamurlu bir marka (michelin gibi) ile alsak lastik sesi daha az olurdu sanırım. normal seyir süratlerinde (130 altı) sürdüğümden motor ve rüzgar sesi zaten yok. kalan tek ses yol sesi. gene de araç baya sessiz. ben memnunum aracımdan. yumuşak süspansiyonun da bana göre olumsuz tek yanı yollardaki yapım hatalarından dolayı gözle görülmese de seviye farklarından dolayı arka kısmın salınıma girmesi. Arkada oturunca farklı anlıyorsunuz. Yol tutuşa olumsuz etkisi olacağınız sanmıyorum. zaten bir yığın elektronik önlem var, çok uzun dingil mesafesi ve 235 genişlikte lastiklerimiz var.
Yüksek süratte kullanan biri değilim. yasal hız sınırları dahilinde aracın bir problemi yok bu da bana yetiyor.
sadece arkası fazla sallanabiliyor zemin hatalarından dolayı.

Düşük hızlarda zaten sorun yok dediğiniz gibi. Gayet konforlu. Sorun 150 160 ve üstü hızlarda başlıyor.