škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yeti Genel Soru ve Cevap

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı miyop

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • https://www.instagram.com/mysensorlog/
Alıntı yapılan: mşah;613710
Aracı bugün teslim aldım, titreme olayı gitmiş şimdilik.
Ücret olarak 600 tl ödedim 2800 tl si iyi niyet  kısmı, iyi niyet olmasa 3500 tl.

Kavrama ünitesinden başka değişeniniz yok sanırım.
Önceki şikayetlerinizin tümü için, kapsamlıca test edin bence.

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: miyop;613713
Kavrama ünitesinden başka değişeniniz yok sanırım.
Önceki şikayetlerinizin tümü için, kapsamlıca test edin bence.

Şimdilik sadece kavrama değişti Mekatronik için sordum sıkıntı yaparsa ne olur diye onuda garantiden hallederiz dediler.
1 nci vites çok yumuşak olmuş hiç titreme yok ama 2 ye geçerken yine bazen vuruntu yapıyor ama neticede eskisine göre çok iyi.

Çevrimdışı Ercan87

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mşah;613663
Bir daha olmadı sadece bir ara arka camı otomatik kapatınca sona dayanıp tekrar aşağı iniyordu o da düzeldi ama özel bir şey yapmadım.

Mehmet Bey, bugun dugmelerin hepsini once yukari 10sn sonra camlari acip asagi 10 sn basili tuttum duzeldi cam. Bidaha olursa belki faydasi olur. Hem daha sonrada basina gelen olursa faydalansin diye paylasmak istedim.

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Geçen yıl not etmişim(kaynağı hatırlamıyorum):

Cam motoru sapıtınca şunları deneyin:
> Camlarda açılıp kapanmama, kendiliğinden açılma veya kapanma gibi anormalliklerle karşılaştığınızda, akünün eksi (-) kutbunu söküp 10 dak. bekleyin ve tekrar takın.

> Araç çalışır haldeyken sürücü kapısındaki cam düğmelerinin tümüne aynı anda basarak camları açın ve camlar açıkken 10 sn. basılı tutun. Sonra tüm camları kapatın ve camlar kapalıyken düğmeleri kapatma konumunda 10 sn. tutun (Ercan87 arkadaşımızın yöntemi)

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kavrama değişiminden sonra komple sistem olarak yeni güncelleme mi yapıldı bilmiyorum ama klimanın çalışması değişti. Eskiden klimayı çalıştırınca anlık tüketim 1,5 lt civarı gösteriyordu şimdi 0,8 lt lerde, klima çalışıyor ama hafif serin üflüyor tam performanslı  değil, eğer dereceyi biraz daha düşürürsem anlık tüketim yükseliyor ve tam serin üflemeye başlıyor. Eskiden bu şekilde hafif üfleme olayı yoktu ya tam üflüyordu yada kapanıyordu şimdi sanki rölantide çalışıyor.
Dış 27 derece iken iç 22 ayarlı ve tüketim bu.

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
İyi akşamlar arkadaşlar!

Bugün can çekişen far ampulünü (D1s zenon) değiştirdim. Fabrika çıkışı aracın üzerinde bulunan 66140 seri no'lu ampulü nedense  piyasada bulamayınca (sadece yetkili servislerde var galiba), seri no'su 66144 olanlarından 1 çift aldım. Kutuların solgun rengi, üzerlerinde güvenlik kodu etiketinin  bulunmaması ve fiyatın uygun olması yüzünden (baktığım birkaç avrupa  sitesinde tanesi 50-80 euro idi), çakma olduklarını sanıyordum ama  montajı yapan oto elektrikçisi "Bunlar orijinal" dedi. Renk farkı  olmasın diye 2 ampulü birden değiştirdim. Bu arada göstergedeki ampul arıza ikaz ışığı hâlâ yanıyor; zamanla söner mi bilmiyorum. Merak edenler olabilir diye bildireyim dedim :gaz:
« Son Düzenleme: 12 Mayıs 2017, 18:32:34 Gönderen: Toygar »

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mşah;615257
Kavrama değişiminden sonra komple sistem olarak yeni güncelleme mi yapıldı bilmiyorum ama klimanın çalışması değişti. Eskiden klimayı çalıştırınca anlık tüketim 1,5 lt civarı gösteriyordu şimdi 0,8 lt lerde, klima çalışıyor ama hafif serin üflüyor tam performanslı  değil, eğer dereceyi biraz daha düşürürsem anlık tüketim yükseliyor ve tam serin üflemeye başlıyor. Eskiden bu şekilde hafif üfleme olayı yoktu ya tam üflüyordu yada kapanıyordu şimdi sanki rölantide çalışıyor.
Dış 27 derece iken iç 22 ayarlı ve tüketim bu.

[MENTION=7795]Toygar[/MENTION]

Ali bu durum sendede aynı mı dikkatini çekti mi.

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=8414]mşah[/MENTION]

Tam 7 aydır arabaya sadece Pazar günleri binebiliyorum. Malum mevsim de kış idi. Dolayısıyla klimayla pek işim olmadı. Bizim Düldül'ün periyodik bakımını da aylardır yaptırmadığım için güncellemem yapılmadı. Sadece klima işi yapan bir usta (tabii ki "iyi"sini bulabilirsen) teşhis koyabilir :confused: ;)

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aslında klimanın performansında sıkıntı yok sadece klima gerektiği zaman tam olarak devreye giriyor aracın içi ayarlanan dereceye geldiğinde evdeki İnverter klimalar gibi daha hafif serin üflemeye devam ediyor klima kompresörü devreye girmiyor sadece motor fanı çalışıyor, tüketim açısından iyi olmuş.

Çevrimdışı Ercan87

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba arkadaslar.
Gecen gun yolum dustu, 30bin bakimi icin aykan dan fiyat aldim. 955tl fiyat verdiler. 15bin bakimina ek olarak bujiler degisiyormus. Bujiler degismezse 680tl oluyor fiyat. Yani 15bin bakim fiyati da 680. Birde klima havalandirma sistemi temizligi 350den 175 e dusmus. Onu alirsak motor temizleme hizmeti hediyeymis. Yahu ben 15bin bakimini cakiroglunda yaptirdim. Arabanin altini ustunu motorunu her yerini piril piril yapip teslim ettiler. Aykanda ki yetkiliyede soyledim. Temizlenir ama bu paketle daha iyi olur cevabi aldim:) nekadar temizlersen temizle 1 hafta sonra yine kirlenecek:) milleti kandiriyorlar resmen.

Soracagim konu aslinda bu fiyatlar nasil. Bide bu bahar kampanyalari falan nezaman oluyor. Fiyatlar da nekadar indirim oluyor bilgisi olan var mi acaba?

Erya oto servisi nasil giden var mi?

Çevrimdışı miyop

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • https://www.instagram.com/mysensorlog/
Alıntı yapılan: Ercan87;615854

...
Soracagim konu aslinda bu fiyatlar nasil. Bide bu bahar kampanyalari falan nezaman oluyor. Fiyatlar da nekadar indirim oluyor bilgisi olan var mi acaba?

Erya oto servisi nasil giden var mi?

Son dönemlerde, forumda rastladığım senelik bakım (yag, yag+hava+polen filtre degisimi) tarifelerinin tümü, 700 TL civarında seyrediyor.

Aracımın 1. yıl senelik bakımı için, Erya' dan da aynı fiyatı aldım. Dolayısıyla, servislerde bir tarife birliğinden söz etmek mümkün sanıyorum.

Daha önce bir kez yağ değişimi yaptırdığım için ve bulunduğum yere de yakın olması nedeniyle, bakım için yine Erya' yı seçtim.

Servis randevüsü yarın, işlem tamamlandıktan sonra, izlenimlerimi paylaşırım.

Kampanyalar genellikle Yaz ve Kış mevsimleri başlarken oluyor. Bu dönem henüz bir tanesine rastlamamakla beraber, aslında, şu sıralar kampanya ayları içindeyiz denebilir.

Çevrimdışı Ercan87

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=13655]miyop[/MENTION]  tesekkur ederim Kerem Bey,  bende aslinda caliroglundan cok memnun kalmistim. 15bin bakimina 500km kala acilen uzun yola(yaklasik gidis donus 3000km) cikmam gerekti. Aciliyetimi belirtmeme ragmen hicbiyer yardimci olmadi. Bitek cakiroglu ilgilendi sagolsunlar. Aracida piril piril yapip teslim ettiler. Fakat cakirogluda bana uzak,  erya cok yakin o yuzden merak ediyorum nasil diye.  

Degerlendirmenizi bekliyorum.

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=15294]Ercan87[/MENTION]

erya'nın servisini bilmem ama, satış bölümünü hiç mi hiç beğenmemiştim:mad:. 3,5 yıl önce Yeti'mi erya'dan almaya kalktığımda edindiğim izlenimdi bu. Satış bölümündeki rezillikten sonra servisine de gitmedim (nispeten yakınımda olmasına rağmen) :gaz:

Çevrimdışı Ercan87

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=7795]Toygar[/MENTION]  Siz hangi servise gidiyorsunuz?

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=15294]Ercan87[/MENTION]

İyi günler! Kapanmadan önce yüce oto (Küçükyalı E-5)'ya gidiyordum. İlgi, samimiyet ve ustalar fena değildi sanki. Şimdi başka bir yetkili servis arıyorum. Ekim-Kasım 2016'da arabanın periyodik bakıma girmesi gerekiyordu. yüce oto kapanınca apışıp kaldım:(.. Şimdi yüce oto'nun yerinde faaliyete geçen Aykan'a gidip fiyat sormaya ve etrafı kolaçan etmeye niyetliyim.