škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

2015 Rapid spaceback 1.6 tdi elegance

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mhnds_muratt

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Redneck1980;496518
Öncelikle Hayırlı olmasını diliyorum araç 10 numara kupon bi araç
tercih çok doğru bende spaceback 1.2 tsi elegance cam tavan kırmızı yada beyaz olsun istedim ama en az 3 ay beklemek gerektiğini öğrenince vazgeçip rapid 1.2 tsi elegance 10.10.14 tarihinde aldım bundanda çok memnunum tam bir aile arabası....

Dip not: Bence Cam tavan en az kaporta kadar sağlamdır ncap testlerini izle ayrıca cam tavansız o araba kendini o kadar göstermiyor.... :)

ncap testleri nerde hocam ben bulamadım varsa link atarmısın?

Çevrimdışı Redneck1980

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • https://www.facebook.com/cagdasyasambursa
Alıntı yapılan: mhnds_muratt;511810
ncap testleri nerde hocam ben bulamadım varsa link atarmısın?
Usta geçmiş tarih ama buralarda bir yerlerde idi http://www.euroncap.com/en/results/skoda/rapid/10948

Çevrimdışı atmaca

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar merhaba,

tümseklerden yada bozuk yollarda yavaş giderken kapılardan gıcırdama gibi plastik sesi geliyor sizdede aynı sorun varmı?

Çevrimdışı korhan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bu ses daha önce birkaç yerde yazıldı , kapı lastiklerine silikon sürülmesi sanırım tavsiye edilmişti. yaz aylarında özellikle toz birikmesi bu sesi arttırıyor denmişti sanırım.

Çevrimdışı saday

• CABRİO
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: atmaca;526717
arkadaşlar merhaba,

tümseklerden yada bozuk yollarda yavaş giderken kapılardan gıcırdama gibi plastik sesi geliyor sizdede aynı sorun varmı?

Ben hallettim o işi, silikon sipreyi al kapı üstünde ve kaportadaki kapı karşılıklarındaki tüm lastik contaları spreyle (spreylemediğin conta kalmasın dikkat et hepsini spreyle) ve bezle yedir contalara, 5-10 dk kurusun kapıları hemen kapatma, ondan sonra kapıları kapat ve ne kadar kasis varsa hepsinde dene bak bakalım ses kalıyormu?

Çevrimdışı Lezgun

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
3ay önce spaceback 2014 1.6 tdı cam tavan otomatik aldım.aracım 40 bin km'de. Araç cam tavan olarak ç8k şık.hele ki güneşli günlerde dışarıdan araç içine baktığınızda çok şık görünüyor.önceki araçlarım punto,clio sedan,fiorino,cruze...hiç biri bunun tadını vermiyor.büyükçekmece yokuşunda bayılma yok,mermi gibi :) yakıt olarak derseniz avcılar büyükçekmece git dön 20 km e5 yol şartları ortalama tüketim 80 ile 4.5 lt kış şartlarında.tümseklerden geçerken 16 inçlik lastiklerle (32 hava)  oşdukça konforlu.içinin genişliği sizi tatmin edecek kadar geniş.ses sistemi iyi.içinin bej olması da tozu kiri az göstetiyor.ses izolasyonu kullandıklarımdan farklı değil.dış sesleri orta derecede izole edebiliyor.vites dsg,geçişlerin farkında olmuyorum.zaten 70_80 arası drive (D) konumundayken 7. Vitesi bulmuş oluyor.hiç bir zaman pişman olmayacağım tek aracım bu olacak inş...

Çevrimdışı atmaca

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: saday;526794
Ben hallettim o işi, silikon sipreyi al kapı üstünde ve kaportadaki kapı karşılıklarındaki tüm lastik contaları spreyle (spreylemediğin conta kalmasın dikkat et hepsini spreyle) ve bezle yedir contalara, 5-10 dk kurusun kapıları hemen kapatma, ondan sonra kapıları kapat ve ne kadar kasis varsa hepsinde dene bak bakalım ses kalıyormu?

Merhaba,

Serviste bu işlemi yaptılar şimdilik seskesildi bakalım uzaun vadede yada yaz şartlarında tekrar yaptırmak geerkecek mi.

teşekkürler.