škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

SuperB 2.0 TDİ 190 HP 400 NM DSG

baba63 · 143 · 40264

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı cemoandcemo

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: baba63;612800
2015 yılında 0 KM'de satın aldığım, Skoda SuperB 2.0 TDİ DSG 190 HP Prestige Cam Tavan + AAC Beyaz renk aracımı satmış bulunmaktayım. Sıkıntılı bir satma süreciydi. Çok bekledim. Sonunda sattım. İkinci SuperB maceram sona ermiş oldu. Bu süreçte sorularıma cevap veren tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum...

Hocam neden sattiniz ve yerine arac almayi dusunuyor musunuz ?

Çevrimdışı baba63

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.medyaurfa.com
Alıntı yapılan: cemoandcemo;612801
Hocam neden sattiniz ve yerine arac almayi dusunuyor musunuz ?

Araç büyüktü. Şehir içi kullanımda yoruyordu. Sık uzun yol yapıyordum, yalıtım konusunda lastik sesinden çok şikayetçiydim. Memnun olduğum, olmadığım yönleri vardı. 2016 model Audi A3 Sedan 1.6 TDİ Dynamic makyajlı kasa aldım. 2. SuperB'den sonra, 2. Audi macerası başladı...

Çevrimdışı Cagri33

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: baba63;612816
Araç büyüktü. Şehir içi kullanımda yoruyordu. Sık uzun yol yapıyordum, yalıtım konusunda lastik sesinden çok şikayetçiydim. Memnun olduğum, olmadığım yönleri vardı. 2016 model Audi A3 Sedan 1.6 TDİ Dynamic makyajlı kasa aldım. 2. SuperB'den sonra, 2. Audi macerası başladı...

Hocam a3 1.6 tdi sedan hangi konuda sizi daha mutlu edebilecek ki superbten sonra :( belkş yakıt olarak eder 190 beygirden sonra ancak çok iyi bildiğim bi araç ikisi de ne yalıtım ne konfor ne hacim ne de başka bir yönde nasıl mutlu olabileceksiniz ? lastikleriniz de yüksek ihtimal pirelli olduğu için öyle olmuştur diye tahmin ediyorum.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
siz hep tam dolu bagaj 5 kişi yola çıkıyoruz büyük araç lazım derdiniz. a3 ilginç bir seçim olmuş. hayırlı olsun.

Çevrimdışı ringcep

• Yüzbaşı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.tekbamatbaa.com
Kodıag almayı düşünüyordum,boyutları octavyayla aynıydı,daha sonra kararımı değiştirerek Superbe geçtim,sebebi bayut ve konfor.Geçen hafta 4 kişi 1050 km yolu 7.5 saatte gittim.En ufak yorgunluk belirtisi olmadı.Arkada oturanlarda aynı şekilde çok rahattılar.Uzun yolda Octavyadan çok çok farklı..Ne kadar doğru seçim yaptığımı daha iyi anladım.

Çevrimdışı Ncr1

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: baba63;612800
2015 yılında 0 KM'de satın aldığım, Skoda SuperB 2.0 TDİ DSG 190 HP Prestige Cam Tavan + AAC Beyaz renk aracımı satmış bulunmaktayım. Sıkıntılı bir satma süreciydi. Çok bekledim. Sonunda sattım. İkinci SuperB maceram sona ermiş oldu. Bu süreçte sorularıma cevap veren tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum...
Piyasa gerçekten kötü elbette sadece bu değil bizim insanımızın da etkisi var. Bir araba 100 bin tl ve üstü para ayırır satarken yapacağı maksimum 10 bin tl zarar gözüne çok gelir.
Yeni aracınız hayırlı olsun ben severim a3 ü şehiriçi kullanıma da çok ideal bir araç

Çevrimdışı Özgür Şahin

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.mesutozil.com
Alıntı yapılan: ringcep;612855
Kodıag almayı düşünüyordum,boyutları octavyayla aynıydı,daha sonra kararımı değiştirerek Superbe geçtim,sebebi bayut ve konfor.Geçen hafta 4 kişi 1050 km yolu 7.5 saatte gittim.En ufak yorgunluk belirtisi olmadı.Arkada oturanlarda aynı şekilde çok rahattılar.Uzun yolda Octavyadan çok çok farklı..Ne kadar doğru seçim yaptığımı daha iyi anladım.

7,5 saat için sürekli 160-170 km bandında gitmeye çalışmak lazım :) biraz hız yapmışız sanki :)

Çevrimdışı wertasd

• Sabreden Derviş
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Konudan alakasız ama düzeltmek istedim. Kodiaq suberp.den de büyük (4.70 boyu var)
[MENTION=2201]baba63[/MENTION] e de yeni aracıyla kazasız belasız sürüşler dilerim :ok:
2.0 tdi 190.lığı gerçekten çok merak ediyorum. İnşallah kısmet olur bizede.

Çevrimdışı Cagri33

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: wertasd;612871
Konudan alakasız ama düzeltmek istedim. Kodiaq suberp.den de büyük (4.70 boyu var)

[MENTION=2201]baba63[/MENTION] e de yeni aracıyla kazasız belasız sürüşler dilerim :ok:

Superb uzunluk 4861
Kodiaq uzunluk 4697

Superb Kodiaqtan neredeyse 20 cm daha büyüktür :))

Çevrimdışı wertasd

• Sabreden Derviş
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Cagri33;612877
Superb uzunluk 4861
Kodiaq uzunluk 4697

Superb Kodiaqtan neredeyse 20 cm daha büyüktür :))

Sizde beni düzelttiğiniz için teşekkür ederim. Özellikle baktım ama nasıl baktıysam :)
7 koltuk nasıl oluyor bu arabaya, merak ettim iyice.

Çevrimdışı mojaverock

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: wertasd;612883
Sizde beni düzelttiğiniz için teşekkür ederim. Özellikle baktım ama nasıl baktıysam :)
7 koltuk nasıl oluyor bu arabaya, merak ettim iyice.

Kodiq ölçüleri xtraille aynı . Onda da 7 koltuk var, boşa maliyet ve ağırlıktan başka işe yaramıyor.O kadar dar alanda çocuk bile oturtulmaz. Bide bagajı baya küçültüyor . Peugeout 5008 de 7 koltuklu gelecek ama tek tuşla koltuklar çıkarılıp takılıyor.

Çevrimdışı ringcep

• Yüzbaşı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.tekbamatbaa.com
Sizin konunuzla alakası araçların boyut ve konforu..Ben küçük araçtan büyük araca geçiş yaptım,sizde de tersi olmuş.
Audı A3 boyutu :4.31 cm
Kodıag             :4.69
Superb             :4.86

Uzun yolda A3 le 4 kişi yolculuk bir hayli yorucu olur diye düşünüyorum.Tabi siz tercihinizi yapmışsınız bizede saygı duymak düşer.Hayırlı olsun güle güle kullanın.

Çevrimdışı baba63

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.medyaurfa.com
Alıntı yapılan: Cagri33;612827
Hocam a3 1.6 tdi sedan hangi konuda sizi daha mutlu edebilecek ki superbten sonra :( belkş yakıt olarak eder 190 beygirden sonra ancak çok iyi bildiğim bi araç ikisi de ne yalıtım ne konfor ne hacim ne de başka bir yönde nasıl mutlu olabileceksiniz ? lastikleriniz de yüksek ihtimal pirelli olduğu için öyle olmuştur diye tahmin ediyorum.

Lastik ile de ilgili fakat, SuperB'nin yol sesini aldığı bir gerçek. SuperB ile otoyolda gittim, A3'ü aldım geldim. İnanın beni en başta yol sesi memnun etti. İkinci mutluluğum rüzgar sesinde oldu. Üçüncü klimanın tek seferde kapatılabilmesi oldu (sinir ediyordu beni tek seferde kapatamamak). Üçüncü mutluluğum yüksek hızlardaki daha iyi yol tutuşu oldu. Performans olarak tabi ki karşılaştırılamaz, buda mutsuzluğum olsun. Aracı iki kişi kullanıyoruz artık. Bu yüzden hacimle ilgili sorunum kalmadı ;)...

Alıntı yapılan: özdil;612832
siz hep tam dolu bagaj 5 kişi yola çıkıyoruz büyük araç lazım derdiniz. a3 ilginç bir seçim olmuş. hayırlı olsun.

Ailede araçlar uzun yolda da ayrıldı. Bu yüzden aracı iki kişi kullanıyoruz artık. Hacim sorunu kalmadı ;)...

SuperB'nin süspansiyonları çok yumuşak. Özellikle de 170 KM ve üstü hızlarda gövde salınımı yapıyordu. Uzun yoldaki en büyük iki şikayetim; Yol sesi ve yüksek hızlardaki gövde salınımı idi...(SuperB'nin genişliği tartışılamaz;)...

Alıntı yapılan: Ncr1;612864
Piyasa gerçekten kötü elbette sadece bu değil bizim insanımızın da etkisi var. Bir araba 100 bin tl ve üstü para ayırır satarken yapacağı maksimum 10 bin tl zarar gözüne çok gelir.
Yeni aracınız hayırlı olsun ben severim a3 ü şehiriçi kullanıma da çok ideal bir araç

Genelde araçlardan kar ederim fakat SuperB'den hem zarar ettim (Zararda pek önemli değil diyelim) beni yoran geç satılması oldu. Araç 1.6 olsaydı çoktan satılmazdı. 2.0 TDİ malesef ağır...

Alıntı yapılan: wertasd;612871

Kodiaq'ın Uludağ Whitefest 2017'deki tanıtımına katıldım. Ön taraf SuperB'den geniş arka taraf dar....

Teşekkür ediyorum. Motor performansı gerçekten çok iyi...Aynı motoru A6'da da kullandım, 0-100'de SuperB daha iyi fakat üst hızlardaki stabilite açısından bu motor A6'da çok daha keyifli...

Alıntı yapılan: özdil;612882
SUPERB zaten klasman üstü :)

Extra Large ;9...

Alıntı yapılan: mojaverock;612887
Kodiq ölçüleri xtraille aynı . Onda da 7 koltuk var, boşa maliyet ve ağırlıktan başka işe yaramıyor.O kadar dar alanda çocuk bile oturtulmaz. Bide bagajı baya küçültüyor . Peugeout 5008 de 7 koltuklu gelecek ama tek tuşla koltuklar çıkarılıp takılıyor.

Peugeot 5008'de şaft tüneli yok. Bagajda, arka koltuklarda gerçekten çok geniş...

Alıntı yapılan: ringcep;612891
Sizin konunuzla alakası araçların boyut ve konforu..Ben küçük araçtan büyük araca geçiş yaptım,sizde de tersi olmuş.
Audı A3 boyutu :4.31 cm
Kodıag             :4.69
Superb             :4.86

İki kişiye düştü yolcu sayısı (toplamı;) bu yüzden geçiş çok mantıklı oldu...

Uzun yolda A3 le 4 kişi yolculuk bir hayli yorucu olur diye düşünüyorum.Tabi siz tercihinizi yapmışsınız bizede saygı duymak düşer.Hayırlı olsun güle güle kullanın.

Arka koltukları beklediğimden iyi. (SuperB'den sonra arka koltuk nasıl olur demiştim) tek kişi oturunca hiç yorulma yok, iki kişide biraz kısıtlanır hareket alanı, üçüncü kişi ile yolculuk olursa arkada turşu olur arkadakiler ;)...Genelde 2 kişi ile uzun yolda yolculuk olacak. Teşekkür ediyorum...

Çevrimdışı Cagri33

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=2201]baba63[/MENTION]

Hocam 2.0 tdi 190 ile 170 km lerin yol tutuşu konuşulurda 1.6 dizel bi araçta konuşmak zor :))
Yanlışım varsa düzeltin yeni a3 ün hb versiyonu golf ve leona kıyasla yalıtım olarak iyiydi ancak ben yol ve rüzgar izalasyonu olarak superbten daha iyi olduğu hissini hiç almadım.sadece c segmente göre çok güzel diyebildim ancak bi a4 superbten iyidir diyebilirim ancak a3 sedanı aynı lastik ve hızda desibel ölçümü olmadan daha iyi rüzgar ve yol yalıtımı olduğuna inanamam :) Konu sizin demeniz değiş yanlış anlamayın ancak lastikte önemliden ziyade lastik en az yalıtımı kadar önemlidir yol sesinde.Rüzgar sesini de sonuçta a3 sedan 140 ta almaya başlasa superb 130 da almaya başlar.Bence bu fikirlerinizi aracınıza alıştıktan sonra tekrar alalım şimdi ister istemez yeni olduğu için psikolojik olarak bile bi güzellil gelir marka audi olunca :)))