škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Start-stop belirsizliği ve cikmazi

3806 · 50 · 9119

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mrt03mrt03

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Start stop devre dışı kalıyor demişsiniz. Ayağınız frende olsun olmasın eğer ki devrede iken tekrar r veya d ye alırsanız. Otomatik devreye giriyor. En azından rapid de böyle. Belki diğerlerinde farklıdır. Octavia konusunda daha araç durmadan stop ediyor diyorsunuz rapid de bu da olmuyor. Tam durmadan stop etmiyor.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Çevrimdışı 3806

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar bu işin köküne inecem .yarın sırf bunun için ugrasacam arabayla.bakayım nerelerde ne zaman stop edip nerelerde çalışıyor.butun yazdıklarınızı deneyecegim ve sonuçları yazacağım buraya.umarım yardımcı olabilirim.

Çevrimdışı izmirli öğretmen

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Geçişleri hızlı yaptığınız zaman çalışmıyor. Ayrıca uzun süreli durmalarda değil kapı falan acılırsa tekrar çalıştır diye o zaman söylüyor. Bu gün şehiriçi yolculukta denedim . Kapıyı açıp kapattım çalıştırmak için kontağa sarıldım.

Çevrimdışı muratladikli

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bende böyle bir sorun yasamıyorum. Size şoyle bir fikir vereyim. Durduğunuzda frene tam basmayın arabayı hareketsiz bırakacak ama stert stop u çalışırmıyacak kadar. Ben çalışmasını iatemwdiğimde be iptal etmediğim zaman bu şekilde yapıyorum

Çevrimdışı drhsyn

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: muratladikli;575431
Bende böyle bir sorun yasamıyorum. Size şoyle bir fikir vereyim. Durduğunuzda frene tam basmayın arabayı hareketsiz bırakacak ama stert stop u çalışırmıyacak kadar. Ben çalışmasını iatemwdiğimde be iptal etmediğim zaman bu şekilde yapıyorum

Kavramayla ilgili sorun yaşarsınız bu şekilde

Çevrimdışı gkonbb

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Ben 5 dk civarı duraklamalarda bile hiç manuel çalıştırmadım. (Manuel vites.)

Çevrimdışı Ghokun

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı
4.(bu onemli)normal d ye alıp gidecegin yere gidiyon varınca frene basıp duruyorsun ve d de iken stop ediyor ama durunca mecbur p ye alacaz ve p ye alırken vitesi tekrar çalışıyor ardından tekrar stop ediyor.BU HERKESTE BOYLEMİ?

Bu durumda önce kontağı elle kapatıp sonra D->P geçişini yapsak ne olur?

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
3.5 sene tdi dsg octavia kullandım sattığımda 47bin km de idi. Ss devredeylen kapıyı açmadığım yada kemerimi çözmediğim hiçbir zaman kendin çalıştır demedi. P de yada d,n hiç farketmez her viteste uzun beklemelerimde gerekirse kendi çalıştırır sonra yine stop ederdi. Bir beklememde 4 defa kendi çalıştırıp stop ettiğini biliyorum durduğum yerde. Belki eu5-6 farkı olabilir

Çevrimdışı kbtumt

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
2014 model aracımda 5 dakikadan daha uzun beklemelerde bile otomatik çalışıyor. Yeni modellerde kullanılan siztem farklı mı acaba?

Çevrimdışı 3806

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Ghokun;575457
Bu durumda önce kontağı elle kapatıp sonra D->P geçişini yapsak ne olur?

Dediginiz arabayı stop edelim sonra mandala basıp p ye alalım diyorsun.valla ne olurunu bilmiyorum ama kotu olur galiba çünkü araba calismiyorken şanzıman kendini kitliyor sonuçta .dediginiz şekilde yapmak için güç uygulamak lazım bence bu kötü sonuçlara yok açabilir.aynı olayı arabayı ilk aldığımız gün babam acemilige getirip yaptı ben bir an kitlendim :) ya olay şu düz vites arabalarda debriyaja basmadan vites değiştirmek gibi olur bu dediğin saygılar :)

Çevrimdışı Ghokun

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 3806;575480
Dediginiz arabayı stop edelim sonra mandala basıp p ye alalım diyorsun.valla ne olurunu bilmiyorum ama kotu olur galiba çünkü araba calismiyorken şanzıman kendini kitliyor sonuçta .dediginiz şekilde yapmak için güç uygulamak lazım bence bu kötü sonuçlara yok açabilir.aynı olayı arabayı ilk aldığımız gün babam acemilige getirip yaptı ben bir an kitlendim :) ya olay şu düz vites arabalarda debriyaja basmadan vites değiştirmek gibi olur bu dediğin saygılar :)

Sanki ben öyle yapıyorum emin olamadım şimdi. Birkaç defa başıma geldi araba kapandı, bende kontağı kapatıp vitesi P ye aldıgımı hatırlıyorum ama :confused: Tamamen doğaçlama olmuştu.

Çevrimdışı 3806

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: izmirli öğretmen;575420
Geçişleri hızlı yaptığınız zaman çalışmıyor. Ayrıca uzun süreli durmalarda değil kapı falan acılırsa tekrar çalıştır diye o zaman söylüyor. Bu gün şehiriçi yolculukta denedim . Kapıyı açıp kapattım çalıştırmak için kontağa sarıldım.

Ya doğrudur da ne kadar hızlı olabilir ki .taart diye bi ses çıkar hızlı olunca .kapı açılma olayı şöyle oluyor denedim ; sürücü kapısı hariç öteki kapılar açılırsa sıkıntı yok ama sürücü kapısı açılınca manuel çalıştır diyor .umarim dediğin olayı ışıkta yapmamisindir :)

Alıntı yapılan: Ghokun;575482
Sanki ben öyle yapıyorum emin olamadım şimdi. Birkaç defa başıma geldi araba kapandı, bende kontağı kapatıp vitesi P ye aldıgımı hatırlıyorum ama :confused: Tamamen doğaçlama olmuştu.

Haha bence öyle yapma artık :) şanzıman sıkıntılı bir yerdir masraf açma :)
Alışana kadar dikkatli olmak lazım ya işte.

Alıntı yapılan: gkonbb;575442

Manuel viteslide kontrol surucude oluyor ama dsgde kendi karar veriyor .bu açıdan siz daha hakimsiniz buna .

Alıntı yapılan: Esariipek;575464
3.5 sene tdi dsg octavia kullandım sattığımda 47bin km de idi. Ss devredeylen kapıyı açmadığım yada kemerimi çözmediğim hiçbir zaman kendin çalıştır demedi. P de yada d,n hiç farketmez her viteste uzun beklemelerimde gerekirse kendi çalıştırır sonra yine stop ederdi. Bir beklememde 4 defa kendi çalıştırıp stop ettiğini biliyorum durduğum yerde. Belki eu5-6 farkı olabilir

Dediğin çok doğru sürücü kapısı açılmadığı müddetçe veya kemer cozmedikce kendin çalıştır demiyor .arabanın mantığı şöyle galiba ; sürücü hala duruyorsa heran gidebilirim diye bekliyor :)
« Son Düzenleme: 17 Mayıs 2016, 13:27:39 Gönderen: enoktakenokta »

Çevrimdışı 3806

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Ghokun;575482

Haha bence öyle yapma artık :) şanzıman sıkıntılı bir yerdir masraf açma :)
Alışana kadar dikkatli olmak lazım ya işte.

Çevrimdışı 3806

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: gkonbb;575442

Manuel viteslide kontrol surucude oluyor ama dsgde kendi karar veriyor .bu açıdan siz daha hakimsiniz buna .

Çevrimdışı 3806

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Esariipek;575464

Dediğin çok doğru sürücü kapısı açılmadığı müddetçe veya kemer cozmedikce kendin çalıştır demiyor .arabanın mantığı şöyle galiba ; sürücü hala duruyorsa heran gidebilirim diye bekliyor :)