škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fabia III test sürüşü ve birkaç soru

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı fabiacı06

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar merhaba
 Geçtiğimiz hafta sonu fabia 1.2 tsi dsg test sürüşü yaptım. Ankarada test güzergahı biraz bozuk ve trafik sıkışık idi. Arac hızlanırken ilk kalkışta bana çok seri gelmedi bir de dsg den sanırım gaz tepkisinde gecikme var gibi hissettim. Bunda önceki aracımın tork konvertörlü otomatik dizel olmasının etkisi olabilir sanırım. Bir de hızlanırken turbodan mı geliyor bilmiyorum spor araçlarda gelen gibi bir uğultu hissettim. TSİ motorlara mı has yoksa fabia da eleştirilen yalıtım konusundan mı tecrübelerinizle aydınlatırsanız sevinirim. Kaparo verdim ama birazcık kafamda soru işaretleri var. Trim sesleri yaşanıyor mu? Çok teşekkürler şimdiden

Çevrimdışı FabiaYarışMavisi

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Trim sesleri var ama hassassanız rahatsız eder 3.500 km lerde sol önden azcık geliyor ama Anakarada yaşıyorum trim sesi duymuyorum (havanın sıcaklığı ilede etkisi var) ama boluya gidince yollar bozuk hava soğuk = trim sesi. Ben 1.0 motorla ankarafa tatmin oluyorum 1.2 tsi yeterde artar. Kısacası Ankara yolları çok güzel rahat rahat binersiniz
« Son Düzenleme: 01 Aralık 2015, 10:16:59 Gönderen: FabiaYarışMavisi »

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fabiacı06;545101
...Arac hızlanırken ilk kalkışta bana çok seri gelmedi bir de dsg den sanırım gaz tepkisinde gecikme var gibi hissettim. Bunda önceki aracımın tork konvertörlü otomatik dizel olmasının etkisi olabilir sanırım...
DSG araç henüz 5km/s hıza ulaşmışken 2. kademeye alıyor vitesi. Hızlanmak üzere gaza yüklendiğinizde 2. vites ve rölanti seviyesindeyse biraz sağır kalıyor.
...Bir de hızlanırken turbodan mı geliyor bilmiyorum spor araçlarda gelen gibi bir uğultu hissettim. TSİ motorlara mı has yoksa fabia da eleştirilen yalıtım konusundan mı tecrübelerinizle aydınlatırsanız sevinirim...
DSG düşük devirlerde vites yükselttiği için TSI motor sakin kullanımda epey sessiz oluyor; ancak spor kullanımda veya devirler yükseldiğinde motor sesi ciddi olarak artıyor. Tahmin ediyorum ki sizin duyduğunuz bu ses.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı fabiacı06

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar bilgilendirmeler için çok teşekkür ederim.

Çevrimdışı fabiacı06

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bu motor sesi diğer polo,ibiza,rapid, jetta türü araçlarda var mı? fabia yalıtımından mı yoksa diğer modellerde de mevcut mu?

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fabiacı06;545343
Bu motor sesi diğer polo,ibiza,rapid, jetta türü araçlarda var mı? fabia yalıtımından mı yoksa diğer modellerde de mevcut mu?
Benim Ibiza' da da aynı ses mevcut.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bende rapid i kullandığımda  bu durumu hissettim. Gaza yüklenince fırlıyor ama yinede çok kurcalamadım otomatik almayacağım için ama mutlaja spor modu vardır. Yoksa o şekilde o tepkiler çekilmez.
İşin garip tarafı 5 km/h de atıyor diyorsunuz mesela fakat benim araçta 20 km/h e gelince 2 ye at diyor. Nasıl yazılım yapıyorlar anlamak mümkün değil :)

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 09fabia;545595
Bende rapid i kullandığımda  bu durumu hissettim. Gaza yüklenince fırlıyor ama yinede çok kurcalamadım otomatik almayacağım için ama mutlaja spor modu vardır. Yoksa o şekilde o tepkiler çekilmez.
İşin garip tarafı 5 km/h de atıyor diyorsunuz mesela fakat benim araçta 20 km/h e gelince 2 ye at diyor. Nasıl yazılım yapıyorlar anlamak mümkün değil :)
Sizin aracınız manuel ise dikkat ederseniz manuelin 5 ileri kademesi DSG' nin ise 7 ileri kademesi var.:wnk:

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur Akar;545598
Sizin aracınız manuel ise dikkat ederseniz manuelin 5 ileri kademesi DSG' nin ise 7 ileri kademesi var.:wnk:

Bunu hiç düşünmemiştim :D

Çevrimdışı FabiaYarışMavisi

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Birde önüme anlık yakıtı aldım radyoya ortalamayı aldım vites geç dediğinde yskıt durumlarına baktım geç dediğinde geçtim araba bayıldı çoğu zaman ama yakıt kesin düşüyor. Ama uyar mıyım uymam zaten yüklensem 6 yakıyor şehir içi . Araba bayılacağına 5 kuruş fazla veririm modunda sürücüyüm :)

Çevrimdışı r.a.i.f.

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.qreatif.net
Arkadaşlar merhaba
 Arac hızlanırken ilk kalkışta bana çok seri gelmedi bir de dsg den sanırım gaz tepkisinde gecikme var gibi hissettim. Bunda önceki aracımın tork konvertörlü otomatik dizel olmasının etkisi olabilir sanırım.
gaz pedalına tepkide turbonunda payı var gibi.