škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

A7 Octavia Test

c@n77 · 26 · 12942

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı 06navy

• Black Eagle
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Elegance almazsan hız sabitleyici bile koymuyorlar, tamam lüks özellikleri anladık da artık çoğu markanın standart sunduğu opsiyonlardan kırpmasalar iyi olur. Golf 7'nin orta donanımında bile hız sabitleyici yok, opsiyonda da yok, illa highline alacaksın.

Çevrimdışı c@n77

• Mean vRS...
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benim arkadas aldi yeni octi, 17 jant ve anahtarsiz calismali aldi..:):):) bu iki ozellikle araba baya bir guzel oluyor..:):):)

Çevrimdışı Paranoia

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Zaten burada ki en önemli sorun bizim lüks kavramından ne anladığımız. Bana göre lüks olan bir özellik size göre standart olabilir. Ama asgari müşterek denilen de bir kavram var. Elegance ve Ambient donanımlarına bakınca aklı mantığı ve azıcık daha parası olan herkes zaten Elegance alır. Ben kndi aracımı alırken dize ve DSG den vazgeçemeyeceğim için arada ki fark Elegance alınca uçurum düzeyine geliyor. Far veya yağmur sensörü bana göre gereksiz lüks olmasına rağmen , hız sabitleyici kesinlikle gerekli. Buna benzer ifade etmeye çalıştığım olay. Ama benim hız sabitleyicim yok mesela :(
Çoğu alt düzeyde marka bile donanım olarak en basitinden Bluetooth veya cruise control gibi donanımları standart olarak sunuyor .Örnekler çoğaltılır. Şu hali ile Ambient alacak son kullanıcı olduğunu düşünmüyorum ancak ne istediğini bilen ve param buna yetiyor diyecekler hariç.

Çevrimdışı crash

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu araba alınacaksa, elegance paket üzerine, şerit takip asistanı, adaptif hız sabitleyici, cam tavan, alcantara deri döşeme ve 18'' glous jantlarla alınmalı.
YAŞASIN PEUGEOT-SKODA KARDEŞLİĞİ...

Çevrimdışı hbucak

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Octavia 1,6 tdi elegance dsg kullanıyorum. Araç henüz 1700 km'de. Başlangıçtan bu yana ortalama yakıt tüketimi 5,1. Zaten 2 depo yakıt aldım son depoda 350 km şehir içi, 450 km şehir dışı yaptım, bunların bir kısmında klima açktı, 230 km menzil var diyor, ortalama yakıt tüketimi de 4,5 görünüyor. Ben bu değerlere eski aracımda ulaşamıyordum (Eski aracım toyota auris 1,4 dizel elegant manueldi). Yakıt olarak tatmin edici giderek de azalacağını düşünüyorum. Konforu benim için uygun, yol sesi almıyor, süspansiyonları yeterince yumuşak (Tabi yeni alan arkadaşlara önerim lastik basınçlarını kontrol ettirsinler benimkinde basınç 44 idi.), müzik sistemi daha iyi olabilirdi, hafıza kartı büyük kolaylık. Küçük detaylar var araçta kullanırken anlıyor insan, bağaj havuzunun kenarındaki sabitleme aparatları çok kullanışlı, poşet askısı büyük kolaylık. Kapı içlerine 1,5 litre pet şişe sığıyor yer aramak zorunda kalmıyorsun. Dikiz aynasının arkasında 3 tane küçük led lamba var gece rahatsızlık vermeden vites alanını aydınlatıyor. Araçla ilgili olumsuz düşüncem var tabiki, aracın göğüsnden tıkırtılar geliyor bunu aşmanın en güzel yolu bilmeyenler için söylüyorum würth marka silikon sprey. Özellikler sert iki malzeme arasından gelen sürtünme sesini kesiyor, ben eski aracımda yapmıştım güzel sonuçta aldım.
İlk planda cam filmi ve boya koruma yaptırıcam, krem paspas da almayı düşünüyorum henüz gelmemiş.
Alacaklara tavsiye ediyorum.

Çevrimdışı genious61

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hbucak;433391
Octavia 1,6 tdi elegance dsg kullanıyorum. Araç henüz 1700 km'de. Başlangıçtan bu yana ortalama yakıt tüketimi 5,1. Zaten 2 depo yakıt aldım son depoda 350 km şehir içi, 450 km şehir dışı yaptım, bunların bir kısmında klima açktı, 230 km menzil var diyor, ortalama yakıt tüketimi de 4,5 görünüyor. Ben bu değerlere eski aracımda ulaşamıyordum (Eski aracım toyota auris 1,4 dizel elegant manueldi). Yakıt olarak tatmin edici giderek de azalacağını düşünüyorum. Konforu benim için uygun, yol sesi almıyor, süspansiyonları yeterince yumuşak (Tabi yeni alan arkadaşlara önerim lastik basınçlarını kontrol ettirsinler benimkinde basınç 44 idi.), müzik sistemi daha iyi olabilirdi, hafıza kartı büyük kolaylık. Küçük detaylar var araçta kullanırken anlıyor insan, bağaj havuzunun kenarındaki sabitleme aparatları çok kullanışlı, poşet askısı büyük kolaylık. Kapı içlerine 1,5 litre pet şişe sığıyor yer aramak zorunda kalmıyorsun. Dikiz aynasının arkasında 3 tane küçük led lamba var gece rahatsızlık vermeden vites alanını aydınlatıyor. Araçla ilgili olumsuz düşüncem var tabiki, aracın göğüsnden tıkırtılar geliyor bunu aşmanın en güzel yolu bilmeyenler için söylüyorum würth marka silikon sprey. Özellikler sert iki malzeme arasından gelen sürtünme sesini kesiyor, ben eski aracımda yapmıştım güzel sonuçta aldım.
İlk planda cam filmi ve boya koruma yaptırıcam, krem paspas da almayı düşünüyorum henüz gelmemiş.

Bende elegance 1.6 tdi dsg modelini almayı düşünüyorum. Öncelikle opsiyon olarak sunroof, anahtarsız çalıştırma, 3 kollu direksiyon simidi, otomatik park, karartılmış arka camlar olsun istiyorum. Bunlara ek olarak 17' jant, canton ses sistemi ve deri döşeme de alabilirim. Ancak son 3 opsiyonda çekincelerim var.

1- Mesela orijinal ses sistemi ile canton ses sistemi arasında ne gibi fark var? Şuan ki aracımda doubledin multimedia sistem, anfi, 4 kapıda komponent + bagajda subwoofer var. Canton beni mutlu eder mi? Ses sistemi daha iyi olabilirdi demişsiniz. Cantona 1400 tl fark vermeye değer mi?

2- 17' jantlar görüntü olarak 18'lere göre çok kötü. Ancak arada 1100 tl gibi bir fark var. Ayrıca bulunduğum şehir 18' jant kullanımı için elverişli değil. 17' jant alan var mı? Hangi modeli tercih etmeliyim?

3- Deri döşeme opsiyon fiyatları nedir? Forumda bir arkadaş 1500 tl demişti. 5000lerde telaffuz ediliyor. Deri döşemeye 5000 tl veremem. Acaba 1500 tl parça deri döşeme midir? Koltuk kumaşları için kalitesiz olduğu yönünde söylemler var. Kullanıcı olarak sizin düşünceleriniz nelerdir?

Çevrimdışı Laden

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hbucak;433391

Bende 1.6TDI DSG Elegance bikaç opsiyonda eklettirdim ve sabırsızlıkla bekleyişteyim inş aracın sağından solundan tıkırtılar gelmez bir de yakıt deposu eksilmeye başlayınca hatta yarılara inince lakır lukur sesler geliyormu?

Çevrimdışı hbucak

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: genious61;433485
Bende elegance 1.6 tdi dsg modelini almayı düşünüyorum. Öncelikle opsiyon olarak sunroof, anahtarsız çalıştırma, 3 kollu direksiyon simidi, otomatik park, karartılmış arka camlar olsun istiyorum. Bunlara ek olarak 17' jant, canton ses sistemi ve deri döşeme de alabilirim. Ancak son 3 opsiyonda çekincelerim var.

1- Mesela orijinal ses sistemi ile canton ses sistemi arasında ne gibi fark var? Şuan ki aracımda doubledin multimedia sistem, anfi, 4 kapıda komponent + bagajda subwoofer var. Canton beni mutlu eder mi? Ses sistemi daha iyi olabilirdi demişsiniz. Cantona 1400 tl fark vermeye değer mi?

2- 17' jantlar görüntü olarak 18'lere göre çok kötü. Ancak arada 1100 tl gibi bir fark var. Ayrıca bulunduğum şehir 18' jant kullanımı için elverişli değil. 17' jant alan var mı? Hangi modeli tercih etmeliyim?

3- Deri döşeme opsiyon fiyatları nedir? Forumda bir arkadaş 1500 tl demişti. 5000lerde telaffuz ediliyor. Deri döşemeye 5000 tl veremem. Acaba 1500 tl parça deri döşeme midir? Koltuk kumaşları için kalitesiz olduğu yönünde söylemler var. Kullanıcı olarak sizin düşünceleriniz nelerdir?

Kanton müzik sistemi bence almaya değmez sadece hopörlör sayısı fazlaymış. Benim eski araca göre kıyaslıyorum aman aman bir fark yok bu nedenle daha iyi olabilirdi dedim.
16 jant ile 18 jant arasında lastikte çok fiyat farkı var bence ileriyi düşünmek lazım. Benim aldığım octavia'da minoris 16 jant var bence çok şık. Avrupa sitesinde türkiyedekinden farklı jantlar var onlara da bakabilirsiniz.
Benim arkdaşında jetta var onda parçalı deri koltuklar var çok güzeller. Benim kulladığım döşeme renk olarak zor bir renk krem. Bakımı zor olabilir. Parçalı deri koltuk alma şansınız varsa alın derim. Hatta benim şansım olsa jettadan koltukları söktürüp benim araca taktırırım.
3 kollu spor direksiyon göze şık görünüyor benim eski araçtaki de 3 kollu idi fakat bu dört kollu direksiyonda iyi kesinlikle başarılı. Beni rahatsız etmedi. Opsiyonel olan seçenekler sizin zevkinize kalmış, bide beklem imkanınız varsa alın derim. Ben aracı elegance kapuçino beji olarak istedim ellerinde vardı aldım. benim için yeterli. Aynı özelliklerde passat alsanız hem 6 ay bekle diyorlar hemde 82000 tl yani arada 17000 tl var. Bence bu araba bu fiyata ideal.

Çevrimdışı hbucak

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Laden;433487
Bende 1.6TDI DSG Elegance bikaç opsiyonda eklettirdim ve sabırsızlıkla bekleyişteyim inş aracın sağından solundan tıkırtılar gelmez bir de yakıt deposu eksilmeye başlayınca hatta yarılara inince lakır lukur sesler geliyormu?

Yakıt depolarının içinde eskiden metal parçalar bulunuyormuş, bunlar yasaklanmış nedenini bilmiyorum, şuanda kullanılan plastiklerde ses yapmasına neden oluyor. Benim eski auris'de de vardı, aynı şey bu araçta da var. Tıkırtılar her zamana oluyor. Birbirine geçmeli plasyik kullanılan parçalar sıcak ve soğuğu gördüğünde ses yapmaya başlıyor. Biz bir arkadaşımla göğsü söküp silikon sprey sıkıp tekrar takmıştık, pek zor olmamıştı ama bütün sesi kesmişti. Çok problem ederseniz würth'ü silikon spreyini alın tıkırtı gelen alana sıkın derim. Bazıları gres yağı ile yapıyor sakın siz yapmayın tozla birleşinle sakız halini alıyor.
Araçla ilgili benim pek olumsuz düşüncem yok. Sizde mutlu olucaksınız inşallah. Kazasız belasız binmek dileğiyle.

Çevrimdışı cretan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
ben düşük seviyede ve bozuk bir zeminde kullandığım halde bir ses gelmedi yakıt deposundan... ayrıca benim araçta şimdilik sadece sol emniyet kemeri bağlantı bölgesinde çıtırtı vardı , onun da yüksekliğini değiştirdim ses kesildi....

gören herkes çok beğendi aracı ama, yolda trafik polisi kontrol sırasında markasını-fiyatını sordu o kadar yani...

ben memnunum... inşallah sorunsuzca, kazasız-belasız herkes biner...

Çevrimdışı armagant

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Resilmerden anladığım kadarıyla Canton paketinde amfi, Subwoofer, 4 adet 16,5 cm mid, 2 adet tweter ve ölçüsünü pek anlamadığım 5-6 cmlik 1 mid daha var. ve bu mid 5+1 deki merkez hoparlörünün yerini alıyor. Olması gereken yerde ön camın altında ortalarda bir yerde. Bence bunu dinlemek gerekir. Amfinin herhangi bir detayını bulamadım ama güzel olacağı kanısındayım. Çok güzel bir akustik yaratabilir.