škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Superb III Yakıt Tüketim Değerleri-Ana Konu

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Drst

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
iki fotoğraf tamamen aynı yol. Ankara-kırşehir arası. 15-20 km si ankara içi ama çoğu akıcı trafik. Kullanım karakterine göre tüketim çok değişmekte

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı ringcep

• Yüzbaşı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.tekbamatbaa.com

Çevrimdışı Rifle44

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Rifle44;647299
Suberb 1.6 TDI DSG için;
Yaz aylarında sakin kullanımda uzun yolda ortalama 5-5.2 Lt civarı,
Kışın soğuk aylarda ise sakin kullanımda uzun yolda ortalama 6.5 Lt civarında yakıyor.Aracı genel olarak kısa mesafelerde kullanıyorum. Şehir içi kışın ortalama 8.2-8.5 civarında değerler görüyorum.

Arkadaşlar havaların 5 derecenin üstüne çıkmasından mıdır yoksa dpf filitresinin uzun yolda temizlenmesinden midir bilmiyorum ama tüketim 6.5 Lt den aynı uzun yolda 5.7 lere düştü.

Çevrimdışı Cagri33

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
19 jant sunroof Prestije paket şehir içi biraz hızlı ama agresif surmedim 25 km si şehir içi kalan 19 şehirlerarası yani aslında anayol 5 kere felan in bin yapıldı ışık şehir içi trafik vs. Bence çok güzel değerler yakalıyor hiçbir zaman yakıt düşünerek araba surmuyorum hiç yapmadım sanırım yapmam da eğer depo bitmeye yakın benzinlik bulmak gerekirse anca :) Bu arada konuyla alakasız ama depo resimde yarıdan biraz fazla 720 km menzil çok iyi ondan ziyade yeni Asus Zenfone5 cihaz aldım yapay zeka ile kamerası baya iyiymiş hem içeriyi hem dışarıyı çok güzel ışık ayarı vermiş onu da göstermek istedim kadran resminde :)

ASUS_X00QD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı abdul2hamid

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba, 2.0 TDI 190 BG 4x2 araci olan var mi ? Varsa yakit tuketimlerini paylasabilir mi ?

SM-J810F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı ringcep

• Yüzbaşı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.tekbamatbaa.com
Aracın motoru % 100 verimli duruma ( aracım 36 000 km de ) geldiğinde yakıtta ki azalma uzun yolda daha belirgin hale geliyor,bu bayram tatilinde 2700 km yaptım ortalama yakıt 5,3 lt gösteriyor, yeri geldi hız 200 lere çıktı yeri geldi 90 lara düştü, beş farklı şehirde konaklamam oldu,şehir içi trafiğide göz önüne alındığında yakıt sarfiyat fazlasıyla memnun etti.

Çevrimdışı hansebahattin

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
1.6 DSG ile Erzurum-Çorlu arası 1350 km. Ortalama 100-120 km/sa hızlarla 5.5 litre ortalama gösterdi. Yakıt alınan firma da etkiliyor. Opet ile baya düştü yakıt.

Çevrimdışı hansebahattin

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Corlu-Erzurum yakit degerleri. Sofor haric 3 yolcu 1 cocuk(11 kg), bagajda toplamda 80 kg civari yuk vardi, klima yolun %35 inde acikti.

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hansebahattin;650327
1.6 DSG ile Erzurum-Çorlu arası 1350 km. Ortalama 100-120 km/sa hızlarla 5.5 litre ortalama gösterdi. Yakıt alınan firma da etkiliyor. Opet ile baya düştü yakıt.

Daha önce hangi marka yakıt kullanıyor dunuz?
Aracın km si kaç? :gaz:

Çevrimdışı hansebahattin

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Levcho;650395
Daha önce hangi marka yakıt kullanıyor dunuz?

Aracın km si kaç? :gaz:

Daha oncesinde erzurum shell denedim yakitta dusus olmadi. Baya bir sure ucuz diye Qpet kullandim.simdi opet kullaniyorum. km suanda 9000 oldu

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hansebahattin;650399
Daha oncesinde erzurum shell denedim yakitta dusus olmadi. Baya bir sure ucuz diye Qpet kullandim.simdi opet kullaniyorum. km suanda 9000 oldu
Aracın KM'sini sormamın amacı;
Motor çalıştıkça, zamanla, daha az yakıt yakmaya başlar. Bence sizin yaşadığınız durum öyle bir şey. Genelde 10k km sonrası yakıt azalır diye hep konuşulur, tecrübeli kişiler paylaşır hep benzer rakamları. Sizin aracın km'si de o bahsedilen rakamlara yakın.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Araçlarınızda yol bilgisayarındaki değerle pompa ölçüm değerini karşılaştıran var mı? Yol bilgisayarındaki değerle reel tüketim arasında fark var mı?
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı Cagri33

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;650537
Araçlarınızda yol bilgisayarındaki değerle pompa ölçüm değerini karşılaştıran var mı? Yol bilgisayarındaki değerle reel tüketim arasında fark var mı?
Ben 1 kere 460 km lik bir uzun yol sonrası yapmıştım 4 kişi ve 100 kg civarında bagaj yükümüz vardı hiç 110 lara inmeden 5.1 litre yakmıştı ve tekrar fullediğimde hesaplayınca 5.2 değeri göstermişti bence gayet gerçekçi ölçümler veriyor  ancak bu gerçeklik belli bir km nin üstüne çıkınca oluşuyor çünkü bazen 2 km yol gidiyorum aracın başlangıçtan itibaren yakıt hesaplayan kısmı daha 10 litreler civarında geziyor çünkü 20.0 litreden aşağıya hızlı bir şekilde harcanan yakıta iniyor ve siz belli bir km yapmadan kontak kapatırsanız örnek veriyorum 2km gittiniz ve gaza yüklenmeden çok sakin gittiniz yine de yaktığını göstermiyor daha fazlası gözüküyor o yüzden Yakıt Aldıktan sonra yapılan tüketimi hesaplayan bölüm ile uzun yolda başlangıçtan itibaren yakıtı hesaplayan bölüm oldukça gerçekçi.

ASUS_X00QD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı kolgezer

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;650537

Ben bu hafta bunu tekrar denedim Ender bey. depoyu fulleyip şehirdışı 600km yol yaptım. sonra tekrar fulledim. malesef yol bilgisayarı %4,5 eksik gösterdi. bunu daha önce de yapmıştım sonuç yine bu civardaydı.