škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

hararet göstergesi geç yükseliyor

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı DES2009

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar kilometrelerce yol gidiyorum aracımın hararet göstergesi yarım saat sonra yükselmiye başlıyor. 90 da sabitlerniyor fakat ışıklarda durunca araba zelzele oluyomuş gibi sallanıyor ama gazda benzinde değil anlamadım ısı yükselmeden bi sorun yok titreme falan ama ısı yülselince deli gibi titriyor mimgas olduğundan olabilirmi. arabayı yeni aldım 1 hafta olacak aldığım adam gaz ayarı yapılacak dedi ama hararet ne alaka ve yükselmek bilmiyo:confused:

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yavaş yavaş soğukların başlamasıyla arabanın ısınması daha da zaman alıyor, normal gibi görünse de termostatı bir kontrol ettirin bence, geç açıyor da olabilir.
Benim arabayı yeni çalıştırdıysam ve de yokuş aşağı iniyorsam neredeyse vardığım yerde ancak ortaya geliyor sıcaklık göstergesi...(şu an değil, mesela 1-2 hafta sonra soğuklar başlayınca böyle olacak)
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı taner_octavia

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
aracınız octavia mpi motor ise rolantide dururken hafif titremesi normal o motor cinslerinde.hafifi arada vuruntulu sekilde calısması.  hararet icinse arakadasın dedigi gibi termostatta sıkıntı vardır buyuk ihtimal.

Çevrimdışı laswidow

• YMÇ.P. Pilot
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benim araç 0-5 derece sıcaklıkta 10 km gidince ısınıyor .. Fabia 1 1.4 16v Elegance .

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Rampa çıkarsanız çabuk, inerseniz geç ısınır.
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı DES2009

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar araçta mimgas takılmış sizce nasıl değiştirmeme gerek varmı belkide bu yüzden yapıyor olabilirmi titremeyi

Çevrimdışı hakangemini

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Termostat sıcaklık sensöründen sıkıntı olabilir, doğru sıcaklık değerini vermezse motor rölantide titreşimli çalışır. Climatronic var ise oradan motor suyu sıcaklığı görülebilmektedir. Teyidi oradan da yapılabilir. Econ+mavi tuş+fan hızı azaltma alt ok tuşuna basın. Orada 45 nolu parametre motor su sıcaklığıdır. Climatronic yoksa vag com yazılımı ile motor su sıcaklığı okunarak arada fark var mı bakılabilir. Motor termostatı açık kalıyor ise motor geç ısınır, hatta ısınmaz. Ancak rölantide çalışırken ibre yükselir.

Çevrimdışı cyesilyurt

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Arkadaşım,
benim arabada da hararet yükselmeme sorunu vardı, problem termostatdandı. Değişince o problem ortadan kalktı. Öyleki uzun yolda özellikle hararet 70 i geçmiyordu nerdeyse. Şimdi yok çok şükür. Bende eskiden Doğan vardı Lpg beyni(karbüratörlü) arıza yaptı arkadasımda Mimgas taktı. 1 yıl zor kullandım sonra gittim Aldesa taktırdım. Sıralı değilse ekonomik ve en iyisi olarak Aldesa tavsiye ederim. Tabi sorunun LPG Beynindeyse eğer.